Koľko umelého mlieka dávate trojmesačnému bábätku?

anna9122020
18. mar 2021

Ahojte. Prosím koľko dávate ml 3 mesačnému bábätku? Mala je na um od 1a pól mesiaca a teraz papa 170ml-6naberaciek um ako je na krabici. Doktorka povedala vraj je to veľa.. koľko dávate vy? Mala je na tie ml zvyknutá musíme to znizit ale mám strach že jej to nebude stačiť.

mayka730
18. mar 2021

Moja ma 7tyzdne a vypije niekedy aj 160ml.🙂

paulinkaa2
18. mar 2021

@anna9122020 ahoj. Daj tolko kolko pyta. Ja som sa tej tabulky na mesiace neriadila. Niekedy zjedla viac niekedy menej.

anna9122020
autor
18. mar 2021

@paulinkaa2 len malinká mi začala zvracať krv... boli sme dnes na pohotovosti vraj jej dávam na tie mesiace veľmi veľa že sa tým riadiť nemám že nechápu prečo na krabicu píšu až toľko... momentálne mame diétu dávame ryžový odvar... po dnešku mám až strach dať jej um bol to strašný pohľad... vraj mliecko mame dať na 150ml aspoň ale neviem ako to zoberie keď mala doteraz 180..

julie19
18. mar 2021

@anna9122020 ahoj, aj podľa mna je to veľa, naša mala má takmer 5 mesiacov a pije 120ml vody / 4 odmerky mlieka čiže dokopy niečo cez 130ml a aj to niekedy grcka ... ono každé bábätko je individuálne ale rataj na váhu cca 150ml na 1 kg hmotnosti za deň ...takze záleží aké máš veľké dieťatko, a ak sa smiem opýtať naozaj je na krabicu takéto veľké dávkovanie? My mame nutrilon a tam je ukončený 2-3 mesiac 5x denne 166ml (tj 150ml vody a 5 odmeriek) ale ako vravím záleží aj od bábätka my papame po 120 lebo pije viac ako 5xdenne takze to množstvo je cca rovnaké

malebiele
18. mar 2021

@anna9122020 no aj podla mna davas vela, nas maly je velky na svoj vek (4.mesiace) a nespapa tolko...vynimocne zje naraz 160ml, vacsinou 100-130ml... ale zasa papa cca 7x denne, zvycajne kazde 3 hodinky cez den...ako casto davas malej jest ty? Pripadne jej davaj mensie davky, ale castejsie... A tiez to davkovanie je zvlastne, my mame Bebu a na krabici je na 150ml vody 5 odmeriek um, co spravi 160ml mliecka

pininka1
18. mar 2021

Keby jej bolo vela,nevypije to. Moj mal tyzden a vypil 120ml naraz. Zvracat mohla aj z niecoho ineho, neverim ze by to bolo z mlieka a po takom case.

tehotna40
18. mar 2021

Moja ma dnes presne 3 mesiace a pijeme 120 ml vody a 4 odmerky mliečka, čiže je to nejakých 130 ml ale vždy tak 10 -15 ml necha na spodku fľašky. Ešte do minulého týždňa pila len 90 ml. Ak ešte pyta dám jej vždy čajík alebo vodičku, nedorabam rýchlo mlieko a vždy jej to stačí. Ale záleží aj od toho ako často ti papá. Ak vypije 170 ml kazde 3 hodiny je to veľa.

anna9122020
autor
18. mar 2021

@tehotna40 sunar jednotka... pišu 5x denne 180ml vody 6 odmeriek prasku dokopy 200ml by to malo spraviť...

tehotna40
18. mar 2021

@anna9122020 to sa mi zdá naozaj veľa, my pijeme hipp na 3 mesiac tam je písané 150ml - 5 odmeriek ,malo by to byt 170, ale mne mala toľko nevypije. Ako som písala vyššie, ešte týždeň do zadu mi pila 90 ml, posledný týždeň 120 ml aj to veľakrát nevypije. Skuste menej mliečka a nachystajte vždy vodičku teplu alebo čajík (harmacek/fenikel detský bio) a skúste dat zapiť ešte to. A ak vám grcka krmte na viac krát. Napr 60 a dat odgrgnut a potom ďalších 60 a znova odgrgnut. Este sa chcem spýtať dosť spravi aj cumlík na flaske ,ak to rýchlo tečie vypijú viac. Aký máte?

anna9122020
autor
19. mar 2021

@tehotna40 robili sme to tak že v polovici odgrgnut ale ona vždy veľký plač a potom som spozorovala že z toho placu grcka viac ako keď ju to nechám celé spapat jedine že jej náklonim flašku tak aby jej šlo menej.. používané antikolikove s tou najmensou dierkou... skúšame aj čajik ale mi veľmi nechce skušam aj trosku sladiť to áno ale bez sladidla vôbec.

zuvelyn
19. mar 2021

Podla mna je to veľa, tolko pije moj 10mesacny. V troch pil 90-120.

anna9122020
autor
19. mar 2021

@zuvelyn asi som predsa spravila chybu že som sa od začiatku riadila tabuľkou na krabici... Nenapadlo má to ale vôbec ani má nikto neupozornil baviť že je to veľa.

tehotna40
19. mar 2021

@anna9122020 sladit tak malinkemu dieťatku? To by som nerobila, aj z toho mohla tak grckat. Musíte nukat stále a ona pit bude, aj vodičku teplu prevarenu. To UM vysušuje treba aj pitný režim dodržiavať. Alebo skúste naopak, keď pyta papat dajte najprv čajík a až potom mliecko. No neviem musíte si v tom nájsť nejaký systém, každopádne toho mliečka asi menej.

malebiele
19. mar 2021

@anna9122020 a ako casto jej davas pit mliecko? A urcite netreba sladit tak malemu babatku, ono pije ked je smadne, ked nepije nie je..moj maly tiez nie vzdy vypije a to len cistu vodu, po troske... Niekedy vypije hned niekedy nechce vobec, sam najlepsie vie ci je smadny alebo nie... Ale toho mliecka určite menej a radsej castejsie ako vela naraz... Mozno chvilu bude plac ale potom si zvykne, treba len vydrzat, pripadne ak zacne plakat, odputat pozornost hrackou, pesnickou hocicim

bebotka
19. mar 2021

@anna9122020 a to mu robíš 180ml vody a 6 naberačiek? ci ako? lebo je to fakt dosť na také malé dieťa, a to koľko ti potom vydrží bez mlieka do dalšieho krmenia? ono každé dieťa je iné a aj inak potrebuje, moja stredná ked mala mesiac sme boli v nemocnici a pila tam 120ml a teraz čo mám najmladšiu tak ked mala rok tak pila 150 a viac ani nevypila. ono sa netreba držať úplne tých tabuliek, lebo osobne si neviem predstaviť dať takému malému dieťaťu piť len 5 krát denne. moja má rok a pol a pije mlieko štyri krát denne a to popri tom už všetko zje, mlieko má len doplnok pred spaním, v noci a ráno.

anna9122020
autor
26. mar 2021

@bebotka kojila som mesiac a teda keďže je to moje prvé bábätko nemala som tušenia koľko je veľa alebo naopak malo... asi sme malu naučili už od začiatku na veľa.. najprv sne dávali tusim 120 potom 140 a keď papala všetko vždy a raz už jej bolo malo tak sme v 3 mesiaci zvýšili na 170 voda ,6 naberaciek spolu 190/200... jednoducho sme videli že dovtedy nám papala tak ako v tabuľkách tak som myslela že je to tak v poriadku... až potom doktor povedal že vraj je to veľa ale mohol to povedať aj skôr keď sme boli na vážení a vážila viac akoby mala... vtedy nám len povedali aká krásna baculka a že super priberá nikto nepovedal že má o kilo a pól viac ako iné deti v takom mesiaci... už sme ale doma z nemocnice mali sme dokonca aj zápal pľúc tak už dávame 130 , 4 naberačky spolu 150 😊

bebotka
27. mar 2021

@anna9122020 tak skoré zotavenie, nech je maličká čo najskôr fit, tá 150 je pre ňu super.)

anna9122020
autor
27. mar 2021

@bebotka Dakujeme😊 súhlasím len zvykne plakať ešte že je hladná...