Môžem mať slabé mlieko po 5 mesiacoch?

bibi16
7. jan 2016

Ahojte mamicky chcem sa spitat mam 5 mesacne babo do 3 mesiaca spinkala celu noc a teraz nejak casto je hladna alebi mozno sa len chce ukludnit je plne kojena ale za noc byva hore aj 7x a to pocucka si a je ok ale ked jej dam dudku tak mrnka chce cicik.Mozem mat zrazu slabe mliecko po 5 mesiacoch????Nechcem ju dokrmovat lebo som stastna ze kojim lebo mam este 2 deticky a tie som nekojila vobec.Tak by ma to zlomilo keby jej mam dat flasku.dakujem za rady

tutubi
7. jan 2016

Myslím, že nemáš slabé mlieko. Dojčené deti takéto bývajú, majú rôzne obdobia ako často sa v noci budia. Nemám inú radu, len vydržať, pokiaľ chceš dojčiť naďalej. Určite neprikrmuj. Ja som to riešila tak, že som mala bábo pri sebe v posteli a tak sme spali. Niekedy som už nevládala, ale vydržali sme.

mia265
7. jan 2016

Slabé mlieko neexistuje. Môj má 7 mesiacov a budí sa každé dve hodiny. Keď bol malý každé tri. Snaž sa,aby vypila naraz čo najviac. Lebo čo som si všimla,tak moj len pocucká a zaspí,potom je častejšie hore. Občas keď vládzem, stláčam mu prsník, aby vypil veľa a spal dlhšie. Problém je,že ja tiež zaspím hneď,tak to 😀

lauricka
7. jan 2016

slabe mlieko neexistuje. Kontaktujte laktacnu poradkynu. Vobec to nemusi suvisiet s jedenim, moze to suvisiet len so spankovymi navykmi.

dahra
7. jan 2016

Nočné budenie sa dojčeného krpca vacsinou nie je o hlade,ale aj o "mojkani". Potrebuje sa "ududlať". Urcite je rozdiel,ked saje hladne dieta a ked saje dieťa,čo sa potrebuje uspat.Uz moja takmer dvojmesacna to tak robi. Inak moj syn sa v noci na dojcenie nebudil,ale starsia dcera,cim bola vacsia, tym viac sa budila. Aj segrin syn to tak robil. Vela priberal, maly valibuk a to segra nejako extra nejedla, ona je taky anorekticky typ, este aj tehotna ma podvahu 🙂 Slabe mlieko je na 99% blud.

yanni
7. jan 2016

Slabe mlieko neexistuje. Nasa ma tiez 5 mesiacov, tiez plne kojena,
budi sa raz za noc, ja ju ale nenecham dudlat. Postlacam prsnik aby mlieko rychlejsie tieklo a podla toho ako prehlta vidim, ci je naozaj smädna/hladna alebo chce len dudlat. Dudlanie u nas neexistuje.
Tiez ako tu niekto pisal, ide aj o spacie navyky. nasa spi od dvoch mesiacov sama vo svojej postielke vo svojej izbe. Dvere pootvorene a v izbicke ma nocne svetlo. Takto sa dobre vyspime aj my aj ona. Aj chalani spavaju od 2-3 mesiacov sami. c

candii
8. jan 2016

Presne ako baby pisu ... slabe mlieko neexistuje.. mozno sa potrebuje na ciciku len ukludnit lebo prsnik pre dieta nema len stravovaci vyznam .. mozno Vas chce len citit .. skuste si ju dat k sebe do postely.. alebo idu zubky.. moznosti je vela .. ale to prejde vsak deticky si kazdu chvilku vymyslia nieco nove 😀

inka04
8. jan 2016

to ešte aj dnes niekto verí na mýtus "slabé mlieko"?

tracka
9. jan 2016

Slabé mlieko... neviem kto kedy taký pojem vymyslel, ale najväčšia blbost... Každe MM je super a je to to naj čo môžeš dieťatku dať,moja Tiež dobre spávala a po pol roku sa začala budiť aj 10 x za noc a vždy chcela dundat a to cez deň už jedla aj prikrmy, tiež vždy len kus potahala a spala teraz ma 10 mes.A už je to len cca 3-4 x za noc, treba to vydržať veď to nebude trvať večne a vždy lepšie ako pchat do neho tie umeliny.. A slabé mlieko je mýtus!!!

sardinka335
9. jan 2016

Tak keby to bol taký mýtus a blbosť, tak nie je x mamičiek, ktorých deti sa proste z kojenia nenajedia a nepriberaju...a ak nechcu doma počuvať revajuce nespokojne dieťa tak ho prikrmia a zrazu je všetko ok.
Kojene sa proste často budia lebo si z vás urobili cumle. 2 - 3 pocuckania nie su o hlade.
Niektoré deti maju aj silný sací reflex a potrebuju dudlať - na to su cumliky a nie bradavky. V tomto prípade treba proste vydržať bud sa to nejako upravi alebo sa takto bude budiť ešte dlho predlho. Aby sa mi dieťa okoo roku budilo 10 x za noc tak to je pre mna trošku ,,cu fíl,, a skor ma dotentene spankove navyky a je nastavene tak, ze len čo sa zobudim dostanem mlieko.

natalushka
9. jan 2016

Ahoj..my sme tiez mali v 5.mesiacoch velku krizu..uz som zo zufalstva po mesiaci revu dala UM..a cuduj sa svete,nepomohlo..tak som skusila ryzovu kasu..tiez nepomohlo..a v stave uz max zufalstva..sa to proste spravilo a mlieko zasa nabehlo..bol na prasniku kazdu chvilu,vzdy som dojcila na poziadanie. Ked bol mimi,aj kazdu hodinu..a ako vravim,mliecko potom naskocilo samo..skus tp este chvilu vydrzat..i ked viem,ze to nie je lahke🙂 alebo fakt zuby..alebo len chce citit,ze si pri nom..je malicky,je to prenho naj sposob aky pozna..uz je vacsi,viac vnima,viac podnetov..potrebuje sa ukludnit a uistit..ja by som este pockala..na poradni uvidis,ci aa to odrazilo na vahe..a potom sa zariadis..ked aj das UM,svet sa nezruti..lepsie ako hladne dieta..a keby sa uz aj kojit nedarilo,nevadi,tvoje dieta ta bude milovat rovnako🙂 a mas odkojenych krasnych 5mesiacov,uzasne..niektorym mamkam sa ani to nepodari..takze klud,spokojna mamka,spokojne dieta🙂 neboj,ono sa to upravi🙂 drz sa

dekys
9. jan 2016

SLABE MLIEKO NEEXISTUJE!

lucka227
9. jan 2016

Ahoj,treba len vydrzat.Moja sa kazdu 3/4 hodinu budila.Bola som na mrtvicu ale som stastna ze som vydrzala a kojila vyse roka.Ja si nemyslim ze to bolo slabym mliekom,ale kazde babo sa vie "inak"napapat.Niektore sa napuci a spi,ine po mensich davkach a castejsie.Na druhej strasne je urcite dolezita strava,ja som nejedla skoro vobec a strasne som chudla takze urcite strava a tekutiny su dolezite. A nevravim o tom,ze detickam sa meni rezim cca 80x takze to,ze sa mesiac budi 2x neznamena ze sa dalsi nebude budit 8x.Okolo toho pol roka sa deticky menia tak potrebuju mliecka viac.Urcite je mliecko dolezite ale ja si zase myslim,ze lepsie ako sa zosypat je prikrmit...Len ci bude lepsie spat je otazne.A v noci vstavat a zarabat mlieko...Ja som aa taaak tesila ked budu kase,ze pospi,kazdy tvrdil ze parada.No,vecer kasa,za hodinu hore 😁😁

1234lubka
9. jan 2016

Slabe mlieko...boze ved to neexistuje, to hovorili nase babky a prababky...castejsie cez den prikladaj, odsavaj, ono to trva dva tri dni kym sa zvysi produkcia mliecka...mozno len chce byt stebou, potulkat sa, nemusi to mat ziadny suvis s kojenim. Umelym mliekom dieta len "prezeries"

lucibka
9. jan 2016

Suhlasim s lucka227. Mozno ma teraz len take obdobie, o tyxden moze byt vsetko inak. Moj sa zacal takto casto budit od 4 mesiaca, tiez som myslela ci neni hladny, bol a este sme stale kojeny. Isli mu zubky a tiez podla mna ma potreboval citit a pomojkat. Tiez som bola vytesena, ked sme zacali davat na vecer kasu, hej...pred polnocou zase hore a takto kazde dve hodky doteraz😀
Co sa tyka cumlov, kojene deticky zvacsa dudel nemaju, pretoze ich nevedia dudlat. Je to uplne iny saci system ako z prsnika, preto na upokojenie/zaspanie potrebuju podudlat maminu, pretoze jednoducho ine dudlat ani nevedia. Maleho teraz kojim tak 2 krat za noc, ked sa medzitym zobudi len na pomojkanie, dam mu k licku len moju dlan, on si ju tak chyti a pritulka a spi dalej...

dena10
9. jan 2016

Mne akurát v tomto veku prestal priberať (dala som na reči, ako tu odzneli - slabé mlieko neexistuje a pod., neustále som prikladala), upozornila ma na to až pediatrička pri kontrole - narástol - nepribral. Tak som na noc, začala prikrmovať. Teraz, keď pozerám fotky, tak naozaj veľmi pochudol - len ja som ho mala denne na očiach a som to nevidela. Keby že ho mám len a len na mojom mlieku, tak neviem. Potom som dojčila ďalej + prikrmovanie a všetko bolo O.K.

bbroskynka
9. jan 2016

Ja som večer mávala menej mliečka už po 1 mesiaci. Tak som dokrmovala.

cecilka123456
9. jan 2016

Slabe mlieko neexistuje. Ja mám 2 ročnú slečnu ktorá mala približne v pol roku krízu že bola za noc 30x hore (manžel to počítal). Trvalo to 3 mesiace zhruba, potom u čista jasna prestala a bola hore 2-3 krát. Ale my spíme spolu a preto to nevnímam tak ťažko. Teraz sme zase v štádiu že spíme len z prsom v ústach. Treba to prekonať a ak máš pochybnosti kontaktuj laktačnú.

renin
9. jan 2016

Presne tak,slabé mlieko neexistuje.Hladaj pričinu inde.Buď máš mlieka malo,alebo je to ina pricina ako hlad.Ja som kojila 2,5 roka.

zuzka1008
9. jan 2016

slabe mlieko neexistuje, asi ra rast.spunt. je v3 a 6mes.ked dieta rýchlejsie rastie, alebo len potrebuje tvoju blízkosť, treba vydržať , prejde to 😉

maslenka47
9. jan 2016

Mlieko je v poriadku, ak si myslis, ze dieta je hladne, zacni pomaly s normalnymi prikrmami (zemiak, mrkva, jablko, baban) .. lyzickou, nie flasu.

Skor sa ale tiez priklanam k nazoru, ze dieta ti vymysla z ineho dovodu. Mozno by ju bolo treba cez den trosku viac zabavit a davat vecer neskor spat. A miesto cici v noci jej ponukni par lyziciek caju/vody.

sojorez
9. jan 2016

Nasa byvala pediatricka vravela,ze "prsnik je od hladu,smadu i jedu" 🙂

viera27
9. jan 2016

Mala som rovnaku skusenost. Maly sa casto budil a navyse prestal priberat. Jednoducho moje mlieko nebolo dostacujuce a nie je to mytus (nech si tu vypisuju mamicky co chcu). Po prejdeni na um sa znova ukludnil a zacal priberat

yollanda
9. jan 2016

slabe mlieko neexistuje v tychto zemepisnych sirkach. to moze povedat africanka, co ma za lyzicku kukurice denne. ale ak je pestra strava, mlieko je ok