Pichanie v prsníku

veronika002
18. jan 2012

Baby, mam taky problem.... Moja mala ma 3 tyzdne... Kojila som v pohode... Dnes od noci som jej davala papat z oboch prsnikov a stacilo jej to... Ale cez den cely cas plakala a papala takym sposobom, ze papala z jedneho prsnika a zaspala a potom asi po pol hodke sa zobudila a pytala druhy.... no a zase zaspala, ale zase len na pol hodku a potom stale plakala az kym som jej opat nedala papat... vecer som zbehla do lekarne a kupila UM, tak sme jej dali a pekne teraz zaspala aj ked s problemami...prsniky mam makke a citim sa total vycerpana - vycicana.. 😢 okolo obeda ma zacalo pichat v prsniku a to ale tak hore, ziadnu hrcku necitim a prsnik je total makky.... asi mi ho cez den total vypila a bohvieako sa nenalieva... neviem co sa deje.. bradavka ma neboli ani nic podobne...

xlucia
18. jan 2012

@veronika002 no davat jej nutrilon nebol prave dobry napad. mala ma tvz rastovy spurt. byva v 3 a 6 tyzdni a cca na konci 3 a 6 mesiaca
ak ju vydrzis tak 2 az 3 dni prikladat castejsie, tvorba mlieka sa ti zvysi a ustali

veronika002
autor
18. jan 2012

@xlucia a co to je rastovy spurt???

xlucia
18. jan 2012

@veronika002 dieta za par dni prudko podrastie, aj o jedno cislo v obleceni, vtedy pyta castejsie jest, lebo je hladne. ale prsiam to tak cca dva dni trva kym sa prisposobia.

veronika002
autor
18. jan 2012

@xlucia jaaaj, ale ja som jej davala z prsnikov jest okolo 16-tej a je 21 hod. a ja mam prsniky makke, takze vela mlieka v nich nie je...
a to nespanie tiez patri k tomu rastovemu spurtu??? dnes spala asi hodinu vkuse a dokopy aj po tom kojeni max. 3 hodky...

veronika002
autor
18. jan 2012

@xlucia a co myslis to pichanie v jednom prsniku je co???

xlucia
18. jan 2012

@veronika002 mlieko mas, neboj sa. to je normalne ze ti zmaknu prsia. aspon nedostanes zapal. to nespanie je tiez ok. ved tak to ma byt. cez den viac hore, a v noci spat. moji spavali dlhodobo tak 15min 2 az 3 krat denne.
pichanie, no asi sa ti tvori miecko

veronika002
autor
18. jan 2012

@xlucia v noci ju budem krmit z prsnikov, tak hadam bude mat dost... som z toho total nestastna... som bola taka rada, ze pekne papka z prsnikov a teraz toto... hadam sa to napravi... zajtra ideme do poradne,tak to poviem aj lekarke... hadam s tym plnenim mas pravdu, lebo starka mi povedala, ze to moze znamenat stahovanie zlazy... lebo to ma picha hore..... a nie pri bradavke alebo v jej okoli....

xlucia
18. jan 2012

@veronika002 nemas byt preco nestasna, vsetko je v poriadku. uvedom si, ze si zena tri tyzdne po porode. nie stroj. mala ma len tri tyzdne. 600nedelie je na to aby ste sa zladili. nenervuj sa. vela pi. o dva dni to bude ok. uvidis

veronika002
autor
18. jan 2012

@xlucia dakujem za povzbudive slova.... dufam, ze budes mat pravdu... jasne, ved jej budem davat prsniky a dufam, ze jej to bude stacit....ak budem mat mliecko, tak budem najradsej... uprednostnim to pred umelou stravou...

diridonda
18. jan 2012

@veronika002 nemaj stres, to bude asi laktacna kriza, ked si dietatko potrebuje vytahat viacej mlieka, tebe sa zda, ze mas prsniky prazdne, no mlieka tam je dost... mala som to tiez, moj maly sa narodil dost velky, takze bol aj hladny...laktacne krizy som doteraz mala asi 2 krat, maly uz ma pomaly 8 mesiacov a este dojcim 🙂 🙂 🙂
...a to pichanie v prsniku som mala vtedy, ked som ho kojila v nepohodlnej polohe, ked som mala prsnik napnuty viac z jednej strany, aj som sa o tom docitala na nete, ze to moze byt nevyprazdneny mliekovod, mne to na druhy den vzdy preslo... uvidis, bude dobre 😉 🙂 😉

veronika002
autor
18. jan 2012

@diridonda kiezby si mala pravdu a bola to len mala kriza, lebo ju nechcem odstavit od mojho mlieka, chcem ju co najdlhsie kojit... dnes som ju naozaj kojila v nepohodlnej a inej polohe ako som zvyknuta.... takze mozno to pichanie je tym dosledkom... najviac to citim, ked sa zohnem a prsnik v podprde akoby visel.... ale aj normalne to picha tiez....

briketa
18. jan 2012

@veronika002 pichnutie a pichanie v prsniku pocas laktacie je uplne prirodzeny jav.
A kojit by si mala na poziadanie.
Prvych sest tyzdnov nerobis nic ine len kolotoc nakojit, odgrgnut, prebalit a kym skoncis mozes zase kojit.
Je to uplne normalne. 🙂

briketa
18. jan 2012

@veronika002 "usiel" mi prispevok.
Ked nemas naliate prsia, to neznamena, ze ich mas prazdne. Mlieko je tam stale, uz pocas toho ako kojis sa ti priebezne dotvara mlieko. Neskor sa Ti prsia budu nalievat len ked nebudes napr. kojit celu noc. Len teraz este babatko nema taky tah tak Ti ich nevyprazdni tak rychlo ako ked kojis napr. polrocne dieta.
Takze o laktacnu krizu sa neboj.
To co sa u teba deje, je uplne normalne, nijako by som to "nediagnostikovala"
Novorodenci jedia niekedy aj kazdu polhodinu, je to uplne normalne.
Moj ma desat mesiacov a ma dni ked si ledva spomenie ze ma ma a ma dni ked by sa kojil stale.
K unave a vycerpaniu - na tento rezim si pomaly zvyknes, potom sa Ti to uz nebude zdat take hrozne.
S jednym dietatkom si pekne lahni aj cez den ked spi ona, lebo nikdy nevies aka bude noc.
Si zober,ze by si teraz mala este dve deti a z toho jedno poriadne este ani nechodilo ked sa najmladsi narodil ;)
Da sa vsetko zvladnut, len si teraz urcis ine priority.

weverka11
18. jan 2012

@veronika002 nic sa neboj, to co prezivas momentalne je bezne, nestesuj, koj tak ako doteraz, ak sa ti bude zdat mala hladna, daj prsnik aj o pol hodinku aj skorej.... je dost mozne ze ma rastovy sprut, dolezite je kojit na poziadanie, tzn, ze nesledovat cas kedy papa, ale proste kojit kojit a kojit, ponukat prsko, vtedy sa vyhnes v buducnosti tomu ze budes mat menej mliecka. nutrilon vyhod von oknom a len koj... predstav si ze ked neexistoval nutrilon ako to riesili? len proste castejsie prikladali.. ked bude malicka vacsia, uz vobec nebudes citit plne prsniky, ja uz necitim naliate prsniky asi od siedmeho mesiaca, uz mam len take supky z nich a stale sa kojime 😉 a este aj dlho budeme... a co sa tyka toho pichania, pozri ci malicka nema na jazyku biely povlak, aj ty ci nemas belsie bradavky...moze ist o mykozu. ja som to mala, mna to dokonca potom pichalo az do podpazusia.... tak si to odsleduj, ak by sa to nelepsilo, a bol by ten povlak tak to je treba riesit antimykotikami, to by som ti napisala ako postupovat potom.

weverka11
18. jan 2012

@veronika002 a este jedno, ak ti mala zaspava pri prsku skus stlacanie prsnika, pojde jej mliecko vacsim prudom a nebude zaspavat... uchopis prsnik do ruky, palec je z hora nad bradavkou, ostatne prsty pod bradavkou a palcom ides zhora smerom k bradavke, ako keby si sa dojila 😀 aj to podporuje tvorbu mliecka... a uz iba zvys prijem tekutin a dobre papaj, tot vsjo, ono sa to upravi behom par hodin.... hlavne sa snaz neprikrmovat um, lebo akonahle das um, tak ti vydrzi dlhsie bez tvojho mliecka a tvoj mozog dostane podnet, ze tvoje mliecko nepotrebuje, tak ho prestane tvorit... takto sa 90 percent mamiciek ktore nekoja, dostali k nedostatku mlieka.... proste stale prikladaj a prikladaj a prikladaj, aj kazdu polhodinku, ono sa to same upravi.... ak budes potrebovat uistit, alebo podporit, alebo sa volaco popytat, kludne mi napis do IP

diridonda
19. jan 2012

@veronika002 ahoj, ako po vcerajsku? preslo ti to pichanie v prsniku? 🙂

simi251
19. jan 2012

@veronika002 Ahoj. Citala som tvoj prisevok aj v Cajovni aj tu. Pripajam sa k nazoru zienok ktore ti tu odpovedali. Uplne s nimi suhlasim, tak sa tu nebudem opakovat Snad len tolko ze ja som si tym presla ked mal maly 2 a pol t a teraz druhy krat minuly piatok ked mal takmer 5 tyzdnov. narodill sa vacsi tak aj ten rastovy spur a vsetko okolo toho prislo skor. Aj obcasne pichnutie v prsnikoch som mala, aj pocit ze nemam mliecko lebo maly stale pytal a nedalo sa mu spinkat dlhsie ako 30 minut. Okrem toho aj viac grckal lebo pravdaze mal stale plne brusko. No bolo to unavne ale netrvalo to viac ako 24 hodin ten nepokoj. POtom ked sa to ukludnilo, a on pytal znovu az po niekolkych hodinach, prsia sa mi naliali ako v prve dni po porode. To je tiez caste pri tomto rastovom spure. Tiez som mala take nutkanie dat mu UM ale to moze zapricinit to, ze sa ti znizi tvorba mliecka. Pretoze plati Aky dopyt, taka ponuka. Caste prikladanie babatka je najlepsi sposob ako zvysit produkciu. 🙂

nibiru
19. jan 2012

@veronika002 je uplne normalne ze v sestonedeli sa mlieko upravy potrebam babatka to neznamena ze nemas mlieko to sa tvori aj pocas dojcenia.miesto um si si mala kupit homeopatika na podporu tvorby mlieka ja som pila gravimilk a teekane caj normalne mi to to preslo cca do 2dni vzdy po kojeni som trocha odsala a odkladala do ladnicky,mrazaka a aj medzi kojenia cim viacej mlieka das von tym viacej ho bude to je signal pre tvorbu.je to uplne normalne kazda dojciaca matka tym presla neboj mi sme mali 3x lakt.krizu vzdy mi mala potom rychlejsie podrastla u nas bola cca 6tt,v 3m a 6m. ja ma prsia kosik H a poviem ti mam ich take makke ako by tam bebola ani kvapka to mi mala visí na didke doteraz ma uz 18m.mlieka tam je aj pre 2 deti.