Odsávajúce mamičky

amelia000
11. sep 2020

Ahojte, je tu nejaka skupina pre tieto mamicky ktore len odsavaju mliecko? Pripadne nejaky typ na zvysenie tvorby?
Beriem senovku, benedikt a odsavam kazde 3-4 hodiny.

andreatytler
12. sep 2020

@amelia000 O skupine neviem... nezistovala som.
Mne laktacna konzultantka poradila presne to co beries senovku, benedikt.
Druha mi poradila moringu a lecitin ale u mna to nemalo ziadny efekt... u mna vobec byliny ani caje nikdy nemali ziadny ucinok.
Tiez som odsavala kazde 3-4 hodiny ale radili castejsie aj kazde 2 hodiny... nedalo sa mi. Mala som na vyber nechat maleho plakat a odsavat alebo neodsavat tak casto.
Co ale fungovalo bolo power pump... odsavas 20 minut, 10 minut prestavka, odsavas 10 minut, 10 minut prestavka a este raz odsavas 10 minut. Toto som robila 1x denne.
Ale nikdy sa mi mlieko nerozbehlo natolko aby som nemusela prikrmovat umelym. ☹

andreatytler
12. sep 2020

@amelia000 Este ma napadlo.. pit vela vody. Ja som mala po porode neskutocny smad aj 4 mesiace a pritom som vypila 8 poharov denne. Myslim ze som mala pit ovela viac.

juliaceresna
14. sep 2020

@andreatytler 8 poharov? Ja som pila 3 litre a nepomohlo, tiez nepomohli bylinky..skor si myslim, ze dost podstatne aspon na udrzanie aspon akotakeho mlieka je jest teple jedlo teda polievky a aspon nechat babo pocucavat prsnik, teda ak nie je extremny problem ho prilozit. ja som po
3 tyzdnoch po porode akosi menej prikladala a malokedy sa mi podarilo vklude sa najest, lebo uz som bola na 2 deti sama ( muz v zahranici a babky v praci). Potom som stratila.aj to smiesne malo, co som mala ( moj vrchol 120 ml za den!!!! Nie jedno odsatie, ale za den!)

juliaceresna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliaceresna
14. sep 2020

@amelia000 este ma napadlo, mne neskutocne vadili caste telefonaty od svokry, ze co je nove alebo aj niektore navstevy. Bola som z toho nervozna a asi to vobec neprospelo. Ved aj porodnice pocas pandemie si vsimli, ze ked boli zakazane navstevy, tak bolo omnoho menej problemov s kojenim.

andreatytler
15. sep 2020

@juliaceresna To ja som kojila a odsavala. Musela som odsavat lebo maly na prsniku do 5 minut zaspal bez ohladu na to aky bol hladny a aj tie polievocky som jedla (urobila som si do zasoby do mraznicky aj molasu som jedla aj cesnak ale stresy som mala aj ja... hlavne z toho odsavania... tolko casu to zabralo☹. Ja som dala tak 240ml za den.
Navstevy by vadili aj mne. V tomto bolo dobre ze prisiel Covid... mala som svaty pokoj.