Odstavenie od materského mlieka a odučenie zaspávania na rukách

viki2205
30. nov 2023

Ahojte mamičky. Po roku a pol som už v koncoch so silami. Od malička uspávame malého na rukach alebo na fitlopte no mne už odchádza chrbát aj kolená. Tak som sa rozhodla, že si idem tvrdo za tým aby zaspával sám v postieľke. Zároveň je nutné odstaviť aj od MM, keďže sa mi v noci budí 5-6 krát na kojenie a moje bradavky si už tiež povedali, že stači. Budem Vám vďačná za každú radu a postreh ktorý by mi pomohol docieliť konečne kludné a bezbolestné zaspávanie a zároveň prespatú celú noc. Vopred ďakujem

tana85
30. nov 2023

@viki2205 nerob obe naraz. najskor jedno, potom druhe. odstavovala som celkom rychlo, ale to preto, ze som nekojila tak casto a uz som posledny mesiac v podstate v noci vobec nekojila. z fitlopty do postielky to bol trochu zahul, ale zvladli sme - lahli sme si k nej a drzali ju za ruku, ona potom zaspala. urcite by som ju odrazu nenechala, ze nech zaspi uplne sama. toto ale moze trvat aj 2-3 tyzdne, netreba to vzdavat, dieta si zvykne, hlavne ak budete trpezlivi, ale laskavi

tani777
30. nov 2023

Prepac,ja Ta asi sklamem..odstavenie vobec nemusi znamenat,ze sa prestane v noci budit..so starsou sme sa v dvoch rokoch dohodli,ze v noci sa uz kojit nebude,a ano,po par nociach sa budit prestala..s mladsou to iste,no ona sa budit neprestala,prave sa zacala budit este viac 😵‍💫
Inak by som skusila uspavat kojenim na posteli,lahnut si spolu..a ak nechces aby spal s tebou posteli,tak potom prelozit do jeho postielky...a jak pise vyssie,obe naraz bude asi narocne..ja osobne by som sa najprv zamerala na to uspavanie,a az potom riesila ukoncenie nocneho dojcenia 😊

rebrambora
30. nov 2023

@tani777 presne ako pises. Nie obe naraz.
Ale ak neuspava kojenim, tak s tym urcite nezacinat, lebo bude mat na krku iba dalsi zlozvyk ako napriklad fitloptu, od ktoreho bude musiet oducat.

viki2205
autor
30. nov 2023

@rebrambora najprv sa nakojíme v posteli a potom ho musím brať na ruky alebo na fitloptu uspávať. V noci keď sa zobudí 6-7 krát, tak mu stačí dať prsník a do 5 minút spí

mogaa
30. nov 2023

@viki2205 v noci sa ale dieťa nebudí preto že je hladné alebo smädné.....prsník ho síce uspí, ale nebudí sa preto aby sa nakojilo.....miesto prsníka môžeš dať kakao vo flaši či čaj alebo len vodu...ale bez plaču to zrejme nebude, teda ak je zvyknuté na prsník bude sa ho dožadovať a flašu bude odmietať....