Nalievanie prsníkov pri dojčení a odsávanie

3. feb 2024

Zienky prosim rady pre prvorodicku. Ako ste pocitovali, ze sa vam nalievaju prsniky?

Dalej by som sa chcela spytat.. Malinkeho kojim a aj si odsavam do rezervy (mam ist k lekarovi, tak aby partner mal cim nakrmit a takisto aj s nim ked pojdem po doktoroch) kolko po krmeni mozem zacat odsavat a potom kolko cca ma byt odstup casu, aby som "mohla" opat kojit, ze by sa aj maly napapal (nemala som prazdne prsniky) a napr nemrncal, ze nic si nedokaze vytiahnut?

Mam 3 tyzdnoveho plne kojeneho chlapceka.

Vdaka za rady a pomoc.

tani777
3. feb 2024

Ahoj 😊 to,ze sa nalievaju prsniky citi kazda zena inak,ja som napr.citila taky tlak v nich,po par min.mi zacalo aj brniet v bradavkach a spustalo sa mlieko..s odsavanim skusenost nemam 🤷‍♀️ ale idealne je vzdy najprv kojit..nemusis mat mlieko do zasoby,ved babo mozes nakojit kdekolvek (ak nechces vyslovene na verejnosti,tak napr.sadnes do auta)..ale teda jedna vec na vysvetlienie-mlieko sa tvori kojenim,pocas kojenia,prsniky nie su ako zasobaren,skor si predstav ako taky "prietokovy ohrievac",nemusis cakat kedy sa "naleju",proste kojenim sa vylucuje oxytocin a prolaktin a spusta sa mlieko 😊 cize ked sa babo prisaje,tak to mlieko mu tiect bude 😊