Menzes a dojčenie

domincek
11. apr 2014

Ahoj baby,

no vec sa ma tak. Maly ma 5 mesiacov a je plne kojeny. Mrchu som dostala hned po sestonedeli, ale je velmi nepravidelna. 😠 Je to normalne. Tehu niesom, nemam byt z coho, myslim si teda, nakolko si davame pozor. raz mi prisla skor ako mala, potom zase o tyzden neskor, ale teraz zase meska vyse tyzden, mam aj priznaky, ze by mala prist, ale nic. Tvar mam vyhazdanu, nafuknute brucho, ale mrcha nikde. 😲 Kedy sa to upravi, ked nebudem kojit? Alebo da sa to nejako korigovat? Pri prvom drobcovi chodila presne, takze toto je nieco cudne pre mna. Lebo je velmi mala sanca otehotnenia a dovolit si ho nemozem nakolko som uz 2x po sekcii a ani nechcem babo momentalne. A antiku asi nie je vhodne brat nakolko kojim. Co s tym? Dakujem. Verim, ze Vas nepohorsim a ze ma nedate hned na pranier a nebudete chcet popravit,ze davam teke sproste otzaky.. 😀 Ale kto nevie opyta sa no nie.. pekny den. 🙂

vejula
11. apr 2014

@domincek je normálne, že počas dojčenia je menštruacia nepravidelná. Ja som dostala pri synovi až po 19 mesiacoch od pôrodu a teraz pri dcerke po 16 mesiacoch.... Antikoncepciu by som ja osobne nebrala, popri dojčení už vôbec nie, aj ked niektorí lekári sa tvária, že existuju aj antikoncepčné tabletky popri dojčení.

xarra246
11. apr 2014

@domincek Ja to mám tak ako ty. Akurát, že už týždeň nedojčím, tak uvidím či sa to upraví. Asi sa však vrátim k antikoncepcii, lebo odkedy som ju vysadila vyzerám ako puberťák, až sa hanbím fotiť... A počas dojčenia som používala a teda ešte zatiaľ používam Pharmatex gel, treba však dôsledne dodržiavať návod aby bol účinný 🙂

domincek
autor
11. apr 2014

@vejula, viem ze byt nemusi, ale aby to takto skakalo... 🙂 ja mam furt stres, ze co ak som v tom.. aj ked niesom... 😔 kedze predtym som ju mala pravidelnu skoro na hodinu... 🙂 lebo aj ked si davame velky pozor,tak chybycka se vloudi... uz neraz sklamala aj antika aj kondom... 😀 @xarra246 a mala si to tak pocas celeho dojcenia, ze ti to tak chodilo ako chcelo?

vejula
11. apr 2014

@domincek môže to aj takto skakať, mam viacero znamych, ktoré mali uplne pojašenu mršku počas dojčenia... Raz 80dnový cyklus potom 20 dnový.. No proste divočina...

xarra246
11. apr 2014

@domincek Veru hej, niekedy som mala cyklus 28 dní, niekedy 30-35 a už som mala aj 39 dní. A akoby to nestačilo, tak som predtým aj týždeň dva špinila. V podstate som špinila od toho 28 dňa až kým menzes neprišiel. Asi som mala ísť na gyndu, len keď ja ju mám strašne od ruky 🙂

bijan
11. apr 2014

Ja som prvý raz od pôrodu dostala po 9 mesiacoch a to len špinenie.Lekárka mi však povedala,že počas dojcenia je to normal,ak sa teda nejedná o tehu.Čize nám asi iné neostáva,len si zvyknúť,že raz máme a raz nie 🙂zrejme sa to všetko upraví až po dojčení.Hormóny si robia svoje 🙂

domincek
autor
11. apr 2014

@vejula @xarra246 dakujem baby ste ma upokojili.. 🙂 ze to nie je vynimocne... 🙂