Málo mlieka po príchode z pôrodnice 😞

bublina_
18. aug 2018

Ahojte, budem vdacna za kazdu radu.
Pred 15 dnami sa nam narodilo druhe babatko. V porodnici som mala mlieka tolko, ze som este aj darovala, pocas jedneho odsavania som dala aj 150ml. No po prichode domov akoby sa vyparilo. Neodsajem viac ako 20-30ml (z oboch), a malicka po 7 dnoch uz plakala v noci 4h od hladu tak na vecer odvtedy dokrmujeme s BEBA HA. Posledne 2 dni sme vsak museli aj cez den :(
Vyskusala som vsetko co som citala vo forach - kazdy den 3x3 kapsule senovka + benedikt, ricinus communis, caje na tvorbu mlieka a bielu stavu matysak pijem na litre. Stale len lezim kvoli bolestiam po siti, som v klude s malickou, prikladam ju vzdy ked si pyta (zhruba kazde tie 2h).
Nebol niekto v podobnej situacii a mlieko sa po case spustilo? Co ste este skusali? Uz sa s tym zacinam zmierovat, ale je mi to luto, velmi som chcela kojit aspon prve mesiace 😢

xxxkatka
19. aug 2018

@lubik87 dala som ti jasnu otazku. Citaj s porozumenim. Ako sa stimuluje tvorba mlieka dvomi cucmi vrestiaceho dietata? Nemusis odpovedat. Nijako. Dieta na prsniku, z ktoreho nic netecie ked je hladne nedonutis tahat, cucat, zuzlat, dudlat..... Cisto teoreticky skin to skin moze prispievat k velmi jemnej stimulacii mlieka, ale hold vecera z toho urcite nebude. A opakujem, uz mi odpisovat nemusis 😝

asia83
19. aug 2018

@lubik87 Ja som mala mlieko, hoci som malú dokrmovala. Neplašte ju, mliečko jej neodíde, keď dieťa bude sať prsník. Dojčenie jedna vec, no druhá vec je tá, že tak malé dieťa potrebuje hlavne veľa spať (NEPRERUŠOVANE!!!), aby si nervy vedeli oddýchnuť a tvoriť sa, tak dieťa rastie. No a keď po mojom mliečku sa po 20 minútach zobudila s hladom, nie som sprostá, že ju budem trápiť. Dala som prsník, keď sa napila, SAMA pustila prsník, dala som Sunar. Koľko vypila, toľko vypila a spala mi 4 hodiny. Nakoľko sa mi mliečko spustilo po 5 dňoch, vždy som ju dokrmovala a chcela by som to tak aj pri druhom, ak sa podarí.

asia83
19. aug 2018

@xxxkatka Moja "cucala" 20 minút, predstavte si a i tak som jej potom dala ešte fľašku a, čuduj sa svetu, bola ešte hladná, lebo pila ako divá.

xxxkatka
19. aug 2018

@asia83 Presne tak. Ked je dieta hladne, mozem ho prikladat 100 x za hodinu, je hladne, potrebuje dokrmit. A ozaj a zvysilo ti to tvorbu mlieka, ze 20 minut cucala?

asia83
19. aug 2018

@xxxkatka Zo začiatku áno. No akonáhle som dostala menštruáciu (po 10 mesiacoch), mliečka bolo menej. Zistila som to tak, že hoci stále rovnako dlho cucala, ale potom jedla čoraz viac Sunaru.

bublina_
autor
19. aug 2018

Dakujem za rady, respektujem kazdy nazor, urcite si nemyslim ze flaskou dieta “odstavim”. Pri prvom som odsavala a mrazila MM (ked som mlieka mala menej alebo som musela niekam ist bez maleho, dokrmil sa z flase zo zasob), a zaroven som kojila bez problemov.. cize aj teraz som vychadzala z tejto skusenosti, nemyslim ze ma konkretne u malej pitie z flase 1-2x za den zly vplyv na prisatie.. Skusala som si teraz odsat v snahe zvysit tvorbu mlieka ale moc to nepomaha :/
Prikladam si ju naozaj casto a na dlho, kvoli zotavovaniu sa z porodu vacsinu casu lezim/oddychujem takze sme stale spolu.. ale mlieka akoby ubudalo :( dohadujem sa uz s laktacnou nech skontroluje prisatie a samozrejme budem sa snazit dalej ale inac ma uz nenapada v com moze byt problem :’D

sandri
19. aug 2018

@bublina_ moze byt za tym aj vycerpanost. Ak ti ma kto na par hodin zobrat deti prec, idealne aj navarit, aby si ty mohla niekolko hodin spat a odpocivat, aj to by mohlo pomoct.

milus777
20. aug 2018

@asia83 uplne suhlasim. Jasne ze kazda matka chce radsej dojcit ale zase nie za kazdu cenu.dieta reve hladom, matka vystresovana, nervozna a nevyspata lebo dieta celu noc nespi... Ale nedajboze dat umele mlieko. Radsej nech sa matka aj dieta poriadne vytrapi... Zato moze aj ten tlak okolia ze namiesto toho aby ta podporili tak len odsuzduju ked nahodou nekojis. Kazda matka urobi maximum preto aby kojila ale ked to nejde tak to nejde... Takisto je to aj z flasou a cumlami. Sme sa dostali do stadia kedy nieje dolezita potreba dietata ale co na to povie okolie....