Odstavenie od dojčenia

niky6
16. okt 2022

Ahojte, otehotnela som a mám 1,5r dcérku chcela by som ju kojiť do 2 rokov. Lenže na cici mi aj večer veľa krát zaspáva a sama zaspať nevie, keď ju dam do postielky alebo ju nechám na posteli ze ideme spať bez cici tak len vymýšľa a v noci taktiež sa ešte budí na mlieko minimálne raz. Neviem si prestaviť ako ju odstavím ako to urobiť, alebo ako sama bude zaspávať bez toho aby mala "niečo" co ju upokojí a zaspí. Lebo keď nemá cici tak len vymýšľa, blázni sa po posteli a podobne a na rukách ju nechcem uspávať. Mamičky ako ste vy prestali kojiť a naučili ste dieťa zaspávať a nepýtať si mlieko?

luciannka83
16. okt 2022

@niky6 pripnem sa ak mozem. Malaa 15m a rada by som ju tiez odstavila, lebo sa koji nez mlieka🙈. Bylinky mi uz nezaberajú, cize zvysovat laktaciu už neviem a koji sa uz len ked chce spat, alebo jej idu zuby a v noci. Tiez by som privitala rozumne napady ale na samoodstavenie. Niekedy si pripadam ako hyena, ze jej v noci nechcem dat to, co ju dokaze ukludniť, no to dudlovanie cez zuby uz niekedy nezvladam. Este podotknem, ze to, aby som kojila mame tvrdo odmakane. Ona vypije flasku mlieka a este sa chce kojiť. Cumel nikdy nechcela.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lamonita
16. okt 2022

Aj ja si rada prečítam co baby napíšu. Mam ročnú dcéru a zaspava na prse. Keď zaspi neexistuje prelozit do postieľky. Zobudi sa🤦‍♀️ tak stále spíme spolu

baluinka
16. okt 2022

@niky6 pripinam sa,nasa ma 21mes a koji sa (v noci,pri uspavani) a zacina mi to uz dost liezt na nervy 😀 (hlavne ma to poslednu dobu zacalo aj dost boliet) a neviem si predstavit,ako ju odstavim,mame to podobne,ako ty

diavant
16. okt 2022

Pustit hudbu (pripadne rozpravku) a pritulit sa. Moja sa hrala s mojou rukou, niektore sa mojkaju s plienkou ci hrackou. Mozes jej nieco premietat na stenu (hviezdicky akebo obrazky) - pozri si tie detske projektory. A mozno mate nejaku hracku co hra uspavanku. Kazdopadne idealne je ak ju donutis lezat ak nie tak aspon ty lez a mozno to vzda. Ak je v postielke mozes si mozno citat a ona sa unudi a lahne si. Casom to uz bude poznat a trva to kratsie. S kazdym dietatom je to ine. Ale bud rada ze nereve bez prsa a ja by som to vyuzila.

mamkalentedkova
16. okt 2022

Ahoj ,švagriná koníka počas celého trhu .Staršieho uspavala cez obed aj večer na prsníku .Spolu si ľahli a malý na didke zaspinkal. po narodení dcérky koníka ďalej tandemový,takže nemusiš úplne odstaviť .Ak trvás na odstavení,tak by bolomozaj najlepšie nechať pár dní uspavat niekoho iného .Ale treba rátať s tým ,že to bude s plačom.,slzami ,krízami ..ale treba vydržať