• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nevyčerpávalo vás kojenie? Poraďte dokedy kojiť?

16. septembra 2016 
@ala76 ahoj, toto ma zaujalo - môže byť kojenie vecou genetiky? Ešteže sa to dozvedám až teraz, ako sa poznám, stresovala by som sa od narodenia malého, keby som to vedela skôr :sweat_smile: Naša mamina mala slabé mlieko, takže aj mňa, aj brácha musela prikrmovať sunarom už od 3-4ho mesiaca, slabo sme priberali... U nás je to skôr naopak, čo sa genetiky týka - môj malý bude mať 7 mesiacov, stále ho kojím a je to riadny šunkoško, pri narodení mal ledva 3,3 kg a teraz ťahá na 10 kg, som zvedavá, keď sa bude o 2 týždne vážiť pri očkovaní :dizzy_face:
8. aug 2011 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj.Mne to bolo takto povedane a myslim si ze s casti to je pravda.Aj ked su pripady kde to tak neni.Najskor to je individualne a nevplyvnime to nijak(mozno ak ma mamicka pohodu,klud,pokoj a oddych tak ano) ale ani ked budeme jest stravu tukovu a pit caje na podporu mlieka v co ja vobec neverim.zrejme to proste tak je a akurat sa mozme stresovat co nam mamickam neprida.Chapem kazda mamicka by chcela kojit co najdlhsie. :wink: ale ked to nejde tak to nejde. :confounded: a tak som si ja vtedy povedala co uz tak prejdeme na umel ajked niesom faninka umeleho mieka. :slight_smile:
9. aug 2011 o 09:23  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ashley
@snopkulka Dojčenie vecou genetiky? Nuž, áno i nie... presnými príkladmi ste vy dve :wink: , nikto totiž nevie, čo žena po praslici po predkoch zdedí, aké gény sa jej namixujú... moja mama mala napríklad problémy s insuficienciou krčka maternice (ťažké tehotenstvá, neskoré potraty či skoré pôrody), tak som sa bála, že to zdedím aj ja, nestalo sa, našťastie... ale späť k téme: hoci teda dĺžka dojčenia môže byť geneticky podmienená, ženy by sa nemali hneď vzdávať len preto, že nedojčila moja mama, sestra... nebudem ani ja. Bohužiaľ v rodine mám prípad, keď dieťa dostalo hneď v pôrodnici cumlík a následne UM a rodina matky to odôvodnila, že u nich nikto nedojčil a ani čerstvá mama teda nemôže dojčiť, veď by ju to zabilo :angry: . Úplne nechápem... :angry: :angry:
9. aug 2011 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@syslica :astonished: :astonished: tak toto som ešte nepočula, aby niekoho kojenie zabilo?? :confused: v Anglicku a Irsku je teraz posledne 2 roky veľmi propagované kojenie, čo sme s manželom nechápali, pýtali sme sa v pôrodnici sestričky a vravela, že nie je bežné, aby ženy kojili... vraj koja iba v pôrodnici a akonáhle prekročia brány pôrodnice, strčia bábätku do úst fľašu s umelým mliekom :confused: ale tu je to o pohodlnosti matiek a iných "výhovoriek" :angry:
@ala76 o kojení sa toho už napísalo toľko, že človek nevie, čomu má veriť... už som čítala aj také, že žena má mlieko, že neexistuje, aby sa mlieko netvorilo a podobne.... ale poznám kočky, ktoré robili pre to všetko a skrátka mliečko nemali, bohužiaľ, s tým nič nenarobíme. A hoci umelé nie je prirodzené mlieko, teraz sa už vyrábajú také produkty, ktoré môžu byť rovnako hodnotné (alebo aspoň takmer tak hodnotné) ako mlieko materské :wink:
9. aug 2011 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@syslica asi si si ma pomylila :slight_smile: ja som o genetike nic nepisala...

Neviem co ma genetika spolocne s kojenim - teda myslim, ze v nasej rodine nic... ja aj moja sestra sme boli kojene pol roka a ja som deti kojila dlho . Teta kojila dlho a sesterka mlieko skoro nemala.. pravdu povediac som sa nad tym ani nezamyslala, vzhladom na to, ze som mala to stastie a mala som vela mliecka.
9. aug 2011 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kojím ešte stále staršieho syna popri dcérke. syn má 2,5 roka. kebyže to mám zhrnúť, odstavenie by bolo "najjednoduchšie" cca okolo roku a pol kedy som už bola tehotná a mliečka bolo menej a syn by nerobil nijaké cirkusy okolo toho (možno by to nejako tak prirodzene nenásilne vyplynulo) na druhej strane kojiť som nechcela prestať, syna kojím celkom rada :slight_smile:
mali sme jedno krízové obdobie krátkona to ako sa narodial malá. syn videl že bábo pije mliečko veľmi často, tak chcel aj on stále :grinning: vtedy sme museli stanoviť presné pravidlá - mliečko ráno po zobudení a naobed a večer pred spinkaním. pár dní to trvalo kým prestal vypytovať mlieko hocikedy v priebehu dňa ale teraz je to už viac menej OK. mám v pláne kojiť ho ešte do konca tejto zimy a uvidím čo potom či sa odstaví sám alebo to potiahneme ďalej.
9. aug 2011 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
kojila som 3,5 roka. A aj keď už malý bude mať 6 rokov, pred spaním nikdy nezabudne pohladkať svoje "cici". A aby som nezabudla ... stále spí s nami v jednej posteli :grinning:
9. aug 2011 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
ja som presvedčená, že dojčenie nie je len vecou genetiky :wink: moja mamina dojčila mňa 3 týždne, brata 3 mesiace a ja som kojila 31 mesiacov :wink:
10. aug 2011 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak u nas to s genetikou suvis mat moze, moja mama kojila dlhodobo nas vsetkych troch, dokonca najmladsieho 4 roky! ja tiez este kojim, i ked hlavne kvoli okoliu, ktore vnima dlhodobe kojenie ako nieco negativne, by som chcela do 2 rokov ukoncit... inak ma to neobmedzuje, ale je pravda, ze asi vycerpava, nakolko nejako menej vladzem ako za mladi :grinning:
10. aug 2011 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som syna kojila 27 mesiacov :slight_smile: A k "didam" pozitivny vztah doteraz :grinning:
10. aug 2011 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kojim svojho maleho este, bude mat 3 roky
10. aug 2011 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
kojila som oboch do roka. nevycerpavalo ma to, ale odkedy im narastli zuby som sa prestala pri kojeni citit prijemne.
10. aug 2011 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemyslim, ze dojcenie je vecou genetiky, moja mama ani sestra nedojcili, a postupom casu vlastne zistili, ze to bolo nedostatkom podpory zo strany porodnice, pediatra, rodiny okolia.Ja dojcim este teraz dceru a planujem kym ona sama nepovie dost.Bohuzial aj dnes sa stretavaju dojciace mamy s nepodporou, divnymi pohladmi okolia, ale nastastie informovanost je lepsia, su poradkyne ktore pomozu, poradia.Famy o "slabom mlieku" "laktacnych krizach" a "rastovych spurtoch" stale sice koluju, ale myslim, ze mamy maju odkial uz cerpat informacie.Myslim, ze dojcenie by malo byt prijemne pre obe strany a tak je na kazdej ako sa ona rozhodne.Kazda z nas to robi spravne tak ako to robi 100ludi 100chuti :slight_smile:
10. aug 2011 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
mňa trochu kojenie vyčerpáva.. samotné kojenie je super, ale častejšie sa na mňa nalepí choroba, teraz som mala 2 herpesy za mesiac.. svoj prvý som dostala v 33 rokoch, teraz mám 35 a po zdravotnej stránke trošičku horšie..myslím, že je to kojením. sem tam si zoberiem vitamínovú tabletku, snažím sa jesť ako tak zeleninu, ovocie, orechy, ryby.. kojím rok a chcem pokračovať.. kojím asi tak 5-6x za 24 hod, čo je dosť, ked si to porovnám s okolím, ale UM nechcem dávať ani klasické mlieko.. tak uvidíme, ako to vydržím..
16. sep 2016 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok