Po odstavení sa mi začalo tvoriť mlieko

jurkovamiluska
26. okt 2012

ahojte kocky, uz 4 mesiace sme odstaveni, prestalo sa mi tvorit. a teraz mam tlaky v prsnikoch ako ked sa mi nalievali. ale ked som si stlacila bradavku isla zlta lepkava tekutina. v novembri som objednana na sono, mam to ale dovtedy riesit?

zuzana909
26. okt 2012

ak nechceš začať prikladať bábo tak skús homeopatiká na odstavenie mlieka mne veľmi pomohli a doporučujem ich brať aspoň 1 týždeň v kuse. ja som ich brala kratšie a za dva dni ako som ich vysadila sa mi prsia naliali mliekom, tak stom užívala týždeň vkuse a bolo potom už dobre 🙂

unavenasom
26. okt 2012

@jurkovamiluska a tehotna nahodou nie si? lebo zlta lepkava tekutina, to moze byt to prve mlieko, kolostrum

jurkovamiluska
autor
27. okt 2012

@unavenasom urcite niesom, lebo beriem tabletky

unavenasom
27. okt 2012

@jurkovamiluska tak bud zlyhali tablety , alebo je to reakcia na tablety alebo nastiv gyndosa, mozes mat zapal alebo ine nieco

strihalka
27. okt 2012

@jurkovamiluska muze to byt hormonama, vetsinou se takto projevuje zvyseny prolaktin....ja jsem s tim mela problem pred otehu...samovolne nebo pri stlaceni mi vytekalo kolostrum,aniz bych byla tehotna....nasadila leky a bylo to ok...ted uz ekojim, 2mesice a pri stlaceni opet neco vytece, ale vim, ze ted to resit nebudu, az ve chvili kdy se rozhdonem pre druhe

kveta
27. okt 2012

@jurkovamiluska Niektore lieky vedia spustit tvorbu mlieka ako vedlajsi ucinok.. neberies nejake? Ale ries to, lebo moze ist o vaznejsiu dg..

jurkovamiluska
autor
28. okt 2012

diky baby 😀

eva3107
9. nov 2012

Ahojte, prosim vedel by mi niekto poradiť? Uz viac ako dva roky malú nekojim, sem tam ma napadne sa kontrolovať. Tak tomu bolo aj dnes pri stlačení bradaviek mi vyšlo mlieko aj trochu vody oči z jamok mi skoro vyskočili :O mi sa snažíme o bábätko ďalšie asi polroka. Mohlo by to neako ovplivnit, dosť ma to vystrasio 😲

mircalla
9. nov 2012

@eva3107 to byva, aj je vysoky prolaktin. asi odporucam si dat urobit hormonalny profil, da sa to riesit

eva3107
9. nov 2012

@mircalla a co to obnáša?

mircalla
9. nov 2012

@eva3107 zabranuje to aj menzesu, nemas napriklad nepravidelny cyklus? je to hormon, ktory byva pri kojeni, ak su jeho hodnoty vysoke,mlieko sa moze tvorit uplne odveci. nie je to vazne, len hormonalna nerovnovaha,tiez to moze sposobovat problemy s menzesom a tym padom otehotnenim, ten hormonalny profil len vezmu krv a zistia ci su hormony v norme

eva3107
9. nov 2012

Praveze sa čudujem cyklus mam ako hodiny 29-30 DC nechapem predtým to nebolo :$ asi budem musieť navstivit lekára ☹