Kojenie v noci a úprava laktácie

tereziatko11
10. sep 2019

Ahojte dievčatá 🙂☝️maly ma 10.týždňov už sa mi celkom upravila laktacia (na veľké trápenie) kojim pocas dna na požiadanie je to tak cca kazde dve hodinky "problém" nastáva počas noci😀malý je zlatý a v noci krásne spinká spi 6-7aj 8hodin v kuse budím=prikladam ho aspoň jeden krát v noci no aj tak mám mlieka dosť a prsniky sa mi strašne naleju po jeho nočnom nakojeni odsajem este aj 140ml lebo ked neodsajem do rána mam hrce a tie kym rozkojim trvá aj tri dni chcem sa teda opýtať upraví sa ta laktacia aj pri tom nočnom kojeni ze sa to prispôsobiť podľa potreby?mat3 nejaku "fintu" co pre to zrobit aby sa to upravilo 😉hadam to nebude tak do nekonečna ze budem musieť odsavat v noci🙄🤔

miadi
10. sep 2019

Hej upravy sa to same Moja spala prvy pol rok 6h v noci vkuse nikdy som ju nebudila viem tie hrce su neprijemne no prejde to hlavne nech vela cuca cez den. Tie prve tyzdne sa vela mlieka tvori v noci kazdy den som prala postelne pradlo co som sa budila v kaluži mlieka a Potom to prestalo ani neviem kedy. Treba len vydrzat.

tereziatko11
autor
10. sep 2019

@miadi toto vám zavidim ze mliecko ked ho je dost vytecie samo mne sa to este nestalo mne naberu prsia do prasknutia ale nevytecie nic vlozky donpodprseny mam celé balenie este od pôrodnice 🤣

nikusiak9
10. sep 2019

Cim viac odsavate v noci tym viac sa tvori

lujza_
10. sep 2019

@tereziatko11 mne malý prvé tri mesiace odkedy sme prišli z pôrodnice (plne kojený) tiež prespal celú noc.... Tých 7-8 hodín, dokonca 2x mal aj rekord 9 hodín. ALE ja som ho NIKDY nebudila na kojenie, dokonca som si ani raz v noci neodsávala. Tie hrčky sa dajú vydržať si myslím. A prsia si zvyknú na tie nočné prestávky vždy to bude lepšie.

luba41
10. sep 2019

@tereziatko11 neodsávaj po dojčení..pred dalším dojčením nadránom si odsaj len do uvoinenia napätia, aby sa mohol napiť, nie celé...nemusíš budit, pokial spíte spolu..

siska53
10. sep 2019

@tereziatko11 ja som mala to iste, ale som si neodsavala. Upravili sa mi to samo po 3m.,ked prsia pochopili,ze v noci toľko nemusia produkovať

shilla23
10. sep 2019

@tereziatko11 spolocny spanok aby babo citilo a neupadalo do hlbokeho spanku to mlieko sa stimuluje hlavne v noci cize ked budes kojit len jeden krat tak bude cim dalej menej toho mliecka.. odsavanie tvori nadprodukciu a ked prsniky dlho stoja plne sa znizuje produkcia.. minimalne by som porozmyslala nad prirazenou postielkou a kojila v polospanku..