Odstavenie 8-mesačného dieťaťa od dojčenia

effy777
3. dec 2022

Ahojte
Náš malý má aktuálne 8 mes a dva zuby ( horné máme v dasienku, no ešte sa neprerezavaju). Počas dňa som malého odvykla kojit ale večer má milk bar open. No posledné večere a ten dnešný na totálnu... Taký upir sa z neho stále jak má kuse pri kojeni že má až bolia....

Ako to robíte respektíve ako sa vám to podarilo? A máte pri posteli napríklad ohrievacku na vodu alebo termosku na rýchle zarobenie mlieka ?

Ďakujem za všetky múdre rady

ivangeline
3. dec 2022

To by som skor riesila zle prisatie a zakazala kusanie.

effy777
autor
3. dec 2022

@ivangeline
To už sme mali, prisat sa vieme len on má spodné zuby už veľké a keď ho trápia iné ktoré sa tlačia tak aj kuse. To je pointa

effy777
autor
3. dec 2022

@ivangeline a ako zakazem 8 mes bábätku kusanie keď ho samého trápia nové zúbky?🤦🏼‍♀️😄

nevenka
3. dec 2022

Tak ja som kojila 3 deti do 20 mesiacov cca, zuby mal posledny 4 velke uz v 4 mesiacoch a len raz skusil zahryznut, skrikla som, odpojila ho a druhy raz to nespravil...🙄. Cumle, hracky, vsetko hryzol, ale mna nie. Akoze, zubky som mala otlacene na dvorcoch, ale nic take, co by sa nedalo prezit. Nehryzli.

ivangeline
3. dec 2022

No ano,obdobne ako komentar vyssie..vykriknut,odtiahnut sa,nedovolit,povedat no no. Zavisi od dietata. Kojila som 3. Jedno ma neuhryzlo este ani raz. :D Dalsie bolo nervoznejsie ale pochopilo,ze proste potom nedam...

ankare
3. dec 2022

@effy777 neodstavuj ho, je ešte malicky, ešte mliečko veľmi potrebuje. Ukáž mu, že Ťa to veľmi veľmi, vtedy ho odpoj. Neboj, on si zvykne, aj pre neho je to nová situácia,že má zúbky.
Si úžasná maminka, že ho dojcis, držím palce!

alanko20
3. dec 2022

Aj mňa par krat dcera kusla, skrikla som nie, au, niečo také, ihneď vytiahla z úst. Dosť to pomáha

effy777
autor
3. dec 2022

@ankare ďakujem asi takto krásny koment som v živote nedostala 🤗🤗🥰 mlieka stále mám i keď vidím že mu nestačí a kombinujeme s um no kojim od večera do rána na požiadanie

effy777
autor
3. dec 2022

@nevenka no to bolo viac krát a tiež som odpojila ale Dolné má dosť vysoko tak to možno s nevie ovládať. Inak vám sa koľko budili za noc na kojenie?

ls56
3. dec 2022

Ja neviem ale tak mam dceru a ma 8 zubov a ani raz ma nepokusala a to ma 11m🤷‍♀️ ked kusne,vziat prsnik a robit to tak stale aby pochopil ze ta to boli,ale urcite by som neodstavovala

dominika19p
9. dec 2022

@effy777 odpoviem k veci na co sa pýtaš 🙂 tiež ma môj hryzie a rady ako okrikni rázne povedz atď nepomáhajú nerozumie tomu ze ma hryzol a ze mna to boli, na mlieko mam stroj od babymoov milkynow, ale aj termosku som mavala ked som ho nemala pri sebe, je to rýchle a tu chvíľu babo vydrží, prevarila by som si vodu do termosky nechala ovládnuť na správnu teplotu a hotovo, ja sk niekedy este pochystám do flias odmerky mlieka a uz iba zalievam vodou

mamkalentedkova
9. dec 2022

@effy777 ak ide len o hryzenie ,naozaj by som sa neponáhľala s odstavením.U nás toto bolo okolo roka ,tiež ju svrbeli ďasienka a dosť ma hrýzla ,vždy som iba povedala au ,odpojila ..chvíľu počkala a nechala ju znova piť ,ak hryzla, zopakovala som to ..trvalo to len pár dní ,prežili sme ..teraz nám ťahá na 18-ty mesiac a stále je kojena aj cez deň na požiadanie ,aj keď mám už niekedy dosť 🤦🏽‍♀️.V noci sa budí standardne dvakrát ,teraz máme po očkovaní ťažký týždeň ,je hore aj každú hodinu 🤦🏽‍♀️ a chce si pocuckat

mareri
14. dec 2022

poznam to, musiš ho to naučit od začiatku. Neskušala si mu dávat mliečko na fľašku?