Mlieko po akútnej sekcii

astina
30. mar 2021

Ahojte, chcem sa spytat... Dnes je to 7 tyzdnov co sa maly narodil akutnou sekciou. Odzaciatku mam vsak problem s dojcenim. Maly sa nevedel prisat vobec, nemam dobre bradavky, skratka ju nevedel najst. V porodnici som mala hrozne stresy, neprijemne prostredie. Hned po prichode domov sa mi spustilo mlieko. Skusali sme ci sa neprisaje doma v klude ale nakoniec sme kupili klobuciky. S nimi to celkom slo, najprv sme papali z prska a ked este pytal, tak umele. Dalsie kojenie z druheho prska atd atd. K tomu som este odsavala ale postupne bolo mliecka menej a menej. Teraz sme v takom stave ze uz odmieta aj klobuciky lebo z prska vobec nic nejde ☹ bojujem s nim 10 min aby par krat prehltol, to ho nechcem takto trapit. A odsajem tak 15,max 20ml aj to trva 15min. skusam to este zachranit, pijem ten cajik na podporu kojenia, bylinky senovku a benedikta som neskusala koli alergiam. Myslite ze sa to da zachranit? Alebo ked je odzaciatku mliecka malo, ci ho chudacika trapit koli tym par ml co si odo mna zoberie aj to nie vzdy... Dakujem

lucia147852
30. mar 2021

Nechcem tá sklamať, ale bola som na tom s kojenim ako ty (rodila som normalne). Ona sa síce prisala a ťahala o život, ale bolo jej malo. Pila som čaje, jedla byliny, hroznové stavy, polievky, pila veľa vody (pribrala 10kg🤦🏽‍♀️) a mlieka menej a menej. 5 mesiacov som sa trápila. Potom som sa na to vykašľala a prišla neskutočná úľava. Mala sýta, ja kludna. Nevýhoda len bola trepať so sebou vždy vodu, mlieko a fľašu. Ale za ten pokoj to stalo. Takze ak sa naozaj trápite, možno to stojí za zváženie. Dnes je na dojčenie, prirodzený porod a neviem čo všetko nenormálny tlak. Potom sa žena cíti že zlyháva, keď niečo nejde. Pre mna to bolo najlepšie rozhodnutie. Držte sa

cookie29
30. mar 2021

Mliečka nie je malo... ale musí sa spustiť. A je to otázka dopytu. Pokial prikrmujes ( a predpokladám že z fľaše nie cievkou) tak bábätko funguje podobne ako my, ide ľahšou cestou. A z fľaše to tečie samo kdezto na prsníku sa “namaka” kým sa mliecko spustí.... a čím menej saje tým menej stimuluje a tým menej telo produkuje. Zachrániť sa to dá vždy (takmer) otázne je ale čo skutočne chcete vy?

astina
autor
30. mar 2021

@lucia147852 ako pises, chcela som rodit prirodzene a pekne plne dojcit... Zial. A ano, uz som sa cosi naplakala ze to nejde, ze som zlyhala a trapi ma to. Plus v rodine sa vyskytli nejake zdravotne problemy tak aj z toho som mala nekludne nnervy. Ked vidim ako place ked sa nemoze napapat, a on aj taha ale v klobuciku uz teraz nic nie je. Predtym si potahal asi 10 az 15 min a ked este mrnkal, dala som mu umele. Neviem co robit. Je pravda ze okolo mna je teraz viac mamiciek po cisarskom, co mali bud mlieka malinko alebo dokonxa sa im nespustilo vobec.

astina
autor
30. mar 2021

@cookie29 on s tym ale doteraz nemal problem, potiahol si z prska a potom sme dali umele,dokonca v noci mu velakrat stacil prsnik. No teraz to je hotove trapenie, skusame aj ine polohy, pocuca, place, bojujem s nim. Co chcem ja? Chcela som rodit prirodzene, dojcit babatko a pozerat sa mu pri tom do ociek, tak ako ono mne 🥰 teraz mi pri tom len place, uz niekolko dni. A odsavackou sa nezmozem viac ako na par kvapiek

cookie29
30. mar 2021

@astina vieš ono to môže prísť pri prvej ale aj päťdesiatej prvej flaške... a že doteraz problém nebol neznamená že nebude... môže to byt aj rastový pik. To okolo 6t býva... hore dole... ja som tiež chcela rodiť prirodzene a skončila som na akútnej sekcii. Takze viem. Jedine riešenie je prikladať dieťatko pravidelne čo najčastejšie. Odsávačkou treba stimulovať minimálne 20min a najlepšie oba prsníky naraz... a pravidelne...

ivangeline
30. mar 2021

Ked je to uz tak dlho,kasli na to. ;)

euka210
30. mar 2021

@astina ako so sekciou to nema nic, ja mam 3sc a deti dojcene, treti s podporou Um, ale to v 9m odmietol a uz len prso. Je to boj...prikladat, prikladat, odstiekat aby sa viac tvorilo, ked dokrmit Um, tak cez cievku. Aj moji dvaja mali problem spociatku s prisatim.
Kontaktovat nejaky laktacnu poradkynu...bud mail, twlwfon, alebo jed sa osobne.

ayaya
31. mar 2021

@astina Predstavy sú jedna vec a realita iná. Aj ja som si predstavovala ako prirodzene porodím a budem kojiť a nakoniec som rodila sekciou a malého musela dokrmovat, oplakala som obe veci. Jediný rozdiel bol že mna v pôrodnici sestričky naučili ho prikladať a pekne sa prisal napriek hrozným bradavkám. Len aj ja som mala po pôrode veľké stresy a zrejme sa to odrazilo na tomto. Tiež po čase začal odmietať prsník ale vtedy mi veľmi záležalo na tom aby som kojila tak sme sa trápili. My sme boli tak pol materské, pol umelé, neskôr som kojila už iba v noci asi do 8. mesiaca. Teraz by som sa k tomu už postavila asi inak.
Dôležité je ako to ty cítiš. Ak ti naozaj tak veľmi záleží na tom aby si kojila tak pokračuj ale ak nemáš problém s tým aby bol na umelom tak sa netrápte a uľaví sa aj tebe.