Zaspávanie a odstavenie ročnej dcéry od kojenia

lizazara
19. sep 2017

Ahojte, chystam sa odstavit od kojenia moju rocnu dcerku zavislu na mne - prsniku a neviem si poradit ako bude vyzerat teraz nocne zaspavanie kedze som ju uspavala kojenim. Co mam robit a ako uspavat? Rada by som uz vyuzila postielku zapadnutu prachom kedze bola v kuse pri mne 🙂 Poradte maminy prosim

pininka
19. sep 2017

@lizazara nedavno tu bola tato tema skus pozriet. Nepises ci mala pije z flase. Myslim ze tej autorke sa to celkom dobre zadarilo. Moja kamoska odstavovala postupne, nakoniec iba v noci raz davala a potom ani to,ale prvy tyzden si cez den musela natriet prsia horcicou, aby malu presvedcila,ze mliecko je "pokazene"

lizazara
autor
19. sep 2017

Praveze som pozerala a nenasla som ..
S flase pije 🙂

pininka
19. sep 2017

Tema sa vola ukoncenie dojcenia zo dna na den. Skus kuknut

momoqui
19. sep 2017

@lizazara daj do postielky a nechaj tam 🙂 trochu poplace a casom pochopi ze kojenie nebude. Len nesmies povolit. U nas to po 1 noci placu asi 40 minut zabralo kojit som prestala. Drzim palce

lizazara
autor
20. sep 2017

@pininka dakujem,ale nenasla som tam moc 'metody' uspavania :/

lizazara
autor
20. sep 2017

@momoqui ale ja som ju do postielky predtym nikdy nedala,nebude to pre nu moc stresujuce ze ani mlieko a este ju odkladam 'prec' ? Ale dakujem krasne za radu a podporu 🙂

chrissie_kf
20. sep 2017

@lizazara urcite to bude pre nu stresujuce ked je zvyknuta u teba spat.
Moja rada - precitaj si rozne rady a urob podla seba. To co funguje u jedneho super moze byt u teba uplna katastrofa. Napriklad ja neznasam plac a nikdy by som nenechala dieta hodinu revat v postielke . Da sa to aj takmer bez placu len to chce trpezlivost ak cas mas, ak je nejaka zdravotna indikacia je to o inom .
TAkze daj na tvoj vnutorny pocit a nerob nieco co ti je proti srsti . 🙂

momoqui
20. sep 2017

@lizazara vyskusaj. Ak by to bol moc velky sok skus to v posteli kde spaval predtym. Skusaj vselico a uvidis co zabere ale ak chces prestat kojit nesmies povolit a dat mliecko lebo tym padom sa nikam nepohnete 🙂 bude mozno trochu kriku na zaciatok a potom sa to urobi

zdena12345
20. sep 2017

mas rozne moznosti postupu a je na tebe, co bude pre vas najvhodnejsie. Mozes postupne. Napr najskor nauc na postielku. Uspi na prsniku a ked zaspi, sup do postielky. Potom prestan kojit a daj miesto toho flasku.
Alebo urob vsetko naraz.
Alebo iba prestan kojit a spite spolu dalej.
Alebo xy dalsich variant.
U nas s kazdou zmenou dieta bojovalo max tyzden (vacsinou 2-3 dni). Daju sa naucit rozne veci, len treba trpezlivost a urcit si priority🙂 Tiez je rozdiel ci je dieta zrovna zdrave alebo chore. Nenecham chore dieta alebo dieta, ktoremu lezu zubky vrieskat v postielke, ale zobereme si k sebe, alebo spim pri postielke (nemame ju pri posteli)... ale potom zas musime oducat, lebo na dobre sa rychlo zvyka🙂

lizazara
autor
20. sep 2017

Dakujem moc baby 🙂

kitchi1
23. aug 2022

@momoqui no si ma zabila .

U nás to boli 3 mesiace. Manžel už chcel aby som začala zas kojit 😂