Hysterický plač pri jedení trojmesačného bábätka

westina
25. nov 2014

ahojte, hľadám akúkoľvek radu na môj problém. Mám 3 mesačné bábo. zo začiatku plne kojené, ale ako 2 týždnová prestala s dojčením. tak sme skúšali šelijaé náhrady, striekačkou, cievkou. potom sa znova chytila, vydržalo nám to sotva dva týždne potom znova. hysterické plače na prsníku. tak som ju horko ťažko naučila na fľašu. stále si odsávam, už je to celkomm dobre išlo a teraz znova máva záchvaty plaču pri pití s fľaše. nedokážeme ju nijako upokojiť. skrátka ked vidí fľašu je vto neznesiteľný rev a krik. už som z toho totálne hotová. nezažili ste niečo podobné? už som s tým bola aj u doki. ale tá len, že ked priberá, aby sme to neriešili.že to prejde, ale ja mám pocit že to má zhoršujúcu tendenciu

ichbinich
25. nov 2014

@westina:
Hmm, vela deti ma tzv. dojciaci strajk. Aj ked uz vlastne nedojcis priamo...
Moje deti to mali istu dobu tiez, ze revali pri dojceni. Ale tam bolo jednoduche riesenie - nechat odgrgnut pocas dojcenia a potom pili dalej.
Casto je trik davat pit, ked su deti v polospanku, ze potom protestuju menej... Za pokus to urcite stoji.
Inak by som ti odporucila kontaktovat laktacnu poradkynu, aj ked pije z flasky, mozno bude vediet nejaky trik alebo radu...
A co robi, ked jej das namiesto flase normalne prsnik? Mozno nechce flasu, ale priamo prsnik?

kiwi82
26. nov 2014

@westina ahoj pesne ako hovorí @ichbinich dávaj často odgrkovať. aj moja to robí, že pije pije a zrazu sa odťahuje a reve, potom ju dám odgrgnúť a ukľudní sa, potom papá dalej.

luba41
26. nov 2014

@westina zavolaj si laktačnú poradkynu, naučí vás obe ako sa prisať.. ..aj Ti vysvetlí, poradí, ukludní.. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...
tak sa prejavuje štrajk pri deťoch, ktoré sú dojčené..a aj deti na flaši môžu štrajkovať..