Nerovnako plné prsníky. Čo s tým?

lv1
17. okt 2009

Mam taky problém, že kojím vyse 2 tyzdnov ale jeden z prsník mam viditelne menší a je v nom asi málo mliečka lebo vačšinou je uplne mäkky ...ten druhy je stále tvrdy a plny mlieka,a pri kojení hrozne bolí...co mam spravit aby aj ten druhy mal mlieko? ☹

caly8
17. okt 2009

kukni do témy ĎAkujeme Annag a napíš jej svoj problém..určite ti poradí 🙂 je skvelá

lv1
autor
17. okt 2009

a kde je ta tema?

caly8
17. okt 2009

vidím, že si ju našla... Annag ti určite odpovie ale zvykne sa tu ukázať večerom má tri detičky 🙂

lv1
autor
17. okt 2009

hej všimla som si 🙂 tak som zvedava čo mi poradí,lebo zatial pri tom mojom kojení iba placem ..

sssimi
17. okt 2009

lv 1 v tom "tvrdom" máš zase veľa mliečka. Je dobré keď sú prsia mäkke. Ak je prsník tvrdý tvorí sa ti veľa mleka a prechádza ti zo zadu do predu. To sa na začiatku kojenia stáva a trvá to až kým sa laktácia sama neupraví. A preto ťa aj tak moc bolí. Koj z neho čo najviac, aby si nechytila zápal. A či je v tom druhom dosť mliečka zistíš tak, že dáš Alexandre z neho papať a uvidíš o ako dlho bude pýtať znova papať. Ak je to rovnako ako z toho tvrdého, tak tam máš mliečka dosť.

A neboj. Ono sa to upravý. Mne to trvalo 6 týždňov pokým sa prsia spamätali... A keďže mi nemal kto poradiť, tak som schytala aj zápal prsníka a mala som aj upchatý mliekovod.... No všetko som prekonala a teraz môžem potvrdiť, že kojenie je naozaj príjemná, oddychová a intýmna činnosť 😉

lv1
autor
17. okt 2009

Dakujem za radu,ale zase bojim sa ze ked budem kojit iba z toho "tvrdsieho" tak v druhom sa mi nebude tvorit mlieko vobec alebo ja uz neviem ... asi sa mi to aj preto stalo lebo zo zaciatku som mala na bradavke chrasticku,ktoru mi malicka sposobila,a ta zacala velmi hnisat a celkovo boliet,tak som kojila viac z druheho lebo som chcela aby sa mi tamten rosku zahojil ...a teraz ked uz je ako tak zahojeni tak zase nastal iny problem ☹

segricka
17. okt 2009

kludne koj aj z toho "prazdnejsieho" - nastriedacku, aby sa to v nom neprestalo tvorit mlieko a z druheho si odstriekaj alebo odsaj, ak je prilis preplneny a bolestivy. a hlavne klud, viem, ze je to teraz tazke, ale upravi sa to zachvilocku a mozes uspesne kojit este velmi dlho 😉

radka12
19. okt 2009

Tiež mám jeden prsník plnší ako druhý. Ale keď sa malinká prisaje na ten mäkký tak počujem, že preglga. Takže ono sa mliečko tvorí aj tam, aj keď asi o niečo menej. A to už kojím 6 týždňov.

lorrien
19. okt 2009

ja kojim uz vyse 3 mesiacov a tiez mam v jednom prsniku menej mliecka aj sa mi tam dlhsie tvori..ale nie je to pre nas žiaden problém..davaj bábu papat s prazdnejšieho a ked bude mat málo ponúkni aj druhý..ale Annag ti určite poradí..aj nám pomohla🙂

zuzula25
19. okt 2009

tiez sa mi tvori v jednom viacej a v druhom len minimum,v tom co sa mi viac tvori-tam mi aj samovolne vyteka a to takto kojime uz 10 mesiacov, 😝

pypy
19. okt 2009

Ahojte ja som po cisarskom 2 tyz. a mam strasne malo mlieka myslite ze mi moze este nabehnut???
nahrievam sa nad cervenou lampou a pijem neae kvapky + cajiky
ale aj tak musim dokrmovat
som stoho nestastna

dakujem za radu 🙂

segricka
19. okt 2009

pypy, nebuď nešťastná. bábätku k odolnosti pomôže aj to máličko materského, čo ponúkaš 😉
ja som tiež spočiatku dokrmovala, lebo malá nevládala dosť vytiahnuť a v pôrodnici mi počas 24h schudla 10% hmostnosti, čo bolo brutál veľa. dokrmovala som s podobnými pocitmi ako máš ty, ale je to v poho. manžel ma podporoval, veľa som pila a ono sa to rozbehlo. malá je už hodne dlho plne kojená a krásne rastie 😉
hlavne nestresuj, to je to najhoršie pre tvorbu mliečka. drobčeka vždy trocha prilož, aj keby sa ti zdalo, že mliečko v prsníkoch nemáš, tvorba mliečka sa spúšťa priložením bábätka a ak sa ti zdá, že je po nakojení hladné, kľudne doplň umelým