Hnev pri dojčení trojmesačnej dcérky

liv02
2. apr 2022

Ahojte maminky, mám 3 mesačnú dcérku ktoru dojčim od narodenia do teraz sme nemali žiadny problém. Pekne vždy pribrala ma 6300g, ale už 3 dni stále pri kojeni plače, naťahuje sa do lúka a nechce sa vôbec prisať, keď sa prisaje pár krát potiahne a začne krik... skúšala som meniť polohy aj som jej pomáhala stláčaním prsa ale vôbec nič nepomáha. málo mlieka určite nemám pretože vždy keď si mlieko sama vytlačim tak až strieka. Pijem veľa tekutiny, čaje a aj homeopatika. Neviem naozaj v čom je problem, večer krásne papa ale cez deň je to katastrofa. Nechcela by som zostať na odsávaní a na fľaši. Máme len dudlik do teraz sme fľašu nepoužívali. Ďakujem za každú radu :(

diamond007
2. apr 2022

@liv02 moc nukas možno. Akoze moja má polroka a váži to čo tvoja. Nie na všetko je hneď prso. Má papať každé cca 2h. Jasné že sa odťahuje a nechce

majkaki
2. apr 2022

@liv02 je to štrajk... pomáha dojčiť v polospanku, v satke, v nosiči 🙂 ja som sa 2 mesiace takto pri dojceni prechádzala, inak to nešlo... ja som ale od narodenia nemala veľmi cickošku, sama sa odstavila pol ročná po zavedení prikrmov... držím palce nech to trvá co najkratšie 😊

hanaxxx
2. apr 2022

@diamond007 tak toto je dobra hlupost. kazda laktacna poradkyna ti povie, ze kojene deti nemaju ziadny casovy harmonogram , jedia vtedy, ked chcu a ponukat im treba prsnik casto a ano, prsnik je casto prvym riesenim placu alebo akehokolvek problemu a je to tak spravne. a 6kg v troch mesiacoch je uplne normalna vaha.

eternity24
2. apr 2022

@liv02 je to štrajk a postupovať treba ko piše @majkaki vela trpezlivosti, prejde to. Babatko väčšinu mliečka vypije aj tak v noci, keďže vtedy vaše telo oddychuje a zvyšuje sa produkcia mliečka. Nočné dojčenia su pre bábätka najsytejsie. Ďalej ponúkať prsník, snažiť sa dojčiť v polospanku, nestresovat sa, to prejde. Tiez som to zažila.

diamond007
2. apr 2022

@hanaxxx hlúposť to nie je... Kojim na požiadanie bábätko, v troch mesiacoch by som sa ho snažila zabaviť už inak ( teda snažím sa) ako jej hneď pichnúť prso do úst. Asi jej to ide hore krkom už, vidím ako niektoré maminy dávajú prso nonstop, pri hodinovej návšteve 20x a decko sa už odťahuje a nechce a ona tlačí a tlačí doňho. Nemyslím že to je to správne tiež. Proste nájsť nejaký stred, zlatú strednú cestu. Ja dám keď vidím že je hladná, na ukludnenie alebo keď sa buchla o hračku či bolia zúbky. Ale určite nie keď zamrnka raz na koberci 🙂 vtedy sa už snažím ju zaujať inak, aby zo mňa nemala dudel. Potom aspoň nemám v noci problém ako niektoré ženy 🙂
Ale je pravda že som to sformuloval že, že má papať každé 2h. Tým som chcela poukázať že nech jej nedáva každých päť minút

ls56
2. apr 2022

Už na uvod ti chcem zaželať veľa trpezlivosti. Moja mala ma za par dní 3 mesiace a robí toto už 6týždňov. Krmim vylučne len v spanku. Keď jej davam bez uspatia tak potiahne si a odsunie sa a toto sa opakuje naozaj veľmi veľa krat.. nechce či ide to mlieko pomaly alebo strieka v žiadnom pripade nechce. Skušala som aj fľašu (viem nemala by sa) ale to nechcela a len sa s cumľom hrala. Krmim ju každe dve hodiny, niekedy 2,5 a vypije tak maximalne 70ml. Aj napriek tomu máme už 7kg. V noci nema problem s papanim a pýta si sama. Drž sa, lebo je to naozaj ťažke. Planujem zaradiť prikrm od ukončeneho 4 mesiac aj napriek tomu že dostava MM lebo takto sa naozaj veľmi ťažko funguje.

mamkalentedkova
2. apr 2022

Moja takto protestovala ,keď som dostala ms ,teda prialo to hneď po 600nedeli😔. Možno jej vadí aj silný prúd mliečka ..skús pred dojčením trošku odstriekat.Babatka sinprechadzaju rôznymi fázami .Hladná nie je určite ,to sa báť nemusiš.Len veľa trpezlivosti a no stress 😉

liv02
autor
3. apr 2022

Ďakujem všetkým za rady. Od včera to už robím tak, že krmim pri spánku je to ozaj ťažké to to obdobie a som zvedavá do kedy to bude trvať 😔

5esicko
9. apr 2022

@ls56 ako prosím ťa riešis to keď potrebuješ niekam ísť keď vieš nakŕmiť len v spánku/polospánku?to uspavas všade kam ideš ak potrebuje jesť? Alebo radšej nikam nechodíte?pýtam sa lebo máme momentálne to isté, len v polospánku nestrajkuje...

essenceee
20. apr 2022

bud nechce, alebo maš mlieka malo, je slabe. Pričin može byt vela