Lieky Domperidon, Motilium, Costi. Akú s nimi máte skúsenosť?

martinaho1
12. jún 2010

Mate niekto pozitivnu skusenost?

evittam
1. júl 2016

@buckeye Jj viem, ja som sa len tak z recesie zaujímala na mamila.sk, že či ak pijem dosť veľké množstvo alkoholu, fajčím a kde-tu beriem drogy či môžem vôbec dojčiť - samozrejme bez problémov...... 😒 No u mňa "dojčoweb" ako "vyšitý"....niet čo dodať.

buckeye
1. júl 2016

@evittam viecco kolkokrat aj tu na fore to zeny nemaju do svojich dr, lebo ti im to odmietli predpisat a nakupuju si to tu medzi sebou, pripadne som tusim priamo v tejto diskusii je dr od mamily, ktora sa nukala, ze predpise....co je asi ta najhorsia moznost

luciade
1. júl 2016

@buckeye Ano, to mas pravdu, to som vlastne chcela tiez napisat, len som zabudla, v letaku je to jasne napisane, ze pri dojceni nie... Len ja som to myslela aj tak, ze ani ako pacient by som to neuzivala len tak, tie kardiovaskul. ucinky by som neprehliadala ani ako mamina, ja som skolabovala 2x pocas prvych 4 rokov zivta mojej dcerky a strasne ma to vystrasilo, ale bolo to z ineho. Myslim, ze uz je zbytocne to dalej rozoberat, preco to nebrat. Laktacne poradkyne, ach jo tot nejake odbornicky tie, co to odporucaju, ked aj lekari sa zdrahaju...

andrejta
1. júl 2016

@luba41 mne costi pomohlo celkom dost

luciade
1. júl 2016

@evittam Tu je aktualne jeden clanok, americka reporterka brala kokain a po 12 hod. kojila svoje 4/mes. dieta a skolabovalo a teraz ju sudia, ja neviem, ci to ludia uz nacisto osprosteli 😒

evittam
1. júl 2016

@luciade No tak nejak.....A väčšina tých laktačných poradkýň sú fakt "odborníčky" s víkendovým kurzom niekde v Tatrách (samozrejme česť výnimkám) a ešte ti tu niekto napíše, že stále lepšie ako nič..... 😀 😀 😀 Či skôr na zaplakanie.Ale komu niet rady tomu niet pomoci alebo ešte lepšie "daj sprostému rozum-osere ti plot".......
A už som to tu písala - mňa si pohadzovali gynekológ-pediatrička-obvodná ako "horúci zemiak" keď som spomenula Costi - našťastie.....Tak asi aspoň niektorý lekári vedia o čom to je....
Ja som oddojčila dve deti - pri prvom som ani len netušila, že nejaká laktačná poradkyňa existuje a pri druhom áno ale nikdy som ju nepotrebovala....naozaj netuším na čo platiť cudzej žene za to, že mi ukáže ako mám priložiť dieťa k prsníku a podobne.....

buckeye
1. júl 2016

@luciade ano..ja som si hladala studie ohladom tohto na pubmede, v suvislosti s dojcenim ich niekolko urobených je..ale max davka, ktoru som dohladala bola 60mg na den, aj pri tej preukazali, ze male mnozstvo prechadza do mlieka, i ked sa ukazuje este ako relativne bezpecne..avsak ak si niekto dava 2-3nasobne mnozstva, to uz nikto nestestoval, to uz nikto nezaruci, ze take mnozstvo nebude mat vplyv ani na nu ako na zenu, ani na to malinke a u kardiakov je tento liek kontraindikovany vo vseobecnosti (aj pri liecbe motility GIT), ked si to tu zienky nakupuju len tak medzi sebou (lebo ved dr hnusak predpisat nechcel), kto ich skontroluje ci po tejto su stranke ok a nie su v riziku? nikto, kto ale ponesie zodpovednost? lekar..nie laktacna, ktora to srdcecne odobrila..

luciade
1. júl 2016

Tak este uvadzam ten prispevok, ktory je proti Costi, zdroj:
https://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/dompe...

Andrea píše:
17. máj 2016 o 08:11

Ja som na radu laktačnej poradkyne brala 3×4 tabletky niekoľko mesiacov. Skolabovala som a 4 mesiace som sa z toho dostávala. Nepodceňujte vedľajšie účinky, sú naozaj závažné!
Zaujímavé je, že slovenský liek Costi nemá v príbalovom letáku toľko veďajších účinkov ako česká verzia MOTILIUM http://www.pribalovy-letak.cz/902-motilium . Pritom ide o totožnú látku.
Mala som potrebu sem napísať, aby na to nedoplatili ďalšie mamičky.

Viera píše:
3. apríl 2015 o 12:52

Mam takmer 20mesacneho chlapceka a stale dojcim. Prekonala som si 6 tazkych laktacnych kriz. Ale vzdy mi prislo divne dat na radu laktacnej poradkyne dat si predpisat liek na podporu, ktory na to nie je urceny. CHVALABOHU, ze to tak nikdy neurobila! Dnes zijem vo FR, tu je tento liek bezne dostupny, ale znova jednoznacne varuju pred jeho nadmernym uzivanim. Maximalna davka ma byt 3 tablety po 10mg denne pocas maximalne 1 tyzdna, inak moze sposobit arytmiu srdca. Tento rok to vyskum definitivne potvrdil. A tu sa mamickam bezne radi uzivat denne davky 90 a viac mg denne pocas niekolkych tyzdnov a mesiacov…

...

evittam
1. júl 2016

@buckeye No lekár to nenapísal, laktačná -tej je to tak maximálne jedno - kúpili to medzi sebou....A ak bude mať nejaká tá žienka, nebodaj to dieťa v budúcnosti nejaké problémy myslíš, že si spomenie, že niekedy brala nejaké Costi a môže to byť z toho? Veľmi pochybujem..... 😝

buckeye
1. júl 2016

@evittam len by som nechcela byt ten lekar na pohotovosti, ktory taku zenu po kolapse ma dostat do normalu, ked ani netusi z coho taka mlada zena moze kolabovat, ono vo vseobecnosti ludia jedia lieky ako lentilky, ked uz ja maju zavazny dovod napr na atb a lekar im ich da s tym ze dodrziavat presne davkovanie..kolko ich naozaj dodrzi?..a sak uz mi nic nie je, nebudem do hltat cely tyzden, potom sa cuduju, ze sa im infekcie vracaju a ze maju rezistencie, pripadne si to takto kupuju cez net, ani srnka v lese netusi, co si nakombinovali..na odporucanie niekoho cez net..ale ved, co sa cudujeme, ked dokazu niektore fajcit, pit pocas tehotenstva..co by ich apadlo, ze dieta ma problem ja ako 5 rocne, ze aha asi tie 2 cigy denne neboli dobry napad..u vela kofeinu je riziko a stale sa najdu take, co sa pocas tehotenstva laduju redbullmi, lebo ved su unavene..

zuzi26
19. sep 2016

Podľa mna je ignorovanie reality ked Laktačné poradkyne verejne obhajujú užívanie tohto lieku na zvýšenie laktácie. https://www.postoj.sk/17232/lekari-varuju-pred-...

tyna1212
25. sep 2016

Moja osobná skúsenosť, tiež som už bola zúfalá a siahla som po tomto. Užívala som to 2tyzdne a nezabralo to. Je to len odrb. Dojčenie je dané genetikou si myslím. Moja babka kojila 2tyzdne, moja mama 6mes., a ja 4mesiace. Aj keď som ako chcela, nič nepomáhalo, ani časté prekladanie, či odsávanie. Nic. A tak sme museli skončiť s týmto krásnym obdobím ☹ ale som vďačná aj za tie 4mesiace

ella2015
25. sep 2016

@evittam To nevadí podstatné je kojiť do zblaznenia a to myslím reálne vážne. Rozvinutá laktačná psychóza a mamila žena mliečna kázala len kojiť a kojiť. Costi teda Domperidon už lekári nechcú písať.. a asi vedia prečo

petrag25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabuchah
9. okt 2016

@buckeye no ja neviem...s tymi liekmi to je pravda..ale kazdy kritizyje trocha vina alebo cigu v tehitenstve...no nema sa to,ok...ale kto sa zamysla nad tym,kolko masa plneho hormonov do seba clovek natlaci a to nehovorim o tom,ze ich dieta dostava uz v prvych prikrmich...kolki z nas dodrziavaju stravu a to zdravu? Semienka,oriesky...kazdy zakryva oci pred tym co nechce vidiet alebo sa o to nezaujimal,tak tomu nekladie doraz...

katkatop
6. dec 2016

Ahojte žienky, našla som k tomu nový článok
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/ludia/dojciace-...

beatkab25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hivanik
15. dec 2016

MAMICKY neuzivajte Costi na podporu dojcenia! ! !

kkkpoker
15. dec 2016

Pan doktor Jozef Marec-tusim tak sa vola. Na stranke sme blog krasne opisuje preco nie costi. Odporucam precitat!

fliacik
27. feb 2017

Baby, neberte Costi, je to veľmi škodlivé liečivo, viem, o čom hovorím, zničilo mi zdravie...

minka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naky
16. mar 2017

Ja som brala Costi dlho. Doktorka mi ho predpisovala a nemala s tym problem. Davkovanie som mala nizsie.
Uz som ho vysadila a ostali mi krabicky. Neviem, co s nimi.

twiksy
2. dec 2017

Tiez mi ostali krabicky , spotreba do 2020. Ak ma niekto zaujem sprava.

newportwales
4. jan 2018

Baby nemate niektora nazvys costi motilium domperidon ci akoto vlastneje dakujem v zahranici sa to tazko ziskava oni nepredpisuju lieku lahko chcem to este vyskusat ci nam pomoze pri dojceni
Dakujem

marceltomas
21. júl 2018

Ahojte viete mi poradit kde a ako zozeniem costi trosku potrebujem zase zvysit mliecko a mam len 1 balenie a ked ch em s tyn zacat potrebujem aspon 5-6 dakujem za odpoved

evittam
21. júl 2018

@marceltomas Costi je liek na zaludocne problémy, predpisuje ho lekar.

gejzicka
21. aug 2018

@marceltomas, ahoj, ak je to este aktualne, mam zvysne balenia lieku costi v zaruke

gatta11
2. sep 2018

Ahojte, mne tiez ostali ak by niekto chcel..prosim do sukromnej spravy
moje skusenosti s costi su dobre, uzivala som ich pri obidvoch detoch dlhodobejsie, nezaznamenala som ziadne vedlajsie ucinky ani u seba ani u deti...mala som ich od mojho gynekologa na odporucanie laktacnej poradkyne ktora robi v nemocnici na novorodeneckom odd...pan dr gynek je velky zastanca dojcenia, minimalne tych 6mes, a na skole sa ucili ze treba dojcit aspon rok....kto vie preco to znizili na 6mes...vy viete co je pre vase dieta najlepsie a rozhodujte sa podla intuicie....nic sa nestane ak date susene mlieko...tak isto si nemyslim ze nejako ohrozite svoje dieta kvoli costi...

miura
16. sep 2018

Dobry den, ponukam zvysne 3 cele balenia costi. Exp do 2020. Viac info v sprave

jolie123
28. nov 2018

Ahojte, tiez mam tri balenia costi, exp. 07/2019. Ak by mal niekto zaujem, prosim spravu.