Prsník ako uspávadlo a snaha o odstavenie

7. feb 2021

Ahoj žienky mamičky ... Mám 22mesacne dieťa a kojim ho už skoro rok z jedného len prsníka ,lebo z toho druhého už dávno nemám mlieko a už mám v tom len a len mledzivo... ale tak maly je zvyknutý pri zaspávaní či naobed alebo večer zaspávať pri prsníku... má to už ako zlozvyk ... nevie inak zaspať párkrát sa stalo že zaspal bez alebo toho bolo len párkrát ... včera a aj dneska ráno som skúsila dať si na prsník ocot alebo jablčny ocot aby sa to malému zhnusílo a povedala som ,že sa ňuňa pokazila že je už veľký ... ale aj tak teraz večer som ho dávala spat a aj tak 2min. kus mal prso a spal ... no neviem čo robiť lebo veľmi často sa každú noc budí ... a ako ho presvedčiť že to už nepôjde.. aby som ho mohla úplne odstaviť od kojenia.. budem veľmi za každú radu ,lebo naozaj už by som veľmi chcela prestať kojiť a neviem si rady...

zuzanaete
7. feb 2021

Ak chces prestat, tak si to zrovnaj v hlave a nedaj. Prvy plac bude najhorsi a potom sa to bude zlepsovat.

marlent
7. feb 2021

Mala som doma to iste....
Ja som musela pre svoje dobro prestat...
Maly nechcel cumel nechcel flasu nic...
Tj robila som mu cumel doslova cele noci ak som sa odpojila tak sa zobudil a hucal takze cele noci len na boku som mohla lezat aby mohol byt napojeny...
Proste som nedala...uz som bola sialene vycerpana dolamana..
Teraz to mozno aj lutujem ze som nevyhladala pkmoc mozno laktacnej alebo niekoho skuseneho aby mi poradil ako ho len odcumlovat a kojit dalen ale sekla som sa a nedala

luccy89
7. feb 2021

Som zvedava na rady. Mam toto s 25mesacnym

erickatt
7. feb 2021

Mala som to doma. Rev , plac , prosil. Vzdy som.mu kludne povedala ze mliecko nie je a hotovo. Dolezite aby sa k tebe , teda k prsiam nedostal . Zaviazat prsia, nosit rolaky. Ten moj by aj cez mysaciu dieru cucal.

carduelis
7. feb 2021

U nas pomohlo ze som bola v porodnici a starsi bol s manzelom. Museli zaspavat sami dvaja 🤷‍♀️ Bol plac, vreskot az zajakavanie sa ale kazdy den sa to zlepsovalo. Dlhsie pred porodom chodil na obed manzel uspavat syna vonku v kociari alebo nosici. Od prichodu z porodnice spime oddelene a uz syn sam ochotne ide vecer s manzelom. Pomohlo dat aj oblubenu hracku do ruky, prichystat flasu s vodou. Zaklad je asi ak sa da, nespat par noci spolu, aby ta nevidel. A ked sa blizi vecer stale mu opakujeme co sa bude diat- ideme vecerat, potom sa pojdes kupkat a potom pojdes s ockom spinkat...atd

nikpa
7. feb 2021

22 mesačnemu prisavnikovi to len ťažko nevysvetlis 😏 proste nedaj, nepovol a vydrž. Bude plač, krik, protest ale len pár dni a zvykne si.

sitom82
7. feb 2021

Mali sme to isté,ale povedala som si už dosť. Kvôli malej aj sebe. Takto pred dvomi týždňami sme to na malú zahrali,že som išla spať babke a je doma len s tatom. Ja som bola zavretá vo vedľajšej izbe. Prvá noc hrôza,jak pre malú tak aj pre mna. Ďalšia noc taktiež,už som si dala vatu do uší. Nastavila som sa tak,že jej nič nehrozí je s otcom len jej chýba prso. Tiež plakala,ale aspoň ja som bola kludnejsia. Cez deň som si dávala na vat.tampony kremzsku horcicu a stále som jej to dávala ovonat,že jak to smrdí keď pýtala prso. V kuse som jej vravela,že mám bobo. Tretia noc už bola s nimi,ja som spala v obtiahnutom rolakovom body,aby sa nedostala ku mne. Ale už tu noc pekne prespala celu. Dneska sú to dva týždne, naozaj lepšie spi aj je. Na prso už aj zabudla,len občas povie mama bobo. Keď ma vidí,dávať si tabletky alebo piť čaj zaliaty 😆. Jediné čo mi teraz robí problém je to,že odvtedy chodí spať po 11. Cez deň máme stále 1 spánok ako predtým. No nočné zaspávanie sa nám posunulo na takú neskorú hodinu. A ešte musím povedať,že dosť mi pomohlo mať muza doma. Teraz je PN,inak robí na smeny. Poviem ti,že keby robil neviem ako to spraviť. Naozaj ani neviem ako,ale to načasovanie bola trefa do cierneho.
Drzim palce.

catherinah
7. feb 2021

Baby a nenasilne sa kedy deti odstavia? Ja nasilu nechcem

carduelis
7. feb 2021

@catherinah ja sice v noci uz starsieho nekojim kvoli novorodencovi, ale cez den si teraz pyta castejsie, ked vidi ze dojcim, tak mu dam... a niekedy musim aj naraz obom

tani777
8. feb 2021

@catherinah da sa aj nenasilne..bud pockat,kym sa dieta same rozhodne (to byva najskor okolo 3r),alebo vysvetlovat..moja mala takmer 2 roky,v noci som uu nezvladala kojenie,tak som jej jeden den vysvetlila,ze v noci uz mliecko spinka,ze uz nebude..mohla mat cez den (takmer) neobmedzene (to sme mali uz davno dohodnute,ze napr.vonku nie),na uspanie moze,ale potom az rano ked sa zobudi..pochopila hned,prvu noc sa zobudila 2x,opytala,povedala som,ze mliecko spi,tak sa pritulila a spala...dalsiu noc sa uz nezobudila..denne kojenie sme nechali,to vydrzalo do cca 2r8m,bola som tehotna,mliecko doslo,a ona uz nechcela nasucho 🙂 vsetko bez placu,bez nasilia

sazumak
8. feb 2021

@catherinah Moja sa sama v 3 roky a 4 mesiace. Ale naša pila od 1,5 roka už len pred spaním, alebo viac počas choroby. Teraz kojím 9 mesačnú a tiež chcem do samoodstavenia. Obe spali od narodenia v noci pekne.

lacibo
15. nov 2021

Moje deti sa vzdy odstavili same, proste uz nechceli..bolo to v 22 m, 10 m a v 24 m, cize rozne. Nemali sme UM ani cumel ani flasu, ale nikdy nebolo u nas kojenie ako sposob uspavania..mozno 1 mesiac. Potom som zaviedla samostatne uspavanie v postielke, alebo v kociku, neskor ked uz jedli normalnu stravu, tak postupne na jedno kojenie rano a potom vecer som zredukovala mliecne davky..podla mna od roka sa koji uz len zo psycholog.hladiska, nie vyzivoveho, dieta ma uz jest pestru a zdravu stravu..ani by nemuseli mat mlieko, ked sa mi odstavili , tak ani ziadne zacas nemali, UM ani do ust a kravske som este nedavala, mali len dobru stravu..moja rada, zaved iny ritual zaspavania, iny zvyk.nie na tvojom prsniku...zaved iny rezim...presne po poradi kazdy vecer , aj poobede, moze to byt hocico, my sme mali veceru, 1 rozpravku z vecernicka, sprchu a potom este rozpravanu rozpravku pred spanim a spat, v zuvote sme neuspavali, deti zaspali same vo svojej posteli a od 2 rokov aj v svojej izbe..synovi to normalne povedz, laskavo a pokojne, ako bude prebiehat vecer, vsetko komentuj, teraz toto ideme, potom toto, musi mat istotu, ze vie co bude nasledovat a aj ty ze si si v tom ista, vtedy to pojde, uvidis..najprv ty to musis mat u seba v hlave vysporiadane..potom to mozes ziadat od maleho..