Mám dávať mesačnému bábätku popri dojčeniu aj čaj?

luckalucka5718
22. máj 2021

Dobrý chcem sa spýtať mám mesačné bábo a každý v okolí mi hovoril, že jej mám dávať aj čaj, že je smädná. Chcem sa spýtať čo je na tom pravdy? Stačí len moje mlieko alebo mám dávať aj čaj? Ďakujem za odpovede

bluka2
23. máj 2021

Najskor tak v pol roku, kludne aj do roka iba dojčiť stačí z tekutín, aj v lete, aj v trópoch a tak

tenerifka
23. máj 2021

tu sa jedna o mesacneho novorodenca a poniektore by ste uz doñho liali vodu alebo caj, len aby si privyklo na flasu, no komment

kristiii
24. máj 2021

@danim no vidíš, tvoja skúsenosť. Moja je zas taká, že som syna kojila do roka, popritom pil úplne normálne aj z fľašky a žiadny problém sme so stratou mlieka nemali 😉

mlska19
24. máj 2021

@tenerifka Silny vplyv z cias socializmu.Mne svokra este pred maleho narodenim stebotala,ako davali na novorodeneckom vsetkym detickam cajicky z flasticiek,aby boli hydratovane,ze primar si na to potrpel.Aj moj muz dostaval.Pytam sa jej:A kojila si? Odpoved: "No nie,lebo som mala slabe mliecko,mala som ho aj malo a dokusane bradavky." Viac asi netreba dodat.Svokra ma strednu zdravotnicku,odbor detska sestra,no ale tych bludov,co vedu akurat tak k um,co mi narozpravala 🤦

tenerifka
24. máj 2021

@mlska19 ano, ja som to zazila, najstarsia ma 29 rokov a mesacnemu babatku som mala davat cierny rusky caj z flase, na odporucanie pediatricky, materinsky instinkt mi to ale nedovolil, nejako som podvedome citila, ze to nie je spravne, davala som sypany bylinkovy caj (aj ked dnes uz viem, ze bola blbost aj to). A slabe mlieko je kapitola sama o sebe, starej generacii to uz z hlavy nedostaneme, este aj dnes sa ma mama pyta, ako je mozne, ze moja dcera (jej vnucka) koji svoju dcerku uz 3 a pol mesiaca, ze uz bude mat slabe mlieko🙄, a ked jej poviem, ze nech sa ukludni, ze mala je ok a s prikrmami bude mozno kojena aj do 2 rokov, tak ma nazor, ze to je chore a nehodi sa to, ja nemam sil sa s ñou hadat a vysvetlovat

danim
24. máj 2021

@tenerifka mne mama do toho nekecala... a sama som jej v praxi ukázala dôkaz po ostriekani predného a zadného mlieka rozdiel... a pochopila ako to chápali zle keď som ja bola bábätko- “slabé mlieko” Atd - net vtedy nebol. Teraz je 🙂 a všetkému sa s dostatočnými info da rozumieť, ak človek chce 🙂 pediatrička mi dala presný rozpis čo a kedy a plne dojčiť odporučila 7 mes... nenarusat tráviaci trakt prikrmi cajmi.. aby sa vytvorila Ok imunita... a prax mi to aj dokázala- neviem čo sú to “škôlkarské choroby”... dcéry sú už školácky .. stravujú sa zdravo a sú fit klop klop. Aj som od 5-7 mes videla tety čo prekvapené pozerali, že ešte nedávam prikrmy... no mame mladú modernú pediatricku, nepochybovala som o jej radách.