"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

alenik
24. feb 2008

ankam,neboj sa.Tu nejde o inteligenciu.Kazde dieta ma svoj vlastny system.Moja mala bola tiez doslova zavisla na mojich ciculach.Teraz som si spomenula,ako sme vynechali kojenie pred spanim.Napr.vecer,dala som jej veceru tesne pred spanim,samozrejme nieco lahke,umyli sme zubky a ihned sme sli spinkat.Asi tri vecery chcela aj cicu,ale na stvrty uz zistila,ze je toho na nu vela.Sama povedala,ze uz nechce.V noci sme boli hore aj 30 krat,vzdy.Neviem ako vase deti,ale moja uz bola doslova agresivna,tak tahala,az ma bradavky boleli.Potom sme to este mesiac vydrzali(ako som uz minule pisala)a jedneho dna sama povedala nie.A to v tej sedacke,naozaj,kto nezazil,nepochopi.Moja aj teraz vrieska,ale uz to na mna neplati.Radsej si sadnem k nej dozadu a nejako ju zabavim.Kym som ju kojila,bez cici sa ju utisit nedalo ani za svet. 😒 Takym mamickam,ktore maju "dobre"deti(alebo to srdce nechat ich vyrevat do modra),sa dobre hovori....Ale taky rev je zrcite nebezpecnejsi.Aj pre vodica,aj na nase nervy.. 😝

evka39
24. feb 2008

ankam,alenik. tiež chcem napísať o našich cestách autom.S mužom sa smejeme,že vyhrá ten kto šoféruje.Bývame20km od Bystrice a keď ideme do mesta,tak z cesty bývam max.vyšťavená.Tiež nepomáhalo nič len cici ale to som len tak striehla kde sú poliši.Sama s nou autom ani nechodím lebo havárka istá.Malá keď spustí rev tak sranda...Viem,že sedačka je pre bezpečnosť ale veľakrát šomrem na ten zákon,lebo aj v našom prípade sa nedá jednoducho kľudne šoférovať pri plačúcej Emke.Baby ,už sa nekojíme tri dni,myslíte,že sme už za vodou...???Dúfam,že ano ale teraz mám cicik ako balon už somsi musela trochu aj odsať a keby ste videli ten rozdiel medzi tým explodujúcim a tým druhým,s ktorého som nekojila už rok sranda na mňa pozrieť ...A tiež závidím maminám napr.kamoške,ktorá si môže kludne sadnúť dopredu a malý si hopká sám vzadu a hrá sa ..Každé dieťa je iné ja som si myslel,že naša Eminka je exemplár ale vidím,že nie je sama čertica....Peknú nedeĽu

andy.a
24. feb 2008

kočky,kojíte ešte aj v noci aj cez deň ?? 😉

ja mám mladšie "bábätko",vyše 8-mesačné..malá mi už dávnejšie začala odmietať kojenie cez deň..takže cez deň papá len príkrmy/ale je veľmi slabá jedáčka/..cez deń sa nikdy nechce kojiť,neviem prečo..len hryzie a smeje sa..fľašu odmieta.. 😖

a potom v noci si to krpec vynahrádza,kojí sa niekedy aj po hodine..od narodenia je aj veľmi zlý spáč,neviem,čo je to ,spať v noci v kuse dlhšie ako hodinu a maxim.tak cca 3 hodiny za noc.. 😕

alenik
24. feb 2008

evka39,ak si uz raz malu odstavila,tak uz by to malo byt definitivne.Ja,ked som moju odstavila,po par dnoch si pytala cici,ale uz som jej nedala.Skusala ma 😉 .Vsetky deti skusaju,co si mozu dovolit,tak preco by to nevyuzili?Kamoska povolila a az potom bol problem s kojenim prestat.Maly vedel,co na nu plati....takze kojila do 3 rokov a bolo tam uz pouzite aj cierne korenie,ocot a tak 😝 .A to si tak dlho dcerku kojila len z jednej cici?Ja som nemala problen s naliatyni cicami,takze neviet ti poradit.Som rada,ze sa tu pridala nova tvar,lebo nikdy nas nieje dost 😀 .Aj ja som si dlho myslela,ze len nasa Kami je taka "jedinecna",ale prepacte za moju skodoradost(ako aj pisala eliska),som rada,ze nas je viac s rovnakym osudom. 😀

alenik
24. feb 2008

pisem jak madar,ale dufam,ze mi tie chyby odpustite.Pekny dnik vam vsetkym prajem

eliska7
24. feb 2008

ahojte,tešim sa novym s rovnakymi problemami 😀 a Andy bud rada že nechce sama od seba,určite sa ti aj v noci sama odstaví.Ankam-ked je zdrava pravdaže je ai ine,ale ona tak maličko a často,to už ma tak od malička koli refluxu.V živote mi nezjedla plny tanier ničoho,ona tak napr.na večeru zje 60-70ml kaše lyžičkou,na obed tiež tak polievky,alebo nejakej omačky maskovej,3-4 halušky,alebo suche cestoviny,tych zje dosť 😖 zje mi tak pol banana aj to je uspech a takto malo ale každe dve hod vždy niečo zdzobka 😉 samozrejme medzi tym kojime.
No a včera večer?ešte do pol noci som ju utišila ale zo 5krat ččč a pohladkanim a potom začalo rodeo-vrieskala,pomne sa valala,kričala moja mama ☹ išlo mi hlavu roztrhnuť,utišila som ju tak vždy na dve minuty 😅 a takto až do rana 4.15,nasilu som jej vopchala čaj do ust,myslela som že jej sanku zlomím 😅 ,nakričala som ,no susedia mali radosť a moj muž rano nastupil do služby,chudak.potom sa nakojila a vzlykala,zase som ju hladkanim utešovala ,aj krikom,potom druhy cecok a takto sme boli v posteli do pol7 😅 ide mi hlavu roztrhnuť,teraz chcela spať,nechcela som jej dať nyny reku ideme von v kočiku vedela spať aj bez nich-figu po hodine sme došli domov,zjedla omačku a ručičkami prosila nyny prosim prosim,tak si ch šuchala až sa mi chcelo revať ☹ tak som jej dala hned zaspala.
Viem že tentoraz nesmiem povoliť,lebo ju fakt nikdy neodnaučim,ale mam aj strach že sa mi zapalia ,lebo ked jej nedam celu noc,aj dnes som mala uplne plne a hrčky 😅

dorotka
24. feb 2008

kocky skusali ste kuknut temu kazde dieta sa vie naucit spavat je to vhodne len na nocne odstavenie ale mozem vam povedat moju vlastnu skusenost isli sme podla tej knizky a mala sa trapila ovela menej ako ked sa nam raz stalo ze chcela prso ale zaroven jej na nom nieco vadilo a ja som bola pri nej chudatko tak sa trapilo len som sa vtedy bala ze je chora a to sa podla tej knizky nemoze ist
neodporucam vskak tu knihu ak cestujete s dietatom napr. k rodicom casto a tie zmeny mu nerobia dobre mi sme totiz boli u nasich a tam to absolutne zlizalo a znova som sa uz o to nepokusila ale poviem vam uz sa aj ja "tesim" na odsatavovanie
amelia sice je aj tuhu stravu ale aj tak je casto prisata aj cez den a o nociach ani nehovorim

alenik
24. feb 2008

eliska,keby moja mala tak ruckami prosila,asi by mi puklo srdce.Urcite by som jej tiez tu cici dala.Ako tak citam,pred tebou klobuk dole,ty tu mas asi "najtvrdsi oriesok".Ale vidis,ako ta dcerka zboznuje?Skoda,ze ti tak malo papka normalnu stravu,ale zato cicou nepohrdne.Asi vsetky deti miluju cestoviny.
Moja mala by ich jedla v kuse z kecupom.Najnovsie jej zachutili surove,tvrde a ked sa jej spytam,co papa,tak povie,ze tipsy(cipsy). 😀 .A eli,vydrz tie hororove noci,dufam,ze sa vam to podari.

eliska7
24. feb 2008

alenik dik,tušim sa nahaňame po temach 😀

ankam
24. feb 2008

ahojte.Ja mam teraz taku uchylku,ked vidim nejaku mamicku,hned rozmyslam ci aj ona ma taky problem s kojenim.Je to normalne???
Eliska s tym papanim sme rovnako na tom.A az mraz po mne ide ked mam zazit taku noc ako ty.Mozno by som sa aj obetovala ale hned si spomeniem na manzela,ktory sa musi vyspat do prace a zmeknem.
az mi je luto sarinky..... ☹
neviete ci neexistuje nieco,co by som zjedla,aby jej nechutilo mliecko???
dnes som si prelepila brad.leukoplastom,nechcelasa ani dotknut,len vytiahla tricko a pozerala.ale ked prisiel rad na spanok obednajsi,tak som musela odlepit....som trubka 😀 😀 😀

alenik ta Inteligencia mala byt v uvodzovkach 😀

ankam
24. feb 2008

eliska,ako si zvladla tu noc?Mna by plac malej hned obmekcil....
stale ked pride vecer tak si poviem ze "uz teraz"ale nedodrzim to. ☹

evka39
24. feb 2008

No teda eliška mám pocit,akoby som čítala o sebe a Emke pred pár týždňami...Tá tiež vedela,ako ma uprosíkať a ako som už spomínala moja pevná vôľa stojí za h...Vieš kolkokrát som si povedala tak a dosť ,končíme moja a vždy som skončila len ja.Buď ma uprosíkali uplakané očká alebo ma zlomil ten neznesitelný rev alebo mi bolo ľúto ocíka,ktorý len tak fučal od zlosti,že sa nevyspí...a tak.Veď Emka má už21 mes. čiže už dosť a v noci mi to nesmierne vadilo.Dokázala byť prisatá aj 45 min a 10min som sa snažila vyslobodiť.Teraz keď som si prečítala tvo článok tak som taká rada,že sme už tam kde sme a už fakt nesmiem povoliť.Ináč dva dni mi preto,že nemá cici ani nespala(cez deň) adnes po polhodinovom ležení a mrnčaní ju odpílilo.Tak sa teším.Prajem ti eliška aj ostatným pevné nervy ja som bola tolkokrát taká vynervovaná,že som myslela,že skončím v Kremnici...Takže chápem chápem chápem Nikdy by ma nenapadlo,že to bude také ťažké...

eliska7
24. feb 2008

veru,pre mňa je ťažšie ju odučiť ako bolo ju naučiť znovu sať v 7mesiaci 😉 A ako prežijem každu noc,prosim nech je už rano 4.30 lebo skor jej nedam 😀 a dookola sa pytam prečo ja musim takto trpieť.Už mi volal muž naobed či žijem po dnešnej noci 😀 ,že všetko počul a je ko.Ja osobne velmi zle znašam toto odstavovanie,neviem prekonať ten pocit že ju stracam akoby odomna odchadzala,neviem to slovami ani opísať,ale vy určite chapete ☹ Ale musim k tomu pristupiť,lebo mam aj zdrav.problemy s klbami a hlavne tie migreny to nejde bez liekov zvladnuť,no a ked kojim nemožem sa tolko dopovať.
Co sa tyka znechutenia mlieka,aj mne povedala že pri brani antibiotík je zle mlieko a že mala sa odstaví-velke h...ani som nezbadala že by jej nechutolo 😖

ankam
24. feb 2008

naozaj keby som vedela ake to bude tazke,tak prestanem kojit asi uz v 3al.6mesiaci.naozaj je to velmi tazke a nemozem sa k tomu prinutit. ☹ 😒 😒

tevova
24. feb 2008

Eliska7, ale veď ju nestrácaš. Dala si jej veľmi veľa. Sú mamy, ktoré prestanú kojiť, ešte keď majú novorodenca, lebo sa im nechce a nebaví ich to. A CHCú SA VYSPAŤ. Ty si sa s tým jej cicaním doslova obetovala a myslím, že ste došli až do krajnosti, čo sa týka závislosti malej na cicine. Máš teraz kopec problémov, lebo tým trpíte obidve, ale na druhej strane musíš byť na seba hrdá, že si to vydržala tak dlho. Možno by pomohlo, keby sa viac angažoval manžel alebo niekto, koho má malá rada. Moja švagriná tiež mala takéhoto závisláka, jemu pomohlo keď som ho zobrala do inej izby: nevidel mamu a ja som ho zabavila hrou, aj sa mi ho podarilo uspať a donútila som ho vypiť čaj. Bolo to viac krát, čo som jej takto dokázala pomôcť. Kojila do roka aj osmych mesiacov. Potom mu už povedala, že má bo a on to pochopil. Aj noci potom už lepšie zvládal a rýchlo prespal celú noc. Možno aj tvoja, keď o kúsok ešte podrastie, bude lepšie akceptovať tvoju výhovorku a bude ok. Ale takú slečnu sa už dá rôzne zabaviť, ale super by bola pomoc od niekoho, kto bude vediť, čo by ju očarilo natoľko, že by vydržala dlhšie bez cici. Na toho môjho synovca to fungovalo a poviem ti, že to bol poriadne tvrdý oriešok. Ale ty musíš mať v sebe odhodlanie, ona to postupne vycíti, že sa nevzdáš, keď si sa raz rozhodla, že PRÁVE TERAZ JEJ NEDÁŠ. Zmieri sa s tým. Sama vydíš, že aj v noci nakoniec zaspala, keď si sa už naštvala. Pevnú vôľu a kľud. Môj svokor vždy povie: To chce kľud. Je to ťažké, keď by si už asi aj 5 tanierov od nervov rozbila, ale tým možno aj malú ešte viac vyhecuješ. Vydrž a informuj nás, ako pokračuješ. Stále čítam, ako to zvládaš, drž sa

jaja29
24. feb 2008

ahojte skusam mojho maleho zavislaka tiez odnaucat od nocneho kojenia a hlavne zaspavania na didiku a cuduj sa svete to zaspavanie sa mi uz treti den dari. oprasili sme postielku maleho nakojim a pomojkam sa snim dam ho do postielky lahnem si do postele aby ma videl a maly si porozprava a zaspinka. dnes to s nocou bolo troska horsie bol hore osem krat (co teda oproti tomu ked som ho mala vedla seba v posteli je uspech) a davala som mu len caj cucnut iba raz som ho nakojila lebo som mala take prsia ze som uz skucala od bolesti a maly zakazdym zaspinkal a dokonca rano si pytal iba caj ale dala som mu pekne mliecko nech sa troska napapa lebo tuhu stravu momentalne bojkotuje. Takze asi to chce fakt len vydrzat a ukazat hranice aby vedeli kde sa mozu nase deticky pohybovat. 😉 a teda dokonca to prebieha aj bez ozajstneho vyrevania v co som ani nedufala pretoze ked som to skusala pred nedavnom tak maly mal uplnu hysteriu a to som nezvladla lebo nie som za takyto pristup.

evka39
24. feb 2008

eliška ja ťa zase chápem s tým smútkom,že ju strácaš.Vieš,čo sa stalo u nás včera???Išli sme spinkať už bez didi a po polhodinke ležania začala volať ocíka abz prišiel k nám a keď prišiel ,povedala"maminka preč" tak som odišla,reku veď ty budeš za mnou plakať...No nestalo s a v spálni zostalo tiho a muž ju do 10min uspal.Vieš ako som revala???Ten pocit,že ma nechce a nepotrebuje,že som bola len jej chodiaci cicík bolo mi veľmi smutno...Celý čas zaspávala len so mnou a zrazu ma nepotrebovala.Možno si poviete,bud rada aspon si večer oddýchneš alebo niečo podobné,ale keď niečo robíte rok aj 9mes.tak je normálne,že mi je smitno.Asi aj ja sa potrebujem odstaviť od nej,nielenEmka.Jaja a kolko má malý??? 🙂

eliska7
25. feb 2008

jáj evka až mi slzy do oči vyšli,presne toho sa bojim aj ja ,ale už som presvedčena že neustupim,snad sa s tým postupne vyrovname ☹ Včera zaspala o 18.50 na nynach,potom sa budila ale stačilo len :mama spi prestan a až o pol noci som jej dala-riadne ťahala a potom až rano o 5.30 od vtedy bola aj hore.Do tej pol šiestej sa budila,ale vždy som ju len dala na jej polovičku,pomrnčala a ked videla že sa nehybem zaspala,dufam že sme na dobrej ceste 😉 ,ideme jej kupiť postel a ked večer nakojim skusim ju preložiť 😉 ale to až tak vaprili ešte by to nebolo spravne,aj jej nedať a ešte ju aj vyhodiť od seba 😅 Tevova dik za tvoje slova. 🙂

alenik
25. feb 2008

no kocky,neda mi,aby som s nepridala 😉 Aj ja som mala take pocity,ako aj vy.(same nevieme,co chceme.Chceme odstavit,potom nam je luto 😢 ).Normalne som plakala,ked som videla,ze zaspi pri tatinovi a mna este aj poslala prec.Skoro mi srdce puklo.Teraz uz je to lepsie,lebo ma 1000 krat denne vystiska,vybozkava.Stale ma len hladka,ze moooojaaa,mooojaaa 🙂 🙂 🙂 .Neviem ako vy,ale ja som az teraz pri dcerke zacala byt taka precitlivela.Mormaln mi vyjdu slzy,ked vidim,ako si sladko spinka a pri tom sa usmieva.... 🙂 .A eliska,urcite ju nestracas,lebo tym,ze ju tak dlho kojis,si si s nou vytvorila take silne puto....no ved uvidis 🙂 a co sa tyka tej postele,schvalujem tvoj postup,ze nie vsetko naraz 😉 .Aj my chceme malej spravit izbicku,ale najprv musime vysackovat babinku,co bude uz coskoro... 😀

soyka
25. feb 2008

ahojki

ja mam 13mes. "dacana"....
spravneho chlapa - z jedneho ceca a druhy mi hladka :o))
tiez by som ho uz rada odstavila, najma preto, ze ma neskutocne ohryza :o(
ale tiez mi je to luto - tak sa pomazname, ked sa kojime - pohladka ma, pradie si pritom ako maca :o)))

a ja potvora ho chcem odstavit!!!

no v poslednej dobe sa to u nas dost zhorsilo - maly uz nie je ochotny spinkat bez prsnika v ustach, urobil si zo mna dudel.... cely vecer ho mam v naruci a tak spinka, nuz a kym sa umyjem, tak ho manzel nanasa a kolise, aby nereval a potom do rana striedavo raz na jednom a raz na druhom.....

idu nam teraz naraz tri zubky, tak neviem, ci to nie je aj preto, ale uz to zacina byt dost unavne, to nehovorim o tom, ze sa mi manzel stazuje, ze sa mu nevenujem.....

tak teraz co?

petova
25. feb 2008

Musíš ho skúsiť naučiť spať viac bez cici, aby si sa vyspala a mala energiu aj na manžela. No na druhej strane, manžel by mal situáciu pochopiť a pomôcť, koľko sa dá. Samozrejme ťa aj podržať, ak necháš malého trošku poplakať. Keď malý bude vidieť, že držíte za jeden koniec, tak rýchlejšie kapituluje.Môj drobec reval 1. noc jednu hod.vkuse druhá noc už bola lepšia. V noci už nekojíme, len nadránom a cez deň. Musím pocedať, že jemu táto zmena veľmi prospela, vidno, že cez noc spí, tak ako treba, má dobrú náladu hneď od rána. Predtým už vstával umrnčaný. Našli sme si stereotip, ktorý nám obom vyhovuje, len treba vydržať. A manžela zaangažuj, keď chce tvoju pozornosť, tak ti to musí uľahčiť. Potom si príde na svoje aj on 😵 . Ak sa malý takto pokazil len niekedy nedávno, tak by ste to nemali mať také ťažké. Je to zrejme prechodný stav, ale nedopusť, aby sa to stalo zlozvykom.

Baby, ja viem,že je to hrozné, keď si zrazu bez vás poradí, ale uvedomte si, že práve vďaka vám a kojeniu je to dieťa zratu akoby samostatnejšie. Veď ste mu dali istotu do života a keďže zaspí aj s ocinom, vie, že vašu lásku s kojením nestratilo, len ste sa akoby oslobodili od toho cucania, ktoré vás už najmä v noci poriadne obťažovalo. Pre dieťa to už bolo možno niečo ako droga, keď bez cici nedokázalo nič urobiť. Teraz vie, že ho ľúbite aj bez cici a že je to tiež super,môže objaviť, že aj s ocino zaspávať je zaujímavé. Ale vy jeho maminou budete vždy, len sa budete môcť venovať aj niečomu inému, napr. v mojom prípade je to staršie dieťa. Nerada by som bola, keby ona srácala moju pozornosť, pre tak náročné kojenie, ako tu uvádza Eliska. Som rada, že to mám pod kontrolou a môžem drobca nechať s ocinom a ja idem s dcérou trebárs na klzisko alebo na plavošku.

eliska7
25. feb 2008

petova ano je to pravda,tak rada by som išla so synom do kina,ale dokial neszaspi sama-beznadej,v piatok davaju Gympel a ja chcem isť,asi nechame ocinka,s ňou ved dajako ju zabavi,len sa obavam že sa mala urazí ako na vianoce ked som bola pozrieť baby z roboty na večierku(3hod)došla som ani nekukla na mna,len daj nyny a zaspala 😅
Dorotka klikla som si tam,prečitala tu temu o spani,ale bohužial patrim medzi mamičky čo taketo niečo neuznavaju.Pripada mi to hrozne chladne bez kuska citu-nepohladiť,nebozkať,nepomojať,žiadny dudel,ani čaj,ani cecky ani mlieko-len rev a rev ,ešte aj v samostatnej izbe==takuto vychovu maju francuzi ako tu pisali niektore baby a matky za morom.Možno to je učinne,ale pre ženy so silnym JA 😖
Ešte napišem že ked sme chodili do Nitry neurologovi,Sara mala vtedy9mes,jeho kredo==dajte ju do nemocnice na 4 dni a tam sa zlomí 😕 na otazku a to ako?no tam ju zavru do postielky a nechaju plakať kym nezaspi 😅 😅 😅 😅 😅 Skoro ho manžel zabil(inak pedagog,psycholog)že či je normalny,viac sme tam neboli.Druha lekarka ked sme jej to povedali skoro odpadla či žijeme v dobe kammenej-psychicke tyranie detí.Ona sama mala taketo dieťa a nepomohlo jej nič ,len skušať zmenu polohy spanku,zmenu miesta a utišovanie ako sa da,takže skutoščne vela nazorou.Každa matka musi vedieť čo jej dieťa zvladne

ankam
25. feb 2008

eliska,toho neurologa by som aj ja osobne nakopla do riti......nemusel by ani manzel.Toto ma povedat lekar????Inac mne na neurologii tiez povedala ze ju uz nemam kojit.A ked som to povedala nasej lekarke tak ocami len kukla na mna.....Tak neviem co si o tom mysliet.
Keby mi fakt mohol s tym odstavovanim pomoct.Manzel pracuje nonstop(robi este aj moju pracu)Tak je rad ked pride vecer a mala uz spi.No a rodina?moja je daleko a z manzelovej strany sa neobetuje asi nik aby vstaval v noci ku malej.No a ja som padavka takze kojime asi do 5rokov,hi 😀 😀 😀
Vcera som kojila len raz cez den pred spanim,no a dnes 2krat zatial no a este vecer pred spanim...Takze nic moc.
Keby som mala sestru ta by mi urcite pomohla. ☹ ☹
Alenik presne tak si teraz pripadam ze sama neviem co chcem.Som velmi nerozhodna v tejto veci.Raz som presvedcena ze uz DOST.no a o chvilku ze to necham tak.....

a tiez si myslim ze uz akoby som ju nechcela ked ju nemam kojit,presne akoby som ju stracala.Aj si poplacem...........

petova
25. feb 2008

Eliska, ja by som do toho kina šla, nezabúdaj, že aj syn ťa potrebuje a je v dosť kritickom veku, daj pozor, aby si uňho niečo neprešvihla, to by voči nemu nebolo ani trochu fér. Uvidíš, ako to aj tebe aj jemu dobre padne. Aj ja som málo s mojou dcérou málo sama, ale keď sa už niekde vyberiem, cítim, že som urobila veľmi dobre. On ťa tiež potrebuje, ale nedá to tak najavo. Ak je manžel ochotný byť s malou, tak neváhaj, ak aj bude urazená, veď nerobíš nič zlé. Aj syn má právo na teba-to malá musí rešpektovať. Môžeš ho stratiť tak duševne, mysli na to. Malá nie je tvoje jediné dieťa a ona tiež časom pochopí, že ľúbiš aj syna aj ju.Ale ju neľúbiš na úkor brata, len preto, že je starší.

evka39
25. feb 2008

Čaute baby,viete kolkokrát som si aj aj myslele,že Emku budem kojiť ešte aj ráno keď pjde do školy..???A tých rozhodnutí,že teraz už určite tých bolo nespočetne veľa.Viete,čo si myslím???Že Aj Emka sa tak nepriamo rozhodla pomôcť...neviem ako to napísať,ale aj ona mávala v noci hrozné záchvaty plaču že odstaviť sa nedalo a zrazu sama prišla do toho,keď jej stačilo pohladenie a tak...Už som to len využila.Každé dieťa je ale iné,ale už som to raz písala,raz som ju nechala vyplakať a už nikdy viac,skoro sa mi zašla,že som sa len dolakala.....A ankam mne chcela pomocť s tým svokra,zobrala mi malu spať k nej,ale keď sa v noci spustil plač Kde je maminka už aj som išla po nu.Svokra ma sfúkla,že neviem,čo chcem...a ako tak čítam myslím,že ani ty by si sa nezdržala a utekala by si po nu.Baby,myslíte,že Emka nepotrebuje v noci čajík alebo iné tekutiny...???ako sme od cicnia,tak v noci nič nepije a je mi to divné,ked mliečko mala aj 5_6krát papa

eliska7
25. feb 2008

ja myslim že nepotrebuje,lebo naozaj v noci sa ma spať,to je jedna pravda.či ma dostatok tekutin to vidiš podla moču-ked je moc žlty tak malo pije,čim je belši tím viac pije.sara mala dnes doobeda uplne priesvitny moč a poobede ked vstala až oranžovy-a fakt malo pila,zato večer si to dohnala 😉 No zaspali sme v pohode nakojila sa ,potom sa prehadzovala ja som ležala vedla nej vravela som jej že ju lubim a nech vela vypije lebo v noci sa spi a nyny nebude 😀 Zato ja začinam mať problemy s ceckami,nalievaju sa mi,vždy si troška odstreknem aby tlak prešiel,ale desim sa aby sa mi nezapalili 😅

ankam
25. feb 2008

Evicka ja si tiez myslim ze nepotrebuje.Ked sa ti nebudi tak nie.Keby vstala,tak ponuknut mozes skusit.
Jaaaaaaaaaj ako ti len zavidim a vobec vsetkym co uz to mate za sebou.

alenik
25. feb 2008

evicka,urcite v noci pit nepotrebuje.Viem to podla mojej malej.Vzdy,ked sa v noci zobudi,ponuknem jej vodu a nikdy nechce.Zato hned rano,ked sa zobudi si hned pyta s stiahne 4 dl naraz.V noci urcite nedavaj sladeny caj,koli zubkom.A co vravela Eliska,vidis podla mocu,ci ma dostatok tekutin.Ale ranny moc je aj tak vzdy tmavsi.A eliska a ankam,ked tolko kojite,ake mnozstvo tekutin vase deti denne vypiju?Zaujima ma to,lebo mne sa zda,ze moja mala pije az prilis.

evka39
25. feb 2008

Neboj zvládnete to aj vy...tiež som sama sebe neverila a ajhľa...Tak mi dnes pekne zaspala.Skúsila si vypýtať mliečko/skúša skúša/ale pripomenula som jej,že sa pokazilo a ona sa napila s Fľašky odložili sme a zabuvali taký mám fajn pocit

eliska7
26. feb 2008

alenik no moc toho čaju nevypije,bo cez den bola napr.včera 6krat prisata a možno tak 2-3dc.Ale myslela som nato aj ja dam si zvlašť do flašky aby som vedela kolko jej podam-pijeme s pohara už davno,flašku mame len do kočika keby nahodou chcela spať 😀
4.deň obmedzovania kojenia===noc celkom pokojna ,zaspala 19.45,o 21.10spustila hrozny rev,vydesila nas všetkých,zlakli sme sa že ma zachvat,ale po pohladkani a ččč zaspala,takto sa zobudila aspon4krat zanoc,stale len mama haja spinkaj aj ty,chceš čaj-nie tak hajame a klasika o 4.25 hore nakojila som ju z lava z prava a spali sme do 7 čo už davno nie 😉 🙂 snad sme už na dobrej ceste,len tie moje prsniky-velmi naliate a ten z ktoreho som mala vždy menej mlieka ma pobolieva,stale musim zneho vytlačať,šlak ma trafí 😠