Klobúčiky a dojčenie

25. apr 2024

3 denne babo sa prisaje na klobuciky ale na bradavku nie. Nejaké rady?

bublinka1426
25. apr 2024

mne nepomohlo. cele zle. len trapenie.

janettdamian
25. apr 2024

Dcére pomohli super, prvých pár mesiacov s klobúčikmi a dojčila do 3,5 roka

blaazi
25. apr 2024

Nam.pomohlo niekolko hodin lezat v posteli na holo _ tzv. Koža na kožu. Po 6 h cca zacala hladat intenzivne bradavku a prisala sa. Predtym len cumel na flasi.

autor
25. apr 2024

@blaazi bradavku hľadá, ale nedá ju crlu do úst len olizuje

blaazi
25. apr 2024

To je dobre, ja myslim, ze to chce cas a pokoj. Ked som sa ja uvolnila, babatko sa tiez upokojilo a zacalo sa spravat ako babatko. V nemocnici sa sestricky snazili ju prisat nasilu a dost bolestivo pre mna a podla mna aj pre nu a myslim, ze sme sa museli z toho spamatat. Skus vytlacat mlieko, nech oblizuje, tulte sa, hladkajte.

monnci2226
25. apr 2024

nam nepomohlo nic aby sa prisala ale dokazala som na klobuciku dcerku kojit rok a pol 😉☺️

295anicka
25. apr 2024

Sice som ich musela schovávať pred laktačnymi sestrami, ale pomohli 😀

dodoking
25. apr 2024

Ja som dojčila s klobúčikom 12 týždňov takmer nonstop, malý sa nechcel prisať, po 12 týždňoch sa sám rozhodol, že už mu ho asi netreba, ale jasné, že pri každom dojčení som skúšala, či náhodou sa neprisaje.

nevenka
25. apr 2024

3 deti zo 4 som zacinala dojcit s klobucikmi, inak by som nedojcila vobec. Skusala som davat na priamo, nevedeli mi ani usta otvorit, ked mali cca mesiac az 6 tyzdnov, slo to a klobuciky som zahodila. Kazde dojcene cca 2 roky. Za mna, robia z toho zbytocneho strasiaka. Ked sa Ti neprisaje vobec, tak to je este horsie. Ja aom aj flaskou dokrmovala, nezvladala som tie tanecky okolo cievky a bla bla. Malo ruk som mala na to...🤣. A cuduj sa svet, prso bolo to naj 😊

nevenka
25. apr 2024

@dodoking rovnako a zazila som to s 3 detmi zo 4...niektore babatka maju tzv.malu bradu, necedia tak dosiroka otvorit pusinku, moje boli ako vtacatka, iba jeeno schmatlo beadavku a salo.

nairia
27. apr 2024

mne pomohli pri oboch detoch. starsie som kojila s klobukmi asi 1,5m a mladsie par tyzdnov. potom som to postupne zrusila. za mna vyborna vec, aj ked viem, ze team mamila by ma za to upalil na hranici.
moja laktacna mi sama povedala- ak to pomaha, preco nie? casom sme ziskali cvik, bradavky sa vytvarovali, deti zosilneli a klobuky isli fuc.
a teda starsiu som kojila takmer 2r a mladsieho kojim a planujem tiez tak cca, ak mi nic nezmeni plany.