Nepodráždi vinea bruško bábätka?

larra2606
3. sep 2014

mamičky, aké máte skúsenosti s pitím vinei na tvorbu mliečka, Nebolo vaše dieťatko potom podráždené? Ďakujem za vaše skúsenosti 🙂

siska53
3. sep 2014

@larra2606 ja som vineu pila,ale vybublinkovanu...nie stale,ale pila..vybublinkovala som si ju tak,ze som si tam hodila za pol lyzicku caju na dojcenie. Mne inak viac zaberal ten.

brady1
3. sep 2014

je to individualne, však nevidiš či je tvoje babo podraždené???????????????????

dijefcatko
3. sep 2014

@larra2606 akým mechanizmom by malo dôjsť k podráždeniu bábätka? neviem si to predstaviť. ja som pila vineu na litre, kým som nevyhľadala dôveryhodnejšie informácie a malej nič nebolo samozrejme.

monikad77
3. sep 2014

Ja ju tiež pijem na litre dá sa povedať, za deň či dva vypijem jednu fľašu, ale tiež si ju vybublinkujem, aby som nepila sýtený nápoj......a niečo to asi do seba trošku má, lebo mlieko sa mi tvorí rýchlejšie

larra2606
autor
3. sep 2014

@brady1 este som si ju nedala, no nehcem prist o mlieko - moja mala ma tri tyzdne, tak som chcela vedeit, ci to s nou nic nespravi...dakujem za Vase skusenosti 🙂

dijefcatko
3. sep 2014

@larra2606 funguje skôr placebo efektom. ak chceš urobiť všetko pre úspešné dojčenie, kontaktuj laktačnú poradkyňu, ktorá príde aj kvôli tomu, aby ťa utvrdila v tom, že je všetko ok, prípadne vás skontroluje.

BTW: to, že dojčiace maminky nesmú sýtené nápoje, je povera. 😉

siska53
3. sep 2014

@larra2606 tak vela pi a casto prikladaj.to je zaklad. Okolo 3m. moze prist rastovy spurt,vtedy sa loze prechodnz prejavit nedostatok mlieka. Takze aj tam len casto prikladat.
A uvar si vtacie mlieko,vraj aj to je dobre na laktaciu.

lorela
3. sep 2014

@larra2606 Vinea nijako špeciálne neprispieva k tvorbe materského mlieka, ale dostatok tekutín všeobecne - áno. 2 - 3 litre tekutín denne. A skús teda o niečo zdravšie varianty, ako Vineu...
Takže s kľudom Angličana na ňu zabudni 🙂 a pi radšej čistú vodu, nesýtené, málo mineralizované minerálky, slabšie čaje a vodou riedené ovocné šťavy (s výnimkou exotických plodov).