Kedy sa vám začalo tvoriť materské mlieko?

23. jan 2021

Ahojte mamicky, zaujimali by ma kedy sa vam zacalo tvorit mlieko, nie kolostrum, ale uz normalne mliecko po porode. Ja som porodila vcera rano o 4tej a mam zatial len "zlte mlieko" to zaciatocne. Prsia sa mi este nenalievaju. Chcela by som dojcit. Ci cim viac budem prikladat, tym skor sa mi vytvori mlieko ci ako to je? Dakujem

pribinak
23. jan 2021

Naozajstne mlieko tak na 3. deň. Dovtedy pije bábätko kolostrum. Je tam všetko čo dieťa potrebuje.
Áno treba si prikladať bábätko a piť veľa tekutín. Pre dojčením si prsia mizes aj trosku rozmasirovat

nela6
23. jan 2021

mne na prelome 2/3 dna, ale farbu neries... ja som mala zlte skoro tri týždne, sestričky sa smialy ze jak vanilkovy puding, bolo to uz normalne, odsavala som flase pre predčasne narodene, si to v nemocnici zmrazili

nela6
23. jan 2021

ale aj prvé dni, ked som nic necitila mi malu prevazili, a hovorili, ze pije po 10ml, potom sa uz robili hektolitre😄

jaskolka
23. jan 2021

Tak na 3 deň po pôrode

leniel
25. jan 2021

Neries farbu, dojci kolko sa da. Vela kontaktu s babatkom, von z perinky, a prikladat aj kazdu hodinu. Ziadne casovanie dojcenia, striedaj prsia, nech cucka kolko sa mu len ziada. Ak chces dojcit, nedovol ho prikrmovat Um flasou a nedavaj mu cumlik, moze vam to narobit problemy.