Málo materského mlieka

20. okt 2022

Ahojte,prosim vas maminky o radu. Čo by ste robili vy?
Moja malá je na materskom mlieku od narodenia. Nikdy nemala fľašu a umelé mlieko. Má 9,5 mesiaca a ja mám málo mlieka. V noci ju kojím asi 5x priblížne. Niekedy viac, niekedy menej. Ráno sa kojí, potom pred každym spánkom(má 2) a večer. No dnes cez deň keď mala druhý spánok, tak sa kojila (bola aj po jedle) a mrnkala keď jej už nešlo,ale zaspala. Dnes sa kojila pred nočným spánkom a ťahala,ťahala-počula som, že pekne pije a zrazu jej nič nešlo a začala plakať a nevedela zaspať. Tak som zrobila UM do pohárika, z ktorého vie piť,ale len si privoňala a odmietla to. Skúšala som viac krát a ani úst sa jej to nedotklo a otáčala hlavou do strán.
Čo mám robiť maminky? Príkrmom moc neublíži,ale snažim sa do nej dostať aspon 100g. Papá doobeda ovocie,obed masko,zeleninka a na olovrant má kašu alebo jogurt. Zje z každeho tak 100g maximálne aj to je niekedy veľa. Po jedle ju už nekojím,len keď nam to vychadza, že ma pred spankom, tak to sa ešte dosť napije. Ale čo mam robiť keď UM nechce? Podľa mňa takých 500ml minimalne mlieka vypije za deň keď sa toľko kojí,ale keď je nespokojná po mliečku?

zapalkazapalkova
20. okt 2022

Skuste zvýšiť tvorbu mlieka (Senovka, benedikt, laktofit, badyan esencialny olej,...) alebo dat ešte nejakú kasu pred večernym spankom. Inac môjmu synovi nevadilo malo mlieka vždy sa nejak ududlal, ale ja som z toho mala síce vlasy 🙈😁

sojorez
20. okt 2022

Ak zacala mrnkat na prse, prelozila si ju na druhy? Striedas pri jednom prilozeni oba prsniky?

autor
21. okt 2022

@sojorez kojim ju uz dva mesiace z jedneho prsnika

sojorez
21. okt 2022

Skoda. Ak druhy odmietala, niekedy sa deti nan zvyknu prisat v noci, rozospate. Alebo potom aspon stimulovat tvorbu mlieka odsavanim, co by tiez vyriesilo problem, keby si napr. mala namrazene odsate zasoby. Takto mozno len skusit podporit tvorbu mlieka castejsim prikladanim cez den. Pri naucani na um skusat zmiesat odsate materske mlieko s umelym 🤔

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz