Odnaučenie od nočného dudlovania

ardaxela
21. mar 2018

Ahojte..mam 15,5 mesacnu dceru, ktora nezaspi inak ako na prse a v noci sa stale budi, aj 6krat na to, aby si ma podudlovala (kasicky dudlik samozrejme odmieta) Chcem ju od toho odnaucit tym, ze bude spat par noci len s otcom. A moja otazka - ma zmysel do toho ist, ale cez den stale kojit alebo ju tym len domylim a ked, tak treba prestat aj v noci aj cez den?

ardaxela
autor
21. mar 2018

A este je tu komplikacia v podobe zubkov, ktore jej zacali len pred mesiacom vyliezat..tak vaham, ci jej to mam ponechať na upokojenie a vydrzat..?

myska9992
21. mar 2018

@ardaxela ja mám doma o mesiac staršieho rovnakého a ja som práve ešte kvôli zúbkov vydrzala a musím si zaklopať že cca posledné 2 týždne sa to zlepšilo, v noci je hore len cca 2x , lebo zuby sú už von. A skôr by som začala redukovanom denného kojenia, predsa len tam sa dá odviesť pozornosť, nočné bude oducit najťažšie :(.

paloma76
23. mar 2018

Ahojte. Moj ma 20 mes. Dudluje len pri zaspavani vecer a asi 2x v noci. Cez den uz nie. Zubky mame asi 18. Od dvoch rokov chcem.oddudlovat:grinning:

evittam
24. mar 2018

@ardaxela Preco zo seba vôbec robíš "dudel"? Aj ostatne co tak robia? Ja som normalne dojcila,nikdy som zo seba nenechala robiť dudel. Obe deti sa najskôr oducili od nocneho dojcenia. Od 5.mesiaca.

eja118
24. mar 2018

@evittam a ako sa Ti t o podarilo?ako nas sice so mna dudel nema no budi sa casto a niekedy sa ukludni len na cice...

evittam
24. mar 2018

@eja118 Nerobila som nic kvôli tomu aby to tak bolo. Nadojcila som vecer a spali celu noc.

eja118
24. mar 2018

@evittam no tak to tisko zavidim 🙂

evittam
24. mar 2018

@eja118 A co jedava cez den? V noci sa budi od hladu?

ardaxela
autor
24. mar 2018

@evittam ono to tak samo vyplynulo, proste som kojila pred kazdym spanim, pri tom zaspala a postupne sa z nej stala mala zavislacka...druhykrat by som uz bola mudrejsia 🙂

ardaxela
autor
24. mar 2018

@evittam no napr. moja Natalia zje toho strasne malicko z normalnej stravy, co sa tyka pitia, to tiez len tak cucka, ciste zufalstvo..

eja118
24. mar 2018

@evittam cez den zje vsetko stale by jedol..od prikrmov cez pecivo ovocie vsetko

eja118
24. mar 2018

@evittam myslim ze sa budi len zo zvyku

evittam
24. mar 2018

@eja118 Hm, tak to bude fakt len o tom zvyku.

evittam
24. mar 2018

@ardaxela Ved aj ja som dojcila pred spanim a aj pri tom zaspali. Ale ak zaspali-boli najedeni, takže žiadne dudlovanie.😉