Napínanie bábätka a dojčenie

gabulka333
6. apr 2014

ahojte maminy prosimvas o radu som prvorodicka a uz neviem na koho sa obratit..mam doma mesacnu dcerku ktoru niekedy po napapani napina na zvracanie ale nezvracia neviem ci je to normalne lebo mam obavu aby sa v noci nezadusila ked ju tak napina v postielke..a este by som rada vedela ze kolko vlastne trva dojcenie lebo mne bolo povedane ze 20min dakujem

saska.t
6. apr 2014

@gabulka333 napis na www.mamila.sk tam ti poradia laktacne poradkyne,dojcenie nema casove obmezenia,kazde dieta je ine a potrebuje iny cas na nakrmenie,treba sa riadit potrebami babätka,len treba vediet (naucit sa) kedy sa babo vydatne dojci a kedy len cucka 😉 vsetko vysvetlene j s ukazkami,najdes na horezmienenej stranke 😉

henushka
6. apr 2014

Ahoj, kolko trva dojcenie, je dost individualne 🙂 Su deticky, ktore spociatku piju pomalsie, dokonca na prsniku zaspavaju, tak sa to kludne natiahne aj na pol hodku. A potom su zase deticky, ktore hned od narodenia su "nacucnute" do 5 minut. Dlzka aj intervaly sa menia s pribudajucim vekom. Teorie su fajn, dolezita je vsak tvoja intuicia 😉

Neviem, co myslis tym napinanim. Vela deti po nadojceni vygrckava mliecko. Je preto dobre babo v postielke polohovat na bok. Su na to aj take sikovne polohovatka.

henushka
6. apr 2014

Ako pise @saska.t , ak si si v niecom nie ista, pozri vyssie zmenenu webovu stranku a tam si vies najst aj pripadnu laktacnu poradkynu v tvojom blizkom okoli.

Prajem uspesne dojcenie!

celasapremenim
6. apr 2014

@gabulka333 mne to pride, ze sa jej jedlo vracia cez pazerak, z coho ju moze napnut...ja by som ju skusila napolohovat v postielke (podlozenim noh postielky od hlavicky), ale rozhodne by som to riesila aj s pediatrom