Je vhodné brať Senovku a Benedikt aj v podobe kapsúl?

bebe99
29. feb 2020

Dobrý deň, rada by som sa poradila o týchto bylinkách počas dojčenia. Do porodu mi ostáva ešte 21 dni avšak rada by som bola pripravená aj čo sa tvorby mliečka týka. Myslite si, že je vhodne brat senovku a benedikt aj v podobe kapsul?

evittam
29. feb 2020

@bebe99 Brala som od Swanson. Ano je to vhodne. Preco by nemalo byt. Samozrejme az ked je to potrebné. Nevidím dovod to brať pocas tehu.

pribinak
29. feb 2020

Počas tehotenstva je to zbytočne. Pôrodom sa ti spustí hormón prolaktín a až potom ak je to nevyhnutne si môžeš dávať Senovku a benedikt. V akejkoľvek forme

bebe99
autor
29. feb 2020

@evittam a kolko kapsul si brala denne ?

e1i
29. feb 2020

@bebe99 mne doporucovali 3 a 3 3xdenne

bebe99
autor
29. feb 2020

@e1i dakujem

leniel
29. feb 2020

@bebe99 heej, ale uzivaj to naozaj, len ak bude treba. tvorba v pociatkoch byva brutalna, ja som mala prsia navrete na kamen, a dieta cuclo kus a spalo 4-5 hodin. Placuc som odstriekavala, mlieko samovolne tieklo z oboch prs, tricko/podprda/vlozky vsetko mokre... neviem si predstavit do toho este navysovat tvorbu bylinkami. Tie sa skor zidu okolo 2-3 mesiaca, ked sa tvorba ustali a moze byt mliecka kus menej 😉 vacsiu pomoc urobi v pociatku bonding, vela kontaktu telo na telo s babatkom, caste dojcenie -cim viac budes dojcit, tym viac bude mliecka... 😉 drzim palce

radkaradix
1. mar 2020

@bebe99 mne to pomohlo pri kojeni vzdy ked som mala menej mliecka. Brala som 1 kapsulu benediktu a 1 kapsulu senovky kazdy den, kym to bolo potrebne. Prsia sa mi vzdy do 24 hodin naliali mliekom na prasknutie. Ked som citila, ze sa mi zas tvori dost mlieka, vysadila som. Za rok som vybrala 2 balenia kazdeho.