Je med počas dojčenia zakázaný?

helena220
3. okt 2013

mám otázku čo sa týka stravy v dojčení. všade čítam aj lekarka ma upozornovala že do zakazaných potravin patrí aj med. pred pár dnami som par krat za den však skusila med a nebolo ho malo, no mala som nenormalnu chuť na sladke a toto bolo po ruke a malej nič nebolo.vôbec nič a to ma častejši koliky ale v ten den ani dva dni po tom nič.ani vyhadzana nebola. med kvôli čomu vlastne nemôžeme? alergén, bruško,alebo iné?

ingrid16
3. okt 2013

med sa nemoze? ja som o tom nevedela a kludne si ho davam. do yogurtu, do ovsenej kase,..

stanislavao
3. okt 2013

@helena220 med je alergen. obsahuje pele, ci take nieco. ale podla mna z mierou sa moze jest vsetko. volakedy tiez jedli vsetko, to len teraz sa vymysla, ze to sa nesmie - to sa nesmie. netreba tomu pripisovat taku vahu.

janinna11
3. okt 2013

@helena220 je to hlupost, mozno mamicky, alergicky, s prepojenou potravinou alerg.by nemali, ale podla mna je to hlupost. Ja jem vsetko, maly nema koliky, a jem aj dost zeleniny, treba skusat a hlavne pit vela caju ja mliecko, aby sa jemu lahsie prdkalo 🙂

keziah
3. okt 2013

@helena220 zrejme kvoli tomu, ze med je alergen. ja mam med tiez velmi rada, ale mam dojem, ze ked si dam viac ako 1-2 PL, syn mi v noci castejsie place+objavilo sa mu par vyrazok. Nez som sa rozozrala medu, tak sme taketo tazkosti nemali-aspon nie tak casto.

januliku
3. okt 2013

@helena220 Med je alergen. Vacsinou nanho deti reaguju vyrazkami.

mylittleone
3. okt 2013

ja tiež kojím a med papám dosť často a žiaden problém zatiaľ nebol...myslím že to treba vyskúšať a sama uvidíš...ak nič bábätku nebude nevidím dôvod prečo ho nejesť...

senta_sofia
3. okt 2013

ja som si sladila caj medom a nikdy ani jednemu ani druhemu nic nebolo, dokonca som mu aj caj s medom davala...

zara13
3. okt 2013

@helena220
ahoj, ja med jem pomerne casto, skoro kazdy den 0 do vlociek, kase a pod. a nemame ziadne problemy, takze podla mna kludne mozes. len sleduj ako sa sprava babo, ci je ok, - ak by si mala pocit ze jej to skodi, tak radsej vysadit.
suhlasim s tym, ze treba jest vsetko s mierou, aby si dieta postupne privykalo na rozne chute a tak.

dejka77
3. okt 2013

Ja si ho davam kazdy den do caju 🙂 . To pocujem prvykrat, ze by sa nemal jest pocas dojcenia.

anjelicek26
3. okt 2013

Med sa detom do roka nedava kvoli riziku botulizmu, co ma u deti fatalny priebeh. Ujo google med a botulizmus. U kojacej zeny je to jedno, jej telo to spracuje uplne inak.

lucymk
3. okt 2013

tak to ma teraz zaskocilo.akurat vcera som si spravila ovocnu misu s orechami, b .jogurtom ,medom a nastastie nam zatial nic nieje

surrender
8. dec 2014

My sme dokonca v pôrodnici mali na raňajky chlieb s medom

jankacaa
8. dec 2014

mne povedala laktačná, že počas kojenia treba jesť všetko. Pýtala som sa na citrusové plody a povedala, že aj tie treba jesť, aby si na ne dieťa privykalo, že ich niektoré maminy vysádzajú a potom majú deti alergie. Ja som napr. mala alergiu na kakao, med a kopec iných potravín, doktorka mi to kázala vylúčiť z jedálnička. Ja som to jedla aj naďalej a po pár rokoch alergia zmizla, telo si zvyklo

vcelnicakondas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz