Môžem počas dojčenia piť vtáčie mlieko?

majkamadu
21. júl 2012

ahojte 🙂

možem počas dojčenia papať vtáčie mlieko??? lebo sú tam vajcia a tie by som vraj nemala....mám mesačné bábätko. ďakujem za odpovede

martina28p
21. júl 2012

ahoj,nám ho dávali v pôrodnici a urobila som si ho aj doma a mala som z neho mlieka až až - takže som ho potom zrušila,neviem ako bude pôsobiť na teba,ale nevidím dôvod prečo by si ho nemohla....

kalifa28
21. júl 2012

A prečo by si nemohla vajcia?? nerozumiem... popri dojčení možeš jest VŠETKO!!!

zuzana17
21. júl 2012

áno môžeš 😉

zuzka1008
21. júl 2012

baby a čo vtacie mlieko?

cwilinge77
21. júl 2012

možeš, mne ho po porode varila svokra a bolo fantastickéééé 😉

kvetinka211
21. júl 2012

@majkamadu ak su vajcia dostatocne tepelne spracovane, tak ich mozes ... neviem presne ako sa vari vtacie mlieko, ale ked to prejde varom, tak urcite ... ta bielkova pena myslim tiez nie je surova, alebo ano?

elen83j
21. júl 2012

kludne si daj,aj v porodniciach ho davaju 😀

lucia20
21. júl 2012

@kalifa28 prosim ta, kde si pocula, ze pri kojeni mozes jest VSETKO??? uplne fantasticke je jest kapustu, strukoviny a podobne zalezitosti, to sa tvoje dietatko zarucene potesi, lebo si mohla zjest vsetko, ze?

jasne, ze mozes vtacie mlieko. neboj, nic sa nestane.

bacula
21. júl 2012

Lucia20 : ja dojcim svoje druhé dieťa, v jedle sa neobmedzujem, jem vsetko a moja mala je spokojnA a nema žiadne problémy 🙂
Majkamadu : kľudne si daj, malinke sa dobre vyprdka po ňom 😉

nikolka2
21. júl 2012

?????????? ja som porodila a uz stali vsetci z rodiny vo dverach ,,,,,Cauuuuuuuu ,tu mas vtacie mlieko ,,,,pi pi pi toto je naj na tvorbu mlieka 😀 😀 😀

lenka311
21. júl 2012

môžeš jasné... Ako ja som kvôli zvýšeniu tvorby mlieka frčala na vajíčkovej polievke - rady starých mám... Môžeš jesť v podstate všetko okrem vecí ktoré nadúvajú - hlavne strukoviny, takisto by si nemala príliš veľa zeleniny a ovocia /môžeš v rozumnej miere/ - nikdy nezabudnem ako mi malá večer revala keď sme na záhradke grilovali plnenú papriku so syrom... 😀 😀 😀 - preto ma to napadlo...
A neskôr už za pár meisacov môžeš fakt všetko, aby si aj žalúdok dieťatka zvykol... ale s mierou... ako vždy...
Ono vždy na tom dieťati budeš vidieť ako reaguje na určité potraviny čo si zjedla... no pozor reaguje aj na Tvoj stres či plačlivú náladu... ak budeš plakať Ty bude aj malé, tak buď v pohode a ak by si náhodou niečo zjedla z čoho dieťaťa bolí bruško, tak skús Espumisan - kvapky pre dojčatá - nedávala som ich často, radšej sme cvičili nožičkami a masírovali Pupíkom, ale keď už som si nevedela dať rady, tak som jej ho dala, do 15min. bol s plačom od bolnenia brucha pokoj...
Takže kľudne si ho vychutnaj ak Ti chutí... 😉 😉 😉

strapco13
21. júl 2012

mozes ho pit..a maloktora potravina naozaj skodi babatku..ale su pripady kedy ano
je vela mytov o dojceni..pozri do mojho fotoblogiu na clanok myty a pravdy o dojceni

aknel1985
22. júl 2012

vtacie mliecko piju mamicky po porode a je vhodne na mliecko ja som ho jedla

cukroska
16. okt 2014

Mne ho maminka nosila do porodnice pri oboch detoch 🙂 dodnes na to s láskou spomínam 😉