Je na zvýšenie laktácie vhodné užívať Senovku a Benedikt aj v tabletkovej forme?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

mám mesačného synčeka, ktorý sa narodil predčasne. Je ešte v nemocnici. Od začiatku sa mi podailo úspešne odsávať. Za 24 hodín mám cca 700 ml. Zatiaľ to stačí. Mrazím mlieko a nosím zmrazené do nemocnice. Bývam ďaleko od nemocnice a doma mám ešte dcérku.

Chcem si zvýšiť laktáciu a urobiť si zásoby, aby sme mliečko mali aj po jeho príchode domov.

Čo mi pomôže?

Pijem čaje z Benediktu a Senovky.

Mám brať Senovku a Benedikt aj v tabletkovej forme?

Odsávam sa cca 7-8x za 24 hodín, večer okolo 22.00, potom okolo druhej a až ráno.

Stačí to?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že robíte maximum. Najdôležitejšie v tejto chvíli je udržať laktáciu a stále stimulovať pravidelným odsávaním.

Akonáhle potom budete mať bábätko pri sebe, čo najviac a najčastejšie dojčiť, čo najintenzívnejší kontakt koža na kožu a spoločné spanie pokiaľ to bude možné.

Len tak ďalej a veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová