Kŕmenie mesačného bábätka

camacama
10. júl 2013

Ahojte mamičky,mám mesačnú dcérku,ktora mi vypije niekedy už 120ml,niekedy vydrží aj 3-4 hodiny,ale niekedy len 2-2,5 hodiny...koľko dávate,davali ste vy mesacnemu babatku?na poradni mi doktor povedal,že jej musí stačiť 60ml na 3 hodiny...ale to mi veľmi plakala a nedala sa upokojiť,pokiaľ som jej nedala jesť...

emakiki
10. júl 2013

moja viac ako 90 nevypije...niekedy vypije 50, 60, ale viac ako 90 este nevypila...a pyta papat kazde dve az tri hodky...cez den, v noci vydrzi aj 4 aj 5 ako kedy...aj som jej chcela dat viac, ze dlhsie vydrzi... ale ani za svet to do nej nedostanem... ked uz nechce vyspuli hubinku a koniec...

sense
10. júl 2013

@camacama daj jej tolko kolko si pyta, akurat ak davas umele mlieko davaj pozor aby mala odstup aspon 2.5 lebo sa travi dlhsie ako materske,...my ked sme odchadzali po 6 dnoch z nemocnice tak pijavala 8x denne po 90ml, a problem nebol v 6tyzdni pila kazde tri hodiny niekedy 120 a niekedy aj to jej bolo malo, ked som sa na to pytala najprv bolo ze bude tucna, a ked sme boli na vazeni a merani tak zrazu bolo ze mam jej davat kolko pyta lebo ze velmi vela narastla do dlzky a neumerne k rastu co sa dlzky tyka pribrala hoci pribrala fajne, dokonca ju prevazili dvakrat lebo nechceli verit ze tolko vazi....takze ja som davala tolko kolko vypytala....neviem kolko ti vazi ale priemerne by mala vypit za den 1/6 svojej vahy , priemerne ale ak vypije viac al. menej nevadi dolezite je aby pekne priberalo a nemalo traviace problemy a aby bolo spokojne....

drobcek26l
10. júl 2013

@camacama Môj malý v mesiaci už tiež vypil každé 3,5 hodiny 120ml mliečka. Tiež sa mi to zdalo byť veľa, ale keď som mu nedala tak bol nervózny. Keď mal po 3 mesiaci tak už pil skoro 180ml, ale po štvrtom sa to zmenilo a odvtedy viac ako 150ml do neho nedostanem. Teraz už má 11 mesiacov a 9,5kg tak si myslím že to nieje žiadna buchta a mliečkom sme nič nepokazili.

camacama
autor
10. júl 2013

@sense ak mi dobre váži váha tak ma 4,2kg..pred týždňom na poradni mala 4020g...

sense
10. júl 2013

@camacama tak si vyrataj 4020/6 co je 670ml denne a vydel si to poctom jedal za den ak pije 8x denne tak je to 83.75ml ale ked to bude o desat viac al. menej nehra ziadnu rolu....mne tiez najprv vraveli ze ju mam nejako zaujat, tak som im povedala nech mi to pridu ukazat lebo mala ked je hladna tak sa mozem aj na usi postavit kludna ostane az ked mlieko tecie....a podla tvojej vahy doma je to dokonca este viac ako 670ml nejakych 700ml za den dokopy

camacama
autor
10. júl 2013

@sense presne aj moja mala je taká...ked je hladná...môžem hocičo robit..nič nepomáha,iba mlieko... 🙂

sense
10. júl 2013

@camacama tak jej daj a lekar ak bude mat vyhrady sa ho spytaj ci aj on zje presne len 2500kcal za den lebo tak to kazu tabulky alebo nech ti pride ukazat ako ju zabavit....

camacama
autor
10. júl 2013

@emakiki tak to máš spokojne babo 🙂 mne by po pol hodine pýtala jesť,keby jej dám len toľko... 🙂

silvapokorna
10. júl 2013

ahoj. ak kojíš, tak to nechaj podľa jej požiadaviek. ale daj si pozor a sleduj, či ozaj pije, ale si z tebe náhodou nerobí náhradu dudlíka. 😎
ak umelé, tak ako sa tu píše, pozor na odstup, aby bruško stihlo stráviť čo najviac. ak by sa ti to zdalo stále veľa, pri tom umelom, tak je skús dať menej ale iba o kúsok a za deň dva uvidíš. môžeš postupne po kúskoch znižovať. ale bez na ńu ohľad, znižuj jej to, len ak by mala problémy s trávením.
držím palčeky!! veľa šťastia a zdravia tebe aj bábätku! 🙂