"Odstavenie" bábätka. Ako ste to zvládli vy?

bertica.h
3. dec 2006

ahojte.naša Viktoka má 14 mesiacov...ešte to snád tak skoro nebude ked zacne odmietat moju cicu,ale...chcela by som nás pripravit na to,aby to bolo co najsetrnejsie a najjemnejsie ..kojim ju len z jedneho prsnika vyse roka,ten druhy..no,akosi sa mu do toho nechcelo.. 😒 .dá sa predist tym hrozostrasnym veciam o zapale prsnikov,bolestiach,dokonca teplotách a urobit to krásnym osamostatnovaním dietatka?ako ste to zvládli vy?dakujem. 😵

marcela11
19. mar 2008

Ahojte babenky,
toni sususuper s tou pascou na manžela 😀 to ma nenapadlo !!!!
bystricanka ty mas zas super manžela, to ja ked zdvihnem hlas - tak zdvihne aj on a uz sa hadame... Vraj sa mam ist liecit na psychiatriu. Ale ja si len potrebujem od maleho oddychnut!!! Ale kojim do nemoty tak kde ho dam, rodinu mame 85km odtialto.. No čo vam budem rozpravat... Mame ked sa postazujem, tak si vraj necenim zdraveho dietata, bezproblemove otehotnenie, takisto tehotenstvo... Aspon ze vam sa mozem postazovat, a dufam ze si nemyslite to co kokolie... Momentalne mam kríizu jak svinu... ☹ ☹

evka39
19. mar 2008

Maca,v pohode a nestotožnujem sa s tvojim okolím 😉 ved ak si pozirne čítala naše príspevky,tak vidíš,že tu riešime aj také situácie,ako sa nescvoknút a tak 😀 A tí naši muži ako som už písasla,sú až príliš múdri ale keby sa oni mali starat celý den o malého ceckoša tak neviem moj sa mi aspon priznal,že by s Emkou celý den nevydržal no super,že???Eli al mne dnes prišiel balíček z mimibazáru objednávala som prvýkrát a som smutná,lebo som objednala topánočky sú krásne ale Emku tlačia...chcela som velkost 23 a toto sú 21...A tá baba tam napísala,že síce na topkách je velkost 21 v skutočnosti sú 23...A samo,že spät mi ich nezoberie.. 😠 ináč mi sme spali do 5:45 v kuse potom trošku mrnkala a ešte zaspala do 8:00.a hurááá,teraz spí a ja idem robit asi griláž...

eliska7
19. mar 2008

evi mňam grilaž-pošli mi,milujem to 😀 ako ju robiš?škoda že su vam male,nemaš komu predať?ja som vložila do albumu fotku toho kompletu 😉 no mala som šťastie,natuto babu 🙂 .Vitaj nova maca,ale napiš aky maly velky a tak-kolko krat cez den a v noci kojiš,nech sa tešime z druhej trapenia 😀 fuj ale som hnusna,vieš mne sa potom ulavi že niesom sama 😅 -šibnuta 😕
Jaj z mužom sme sa dohodli že jej nedame už žiadne pokusne lieky,ale po velkej noci pojdeme jednej-maserke,terapeutke,už sme sňou volali a ona skusi masažami,aby sa upokojila mala aj ja-vraj tá nervozita pochadza ešte z vnutromater.vyvinu-toto mi povedali aj pri dankovi 😅 -takže skusime,kuštik od nas,lebo k tomu Jašicovi do Dolneho Kubina je velmi daleko pre sarku-tento krat už by sme tu cestu nezvladli,ked mala rok a spavala dvakrat denne,išli sme cely den posratych 120km 😠 .

evka39
19. mar 2008

ela mám naštastie krsniatko o 2,5 mes mladšie od Emky,takže v pohode ale vieš tak som sa tešila a ...Griláž???Upálit kryšt.cukor,pridat Heru salko mliečko a nakoniec pomleté orechy mnam mnam,len robit ju budem až večer lebo mi volala švagriná a musím íst po malú lebo museli ist do mesta..Konečne mi malá spí a ja musím robit opatrovatelku... 😠 takže pa

evka39
19. mar 2008

no eli,Sárka bude kočka v tom kompletíku..KRÁSNE 😉

eliska7
19. mar 2008

no ja ked spi nesmiem ani p...nieto ešte aby tu niekto bol,minule som nadala mužovi len vošiel do bytu,že nevie potichšie otvarať,lebo ju zobudil 😅

vanila
19. mar 2008

eliska to iste aj my ticho bozske ticho lebo ked mu spanok narusime beda nam 😉 ☹ 😅

eliska7
19. mar 2008

jáj kolko nas tu je 🙂 vitaj,aj kojiš,alebo len spanok 😉 Ja stale tvrdim že tato tema je vlastne:Kojenie,odstavenie a spanok v jednom,všetko spolu suvisi 😉

vanila
19. mar 2008

eliska... rada by som no nedalo sa len som sa tak zatulala ked videla som ze pises ake ticho musi byt pri spani malej. dufam ze som vasu diskusiju nenarusila? a dakujem za privitko 😉

marcela11
19. mar 2008

Samko ma 1 aj skoro 5m . Rozhodla som sa, že ho uz nebudem kojit ked si on zmysli, len pred spanim spi este občas 2krat denne -aj dnes...Ale on sa tvari, že už chce spat ja mu dam a on nezaspi !!!! 😨 Tak sa stalo 3krat tak ma naštva 😠 l, že som ho pri dalšom ukladani nechalo po prvy krat zaspat bez cici. Baby, to vyzera ako keby som išla skrotit neake male zvieratko...CHudačik, no ved aj ja chudak-my všetky... 😢 . Po sviatkoch chcem rapidne prestat ha ha ha -sama tomu neverim. Mam neustale zapaly ucha ☹ boli to hrozne uz trpim od kedy som bolo v piatom mesiaci tehotenstva...Maly ma hryzie do pravej...
No a pri zaspani ani nesplachujeme zachod... boze tie deturence su rovnake...

marcela11
19. mar 2008

jaj a grilaž mnam mnam, ale niekto chudne pri kojeni ja priberam ☹ 😖 😲 . Mam neustalu chut na sladke...

alenik
19. mar 2008

caute kocky.Ja som len tak nakukla 😉 .Dnes sme mali zlu noc,lebo malej ide posledny zub a v noci mala 39 teplotku.Dala som jej sirup a naivne som si myslela,ze hned(oslabena horuckou)zaspi.OMYL!Opat 3 hod.nespala a ja som z nej znicena.cez obed spinkala az 20 minut,ale ked sa zobudila,harko mala jak Majster N.Bez vahania som ju ostrihala na kratko.Ma kucerave vlasky a teraz,ked nosi ciapku,stale jej to nejako divne zelektrizuje,alebo co 😀 A tie grilažky?Spala by som v nich.Vlastne milujem vsetko kazamelove.Aj to je na mne vidiet 😀 .Ja som tiez pri kojeni pribrala 5 kil,ale co som prestala,7 som zhodila.Este 5 by som darovala,nechcete niektora? 😀

marcela11
19. mar 2008

alenik, a po odstaveni si aj menej jedla, že si schudla? Ja mam teraz ked kojim neskutočny apetit no oproti tomu, že ja som vždy len mááálo jedla.

mimoza
19. mar 2008

ahojte mamky mam otazku ako dlho trva kym ma budu boliet prsia a zmiznu hrce??my sme nastastie za vodou musela som odstavit kvoli liecbe inak by som neodstavila..sice ako pozeram mozno som dobre urobila 😅 odstavenie bolo dost hrozne (aj pre mna ten plac ach jaj ☹ )ale uz je to ok nastastie dokonca ma dobru naladu skoro cely den viac sa sam hra..takze tak..dufam ze som mohla k vam vtrhnut..inak najcastejsie citam vasu diskusiu normalne s vami prezivam uspechy a neuspechy 😉

mimoza
19. mar 2008

a este preco kaze podviazat prsia som myslela ze to je z roku 5 nazor ale aj moj dobry gynekolog mi to poradil..no hej ale uz 5.ty den a furt ma boli atak neviem 😒

marcela11
19. mar 2008

mimoza, vraj to trva maximalne 7dni, ale to viem len z pocutia. Myslim, že okolo roka a do roka sa lahsie prestava. Potom je dieta čim dalej tym mudrejsie a je to čim dalej tym tazsie. Moja susedka prestavala asi rok, nakoniec sa jej to podarilo az ked mala mala 2roky a 2m. Neviem co je lepsie či taketo trapenie dietata po taku dlhu dobu, alebo to seknut...keby sa to dalo...aj ona chcela seknut ...jedno je teoria a druhe prax. A ked mas okolo seba ludi co ti povedia, len ho netrap daj mu... Je to na figu.

evka39
19. mar 2008

mimoza,mne pomohlo po teplej sprche si nasilu tie hrčky rozmasýrovat.Bolelo to ale hned na druhý den mi bolo lepšie a už som si nemusela mliečko ani vytláčat..a tiež to začalo najv.boliet na ten5den ..Tak skús...Alenik,tak to ma VELMI zaujíma ako si po odstavení schudla 7kg...Sem sem s trikmi a radami...Ja som ináč cez porod pribrala až 15,5 kg a do mesiaca po pôrode som bola chudšia ako pred tehu.. 😀 Ale týžden som ležala na infúzkach bez jedla a pitia na chirurgii ale aj kojenie mi stiahlo,lebo som doslova žrala ale Emka to vytiahla.... 😀 Prečo so Kamilku ostrihala ja idem plakat... ☹ Vieš ,mi máme konečne aké také vlásky tak sa vytešujeme a strihat ju nedám ani za svet.Maca,presne jedno je teória a iné je prax..Každé dieta a aj mama sú iné a len v danom vztahu sa musí nájst vlastný systém 6e eliška 😉 Musíš len skúšat rôzne finty a nejaká už možno zaberie...len to chce čas a veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela trpezlivosti...Viem čo hovorím ,my sme horkotažko prestali pred 3týždnami a bolo to hroznéé...Tak vám držím palčeky.. 😉

alenik
19. mar 2008

ahojky,nastastie ja som nemala problemy s bolavymi prsami po odstaveni.Gyn.mi vravel,ze ak su problemy,tak su na to take lieky.mimoza,najprv radsej skus alternativy,co ti radila Evka 😉.Ja som v tehu pribrala 16 kg.Po porode mi ostalo 8 a popri kojeni sa na mna nabalovali este dalsie 😅 .Kym som este kojila,doslova som zrala 😖,vody som vypila aj 4 litre 😲.Nedrzala som ziadnu dietu,samo to slo dole,postupne.Evi,co sa ty ozyvas,ved ty si stihla.Ja mam toho este dost navyse.Som zmierena sama so sebou,lebo aby som bola stihla,stale by som musela len hladovat 😠 .Hlavne,ze som zdrava 😀.A co sa tyka strihania,musela som zakrocit,lebo mala ma take vlasky,ze hruuuuza.Normalne jej stoja okolo hlávky.Kondicioner je nas najlepsi kamoš 😀 Sponky nechce ani za svet.Tiez sme ich pestovali,ale teraz som jej to zrovnala a je zlata.Aj sama sebe sa paci 😉.Od dnes pestujeme s Emkou a mozme porovnavat 😉

eliska7
19. mar 2008

jééj baby my tu mame všetkoooooo rovnakeéééé-deturence,skoro rovnako stare,problemy ako od jednej matere 😀 😀 marcelka 😀 splachovanie-ked niekto omylom splachne ja vraždim 😠 .Inač dnes celkom fain deň-bože aj ja sa možem pochvaliť,nie len sťažovať 😅 až na kojenie,ktore sa my dnes vobec nedarilo odstavovať=10krat aj s večernym spanim 😢 😢 moje didi,ach!Poobede tu bola suseda,nafotili malu tak cez sviatky vložím,budem sama tri dni,cele večery budem tu 🙂 .Evi dnes som robila palacinky a myslela som na teba,ked som mala saru na rukach 😉 da sa všetko 🙂 ale potom ju suseda zabavila 🙂 .Alenik ☹ chuda male,už je lepšie?snad to budu len tie zubky 😒 vanila kto citi snami a nieje proti nam je vitany 😀 😀

eliska7
19. mar 2008

ešte rychlo lebo už nepridem,zachvilu dojde muž s roboty.už som asi pisala:pribrala26.zhodila13,ešte 13mam-žerem všetko,milujem sladke-karamelove,kavove,marcipanove,kysnute 😀 a z č.38 mam 44-nemoooožeeeem sa kuknuť do zrkadla,jaj zbožnovala som ked sa zamnou otačali-teraz 😅 hruza,

alenik
19. mar 2008

Eliska,malej uz nic nieje,diki za opytanie.Prave sa chystam sprchnut ju a hajde do postielky 😔 .Dufam,ze v noci nebude mat teplotku.Este nikdy nebola chora a ja strasne prezivam,ked jej nieco je.Vzdy,ked ju ockovali,revala som viac,ako ona(teda ona vobec).Eli,to budes sviatkovat na nete?Moderna si 😀.Ked nase deti podrastu,zalozime novu temu,kde sa budeme uz len chvalit...a chvalit.... 😉 Eliska,uvidis,ze mala uz bude lepsia.To pocasie nici nas a co maju robit deti?Ani vonku pobehat,ani nic 😒 .uz nech je teplo a nech nam behaju po byte s holymi dupkami a nie ako snehuliaci 😝

alenik
19. mar 2008

Eli,hlavne,ze mus sa otoci.ked uz chudakovi nic ine neostava 😀 😀 😀 to plati aj na mna.Ked nedycham,narvem sa do 40 😀

alenik
19. mar 2008

Eli a inac,dobru nocku,ak uz neprides,dozenies to cez sviatky 😉

eliska7
19. mar 2008

diky,ešte neni doma,ale som sa nasrala,lebo prave kukam malemu do žiackej a podpisal mu poznamky,a pritom maly bol poučeny že musi ist na kružky-no nešiel,oklamal učitelku že ma doučko a on mu to podpisal bez mojho vedomia,aby som nevrieskala-no to ešte len budem-toto je najhoršie dvojita vychova-psychologička to vždy zdoraznuje a on psycholog!ma takto podj.... 😠 možem sa aj rozkrajať ked tatko všetko dovoli 😅 juuuj para mi ide z uši ako bykovi 😀 sarka spi od 19 🙂 to bol jej čas-predtym neuspešnym odstavenim-ako hodinky,snad aspon toto bude normalne 😉

evka39
19. mar 2008

Ahojte,už aj my spíme...Dnes som tu mala dvoch čertov čo som doobeda poriadila tak je všetko hore nohami no fakt sa na to možem 😠 eli,to mám aj ja najradšej ked ja emka niečo zakážem a o minútku bidím ako jej ocinko robí pov oli popritom počul,že nedovolím ide ma porazit...Vždy ho hreším ,že ma musí podporit a nie mi podkopávat autoritu....Chápem tvoj hnev,len prosím,neprizabi muža 😀 Aleník,ano štíhla a to sadlo,čo mi pretŕča z nohavíc to je v pohode že??? 😒 ináč aj nám asi pojde posledná stolička a budeme v cieli..KONEČNE.aj ja som pokakaná ked je emka chorá a ked mala 40tky a musela som jej dávat zábaly skoro mi srdce puklo od žialu alebo ked jej ušká prepichovali,sestrička ma poslala von/vedela čo robí 🙂 / tak v čakárni som ták revala....Som citlivka citlivá....ved ja bez emušky mojej ani na krok...A ked je so svokrou tak aj dvakrát volám,že čo robí a že už ideme domov a ak..Dalo by sa toho popísat..Prajem všetkým dobrú,nerušenú a čo najmenej ceckovú Dobrú noc 🙄

ankam
19. mar 2008

cavteeeeeeeeee babenky.Vitam nove maminky 😉 Marcelka tak je to presne,ked kazdy povie len jej daj....tak ako sa mam na to odhodlat???Je to velmi tazke to odstavovanie.Nikdy by ma nenapadlo ze to take bude.Sama som zvedava ako to nakoniec zvladneme my.
Viete co baby?dnes som si s manzelom vymenila ulohy-ja namiesto neho do prace a on s malou:Uznal ze teda to nemam lahke a aj ja som dobyta aj on.hiTak si uz aspon nemysli ze ja med doma lizem 😀

ankam
19. mar 2008

no a dobru nocku vam prajem vsetkym
Alenik aby ste nemali teplotky.
Ja som inac tiez taka urevana ked malej nieco je ja placem 2krat tolko.Uska,teploty a rozne vysetrenia co sme absolvovali a ockovania ani nehovorim.......... ☹ vsetko prezivam este aj za nu
aspon viem ze niesom sama taka citlivka
tak papaaaaa uz mi hlava padaaaaaaaaaaa od unavy

alenik
19. mar 2008

ahojte,ked sme uz pri tych uskach,naplnou mojej prace je aj prestrelovanie usiek.Viete,kolkym malym slecinkam,ale aj chalanom som uz prestrelila?Trosku ma to pichlo pri srdiecku,ale dalo sa.Cele tehu som rozpravala,ze ked budeme mat dievcatko,sama jej nastrelim nausnicky 😉 .Samo,ze ostalo len pri reciach a "spinava praca"ostala na moju mamu.Kamilka mala vtedy 4 mesiace,takze som jej potom dala cicu a uz bolo po placi.Ovela drastickejsie je,ked sa uska prepichuju ihlou,este v nemocke.Kde sestricka chyti to usko,tam pichne.Castokrat sa mi stalo,ze som uz vacsim detom opravovala.Novorodeniatko ma predsalen este take male ušičko ☹.Konie prednasky 😉 ,prajem nicim nerusenu nocku a spiace babatka 🙂

evka39
20. mar 2008

Ahojte babule len tak narýchlo,spali sme dobre ale vstala hore ritkou asi ,lebo len revká a je nervózna ach jaj.Teraz ju zobrala svokra von na návštevu k prastarkým tak idem rýchlo niečo porobit.Griláž je už hotová,teras sa idem pustit do lineckých koliesok 😝 Tak pekný den ceculky 😀

eliska7
20. mar 2008

ahoj,evi aj my sme zase straaašne plakali v noci,každych 10-20min hore,teraz strasne plakala,musela som utekať od našich domov,natrela som ju alpou,dala paralen na zubky gel,cecky si už necitim čo su vyťahane,ešte že je danko doma,tak ju teraz zabava autami aby neplačkala ☹