Nočné odstavenie od kojenia

patinka
14. jan 2015

Maminky,potrebujem radu,mam 13 mesacneho synceka,kojeneho,cez den 1,2 az 3krat-musim mu nukat....vecer nezaspi bez prsnika(viem zle som si naucila)v noci sme kojili 3-4,unavne ale dalo sa...momentalne 10- 15krat za noc,cucne si a spi....nemusim pisat ze meliem z posledneho vcera som skoncila na infuzke.Nechcem prestat kojit ale potrebujem ho cim najsrtrnejsie,postupne oducit od nocneho kojenia,viem,bez placu a par prebdenych noci to nepojde ale nespala som uz rok 🙂 takze nevadi.Ako na to,kojit cez den,vecer pred spanimbez toho aby zaspal na prsniku,poslat spat s nim muza......Poprosim nech reaguju maminky ktore mi vedia pomoct a poradit nech sa to tu ,,nezvrhne,,ako v niektorych diskusiach....a neporadi nakoniec nik,dakujem krasne!!!🙂

dorotka202
14. jan 2015

My riesime ten isty problem.len mna to v noci az tak nevyrusuje lebo spi s nami na posteli takze to ani nevnimam ze si cucne.este do roka to tak vydrzim a potom to tiez nejak musime riesit.u syna bolo jedinym riesenim ze spal s tatom v spalni a ja v inej izbe.fungovali sme tak viac ako polrok.kym som neprestala s kojenim aj cez den.Takze ja by som poradila ak je to mozne zverit na noc tatovi nech sa stara.ak si moze dovolit byt nevyspaty par dni🙂a pri starsom synovi to tiez musel nakoniec riesit tato.trvalo to viac ako tyzden kym sa odnaucil ale potom uz nechcel ani cez den.

andisko
14. jan 2015

@patinka ahoj, u nas to bolo takisto. pil sice aj cez den, ale v noci 5-6x hore a ked ho nieco trapilo, napr. zuby, tak aj 10x. ja som sa rozhodla odstavit nocne az teraz, bude mat 2 roky, viac chape. co mi radili, tak bud mama na noc prec (hotel, k znamym) a toto aspon par noci alebo ukrajovat kojenia. cize si povies "do 23 ked sa zobudi, nedostane" a uspis ho inak. ked sa to nauci, povies si "teraz mu nedam do 2:00" trebars a tak dalej a postupne posuvas hranicu aby sa naucil na celu noc. bez placu to nepojde, priprav sa, neustupuj. je to pre dobro vas oboch. aj on sa potrebuje vyspat. ty ani nehovorim. setrne sa dieta odstavi, myslim si, len ked sa odstavi prirodzene. ale to je v 3-5 rokoch. dovtedy to nieco stoji 🙂) ja som nasmu povedala, ze sa mliecko pokazilo a rano ho tata opravi (ze tata neskor nieco pokazene opravi je jeho oblubene spojenie, aj ked vidi poulicnu lampu co nesvieti, hned mi krici ze tata opravi). a schovavam si prsia pod perinu, aby ich necitil rukami a nesmatral. niekedy zaspi do 5min, niekedy aj 3hod mu to trva. niekedy len lezi na mne, niekedy sa hojdam a tym hojdam jeho, niekedy spievam pesnicku, niekedy hram mrtveho chrobaka - podla situacie. a rano mu dam mlieko. je to uz skoro 2 tyzdne a raz je to lepsie, raz horsie. este dlha cesta pred nami, on je zavislak na mlieku (napr vsetky UM aj kravske odmietol). takze veeels trpezlivosti prajem a nech maly rychlo objavi caro prespanej noci 🙂

katarina644
14. jan 2015

@patinka ahoj, odstavovala som dceru ako sestnasmesacnu, bola som taka unavena ako ty. na vianoce mi to uz liezlo na nervy, ze som si radsej povedala, ze prebdiem viac noci, ale kojit uz nikdy, a tak som zacala postupne, najprv na obed a to som ju oducala tyzden, potom rano a nakoniec v noci, ale boli to u malej bitky, ale vydrzali sme. pevna vola hlavne u mamicky.

patinka
autor
14. jan 2015

@dorotka202 dakujem no tato vydrzi tak tyzden....ma narocnu pracu stale jena cestach budem rada ak jeho neodvezu po tyzdni na urgent 🙂 ja budem trpiet vedla v izbe,len neviem ako to zvladnem ked zacne srdcervuco plakat tak radsej by som isla znova rodit ako ho nechat trapit.....bojim sa toho ze je este malicky a nebude samozrejme chapat preco ho ta mama tak trapi......nemam to este stale upratane v hlave a stale to odkladam ale uz nevladzem...

dollynkaa
14. jan 2015

@patinka ty kokso to si pekne dlho vydrzala.ja som mala toto iste tak som to v malej 6mesiacoch vzdala.postupne som ju menej a menej kojila . Cez den v poho v noci chcela prso.tak som jej dala caj alebo spravila umele.nejako sama newem ako si zvykla a prestaoa sa uz aj v noci budit odkedy neni kojena. Aj zaspavat na prse sa tym padom odnaucila. Neviem si predstavit ako ho odnaucis od nocneho kojenia a cez den ho budes kojit.podla mna jedine akho uplne odstavis

axaris
14. jan 2015

Ahoj ja som pred mesiacom odstavila vtedy 15mesacnu dceru. Dlho sa v noci budila 10x, cez den som ju kojila 3x, no potom ked dostala afty a nevladala otvarat usta mi vyhryzla bradavky povedala som dost. Postupne oducat neviem ci sa da....treba to urobit razantne. Nedat a hotovo. Neviem si predstavit ci by sa dalo ho v noci postupne oducit....ked sa zobudi raz tak mu nedat prso....a povedzme na treti krat dat? Podla mna ho to len pomyli a bude si placom vydobijat svoje. Ja som sa obviazala obvazom a hotovo...mliecko uz maminka nema, ma tam bolave....
Zacali sme na obed. Dovtedy mi vzdy malinka zaspavala v posteli na prsniku. Hoci som mala priserny strach ako to vezme, flasku si napocudovanie chytila a krasne pila....celkovo aj vecer s tym nemala moc problem, stacila jej moja blizkost(drzim ju na rukach a ona pije mliecko, ked dopije dam jej cumlik a drzim kym nezaspi.trva to 5min)....kazde dieta je ine, ja som mala mozno stastie....o tri dni uz spavala krasne....a prespi mi celu noc co som pri nej od narodenia nezazila🙂
Niekto tvrdi ze treba dat dieta ockovi alebo rodicom a ist prec...ja som to nedokazala spravit kedze mala je na mna velmi naviazana a s nikym inym nezaspi:(
My maminky sa odstavovania velmi bojime, mne to bolo tiez velmi luto aj som si poplakala...ale teraz si uz ani nespomeniem. Neda sa to porovnat a konecne sa mozem vyspat. Drzim Vam obom velmi palce aby ste si rychlo zvykli a bez slziciek🙂

patinka
autor
14. jan 2015

@andisko dakujem ale bojim sa ze to ukrajovanie nezvladnem.....budem mat problem vydrzat vedla v izbe a budem revat ako dazd...na beton🙂budem sa citit ako najhorsia matka...

patinka
autor
14. jan 2015

Dakujem dievcata,mam v tom trocha jasnejsie...vzdy som si myslela ze najprv zuby, potom reakcia po ockovani,potom boli brusko a zase dokola.....cez den zaspi z kazdym,aj z postarom by nemal problem 🙂 nepotrebuje prsnik....ale pride vecer a koniec.mama mama mama,hystericky plac a cicik,spravil si somna zivy cumel.

poly2406
14. jan 2015

🙂 @patinka Viem, o čom píšeš, ... ako zvládneš plač.
Ja som sa takto malého snažila odstaviť už asi päť krát :D Nebola som na to pripravená a ja som to nezvládla.Ale môj závislák má už 2,7 roka :D ...a je to čoraz ťažšie. Keď je v škôlke, v pohode tam vydrží, je dobrý, ani si na cicu nespomenie. Cicá ráno, poobede po škôlke, večer zaspáva s prsníkom a niekoľko krát v noci. Niekedy raz, ale sú noci, že mám pocit, že je prisatý non stop...a to ma ubíja. Už som pred troma týždňami bola na dobrej ceste, stačila mu fľaša, tak ochorel a bolo po všetkom. Dostal zápal pľúc a to je astmatik :/ Keď má záchvat, pomáha mu to upokojiť sa...
Skrátka je to na tvojom rozhodnutí a tvojej pevnej vôli.
Ja, aj keď som niekedy zmorená (už chodím aj do práce), neľutujem, že ho tak dlho dojčím. Prvé dve sa mi nepodarilo, tak dundá aj za ne 🙂

radka279
14. jan 2015

Ja mám tiež 13 mesačného chlapca....kojím len pred spaním poobede a potom večer a samozrejme v noci...ešte to riešiť nechcem, ale sú noci keď nemôže spať a vyhľadáva ukludnenie vpodobe prsníka ako píšeš aj 10 krát...zatiaľ som vypozorovala, že to sú zuby, alebo je preťažený (zvyká si na jeden spánok)... spí so mnou v posteli...moja známa takto kojila do 2 rokov a bez problémov odstavila, keď začal spať vo svojej vlastnej posteli... mamu necítil, tak si ani nespomenul... ja tiež pokiaľ nie som v posteli, tak spinká...ako si k nemu ľahnem už je nalepený na mne...do 18 mesiacov majú deti separačný syndrom, tak som si povedala, že to skúsim až potom.
Inak k tom, že ako sme si naučili - dcéru som kojila vždy pred spaním, aj počas noci. Odstavila sa sama v 11 mesicoch. Nestála o to...dovtedy bola tiež dobrý závislák

tana2278
14. jan 2015

@patinka Proste ho v noci kojit nebudes. Utis ho na rukach, ponuknes vodu, budes ho utesovat. Ja som takto odstavila 2 deti. Najskvor v noci a potom aj cez den. Syn mal 12-13 mesiacov a dcera 15. Po 3 nociach uz boli v pohode. Nehovorim, ze sa nebudili, ale uz nechceli prsnik. Dcera ma 2 roky, spi s bratom v detskej izbe, ale je minimum noci kedy k nej nemusim ist, lebo nevie najist cumel, flasu s vodou, plysaka....

monikamajova
14. jan 2015

Moje deti tiež zaspávali "na cicke"...to som nechala..ked mala dcérka 1 rok aj 4mesiace na Vianoce bol mm doma a teda aj medzi sviatkami ráno nevstával do roboty...ale v noci vstal k nej a núkal raz vodičku čajík,banánik a ked sa pýtala malá na mňa tak mama neni...sadol si presne tak ako ked som kojila a na rukách zaspávala..ja som to prežívala ťažšie ako ona síce som nespala ked som ju počula a hlavne som sa snažila si v hlave povedať že" vydrž,aby si sa vyspala,musí to byť"...
ked zaspala dal ju do postielky a spala do rána..musela som sa vymeniť na posteli aby som nebola hned pri nej a mm bol na tej strane kde bola postielka.. .
s malým to bolo podobne ale to sa situácia opakovala a ja som po večeri ho nakojila a v noci ked sa zobudil som sa skrývala raz pod perinu a mama tu neni išla predať mlieko...popozerali všade do každej izby, poplakal a zaspal mm na rukách alebo v obývačke...obe deti som kojila do 3 rokov no už len cez deň ,nočné kojenie sme odstavili po 5-7 dnoch len trpezlivosť 🙂

fasabasa
14. jan 2015

ja by som radila radikalny rez, spravit rozhodnutie a uz ziadne este cez den, o tolkej hodine, vtedy ano vtedy nie...,je to psychickeho razu a take dieta 15 mes plus uz rozumie, ze ked sa mliecko pokazilo sme vo finale,

makimakimaki
14. jan 2015

Ja si myslim tiez, ze postupne to nejde. Treba seknut nocne kojenie a vydrzat 2-3 noci kriku. Ale to musis byt sama na 100% presvedcena, ze to TY chces. Lebo su to muky, ked dieta vrieska, ty vies ze prso by pomohlo, ale nedas..... Ja som u prveho syna cakala kym sa odstavi sam - a mal uz skoro 2,5 roka a nic! Zavislak! Ale ked som sa JA rozhodla, tak sme to sekli a plakal iba 1 noc. Uz som sa s nim v podstate vedela dohodnut. Skor to neslo, skorsie pokusy zlyhali, lebo som to vzdy ked plakal vzdala. Ale on cuckal max. 2x v noci. Dcerku som musela prestat kojit ovela skor, v 15 mesiacoch - lebo sme sa kvoli chorobam dopracovali k pomaly 10 cuckaniam za noc (ved nedaj nepokojnemu choremu decku s horuckou - aj 10x). S tou sa dohodnut este nedalo, ale plakala presne 3 noci. Potom pokoj. Cuckala rano a vecer este par dni, potom uz nechcela vobec. Drzim palce, ale je to o TVOJOM rozhodnuti a vydrzi. Vela zdravia prajem!

gapre
14. jan 2015

Ja som chcela prestat postupne,najskor v noci pretoze bola hore aj 6-7 krat.Ale dostala virozu a boli sme v nemocnici,tam mi zakazali kojit, pretoze z mliecka vracala.To bolo kriku,ked som jej nedala.Snazila som sa ju rychlo utisit ,aby sme vsetkych nepobudili 🙂.Nic insie ma nenapadlo,mala som stiahnutu na mobile taku aplikaciu uspavanky,tak som jej ju pustila a hladkala po hlavicke.Po chvilke zasa zaspala.Budila sa takto dva dni.Doma som chcela pokracovat aspon v dennom dojceni ale uz sa nam to pokazilo,tak sme presli na um.,ale to uz mala rok.Teraz prespi celu noc 🙂

fasabasa
14. jan 2015

moje deti nerevali, vecer som im oznamila kruty fakt o odstavke, ani som nic neplanovala, proste impulz, ze skusime dnes, vymyslela som nejaky dramat.pribeh, ze skaredy pavuk papa mliecko ( viem, krute, ale vysoko ucinne), teraz 2. mes dozadu som to aplikovala na 20. mes syna, do podprdy som si dala nejake droty, ktore trcali von a hrali sme divadielko, ze je tam pavuk skaredy zalezeny... chuda, neslo mu to do hlavicky, aj ho chcel byt hokejkou, ( tazke bolo ustat to s vaznymi tvarami), ale od tej chvile bol odstaveny, ak sa v noci zobudil, len som mu pripomenula a spal, ale on je taky spokojny typ, malo reve....este mozno 2 tyzdne spominal na mleko a vybavene... pred tym obdobne so skaredoz muchou v 20 mes. - otazka jednej noci a este pred tym som mala tzv holter EKG, take kable hrozne na tele na 24 hod a vdaka tomu som uspesne odstavila v 22 mes.... tolko z historie kojenia za mna, na zdravie 🙂)!!

mabika
14. jan 2015

skusenost z praxe od viacerych: prestat naraz, v noci mliecko nie je a hotovo, tak za 2 az 3 noci bude klud. Ale hlavne nenahradzat vodou, cajikom, UM, proste v noci sa nepije a basta. Lebo potom si vytvori navyk na caj/UM a si tam, kde si bola. Neboj, vydrzis ten plac. Bud budes vedla, alebo kludne vstavaj k nemu ty, ale len pohladkaj/popestuj a ukladaj do aleluja naspat do postele. Ono to fakt vyzera, ze v zivote revat neprestane a v zivote si neodvykne, ale ano, odvykne si a rychlo...

luba41
15. jan 2015

každé dieťa má také obdobie, že si pýta cez noc častejšie..niekedy to trva pár dní, niekedy týždne..paradoxne približne v tomto veku si maminy myslia, že ked už všetko jedáva, nemusí byť dojčený tak často..a v tomto období začnú odstavovať-lebo im to lezie na nervy..ešte v 1 roku života má MM predstavovať min. 50% stravy dieťaťa..takže zvýš počet dojčení denne 5-6, dieťa má byť ponúkané a nečakaj, že si vypýta..ono ten znížený počet dojčení denne väčšinou vyvolá zvýšený počet dojčení v noci..okrem toho, že mozog v tomto veku spracovava množstvo denných podnetov, že dieťa sa budením uistuje, že mama je sním..spíte spolu? ani to nie je zlozvyk, že dieťa spí s matkou..to je tiež prirodzené..ak nespíte, nasťahuj si ho do postele a dojči po ležiažky..len sa otočíš a ponúkneš. aj večer dojči po ležiačky vo vašej posteli..v noci budeš to robiť v polospánku, určite nebudeš ráno nevyspatá až tak..a uvidíš, že sa to zlepší, ale teda nečakaj zo dna na den..na odstavenie od nočného dojčenia je ešte malý, počkaj ešte 2-3 mesiace..a uspávanie na prsníku je úplne prirodzené normálne, nie je to "žiadne naučenie ani zlozvyk"..
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/nocne...

patinka
autor
15. jan 2015

Dakujem Vam dievcata kazda rada mi daco dala,troska som si to utriedila v hlave a skusim estevydrzat a ak to nepojde tak sa ma drobec po ,,chlebe,, 😀 dakujem Vam!!!

gebrielka1
5. aug 2019

@patinka ahoj, viem že rpe teba je to už neaktuálna niekoľko rokov stará záležitosť, no ja si momentalne prechádzam niečím podobným, síce synček má ešte len 8m , no celé noci pricucnuty na mne, je to únavné. Preto by som rada vedieť, že ako sa to podarilo nakoniec u vás , budem vďačná za každú radu