Podpora dlhodobého dojčenia a prirodzeného odstavenia

mucilienka
23. júl 2008

Ahojte,

moja dcerka bude mat 2 roky az v novembri, takze mometalne mame 20 mesiacov. Stale ju dojcim, a obom nam to vyhovuje... no, coraz castejsie sa stretavam z nepochopenim okolia - maminky, susedy, kolegyne z prace atd. No, najviac ma prekvapuju reakcie lekarov (mam zdravotne problemy z chrbticou - poporodna lumbalgia), ktori mi tvrdia, ze uz je to iba reflex a moje mliecko nie je kvalitne ako predtym, ci chcem malicku dojcit este aj v skolke a pod.
Pritom si myslim, ze ju nedojcim az tak dlho, zda sa mi to primerane a hlavne normalne, pokial sme spokojne obidve... A naviac ide o prirodzenu vyzivu pre moje dieta... No ja uz castokrat neviem, co si mam o tom mysliet a ako reagovat.. Pritom viem, ze to nie je pre nas obe na skodu, ale skorej na uzitok.... stretli ste sa s tymto uz aj vy?

zuzana92101
25. júl 2014

@zuzkaanicka som rada, ze nie som sama a asi je to teda aj normalne, minimalne sme uz dve 😀 😀

zuzkaanicka
25. júl 2014

@zuzana92101 isto je to normalne 😉 ... a ked z nej bude pubertacka, tak uz budes iba nostalgicky spominat 🙂

jja
10. aug 2014

@zuzana92101 aj my sme take boli...presne ako pises...zavislaci🙂🙂 a preslo to samo....aj my to niekedy chyba🙂🙂 to pomojkanie sa....
ale naprikad dnes, som si dala plavky a lahla na lehatko na dvor, tak sa schulila ku mne do lona a nenapadne hladkala cicik🙂🙂 aby ju tatinko nevidel...takze to bolo take prijemne potulenie🙂

zuzana92101
10. aug 2014

@jja a kedy to asi preslo? kolko mala dcerka rokov? Moja bude mat tri a stretavam sa cim dalej tym viac s takym postojom, ze ved uz bude mat 3 roky, hadam by aj stacilo (akoze treba ukoncit dojcenie)! Dokonca aj doktorka sa cudovala, ze to ju este kojite??? Ale nie v zmysle, ze ma chvali, ale skor krutila hlavou, ze taku velku?!

jja
10. aug 2014

@zuzana92101 my sme skoncili po 4 rokoch...moja povodna stara doktorka ma v otm podporovala a ked sme museli prejst k novej mladsej, tiez krutila hlavou nad tym...tak som sa viac k tomu nevracala....a neboj, aj u nas bolo okolie pohorsene ze preboha vsak uz ma 4 roky....a co? dokonca pracujem v kolektive kde su aj zdravotnici...a poniektore baby boli doslovne pohorsene...ale nenechala som sa odradit...
a nenechaj sa ani ty, to je najkrajsie obdobie...uvidis pride to samo...tiez som cakala ze sa budeme kojit do neviem kedy, hadam aj do 18-ky🙂ale pekne krasne to prislo po 4 roku....a bezbolestne bez placu,...
drzim palce....a uvidis, ked nastupi do skolky, zozaciatku to bude pre nu taka utecha ze je bez mamicky, a potom si uz ani nespomenie... 😀 vychutnavaj si to🙂

zuzana92101
11. aug 2014

@jja dakujem za tvoje slova 😉, vidim, ze tie 4 roky su take zlomove, tak este rocik mame pred sebou 🙂.

vejula
16. sep 2014

Tak my už sa týžden definitívne nedojčíme. Malý ma 4 roky a 5 mesiacov a sam sa rozhodol, že už mliečko nechce. Posledne týždne sa dojčil už len večer pred zaspavaním, tak, že asi 10 sekund pocuckal. Potom sme boli na predlženom vikende u kamaratky, kde zbadal poschodovu postel. Tak už len basnil o tom, že ked bude mať poschodovu postel bude spinkať v izbičke, nie pri mne v spalni. Kupili sme mu poschodovu postel a uplne bez problemov zaspaval v nej. Niekedy ma ešte rano po prebudení zavolal, že chce cicik, ale to bolo už len také cmuk a koniec. A asi týžden dozadu si mliečko prestal pytať uplne. Aj ked som sa ho spytala či chce, tak že nie. No tak asi to je už definitívne. Som velmi rada, že odstavenie prišlo z jeho iniciatívy, ako som celý čas dufala. Je pravda. že možno zohralo ulohu i to, že som tehotná a mliečka ubudlo, ale napríklad mojej mladšej dcerke to vôbec nevadí a cucka aj poloprazdne prsníky. Jemu to tiež nevadilo, ked som čakala dcerku a neodstavil sa (mal 2 roky) Takže už asi jednoducho prišiel jeho čas 🙂

luba41
16. sep 2014

@vejula tak moja bude mať o pár týždnov 4 r. a dúfam, že ešte nebude koniec... 😉

magic08
16. sep 2014

@vejula gratuljem k samoodstaveniu. My sme mali pred par mesiacmi take obdobie, ze mala vyhlasila ze sa bude radsej malovat a paradit ako cickat cicku, no predcasna bola moja radost. Vydrzalo jej to len par dni a cickame veselo opat 😝 ma 4 r. a 5 mesiacov ako tvoj maly 🙂

jja
19. sep 2014

@magic08 hmmm...moja mala to tiez tvrdila ze sa bude sminkovat a paradait namiesto cickania...a potom ked sa skechlili a domalovalli, tak si prisla cucnut...a ja so mala na cicik u vsetky ruze🙂🙂

magic08
19. sep 2014

@jja no ja by som uz aj prijala keby sa odstavila definitivne. Kojim 2 deti a obcas som fakt vycerpana 🙂

bianca2
6. okt 2014

Moja ma 2 roky 8 mes a mliecko pije rada a casto. Obcas by som uvitala aby v noci menej pila kedze sa nie stale vyspim. Mate nejake tipy? Odstavit ju nemam to srdce takze pojdeme do prirodzeneho odstavenia. Len by som bola rada ked by v noci menej casto pila. Spime spolu, tak az tak to nevadi.

luciauk
16. okt 2014

@vejula gratulujem k prirodzenému odstaveniu a hlavne k tehotenstvu 🙂

kacenkaharris
9. jún 2015

A neviete niekto poradit, ako dcerku namotat, aby sa ESTE NEPRESTALA kojit? 😉 Ma 2 roky a 4 mesiace a rada by som este potiahnut aspon pol roka, ale ona uz rano zahlasuje, ze nechce mliecko ale ananasovy dzus a vecer mi obcas povie, nech si cici vypijem sama, ze ona si ide citat 😀

luciauk
10. jún 2015

@kacenkaharris 😀 😀 😀 no papulka ma svoju hlavu. mozno ma len take obdobie, ze potom pride mliecku zasa na chut a mozno nie, taketo krasne 'bezbolestne' a prirodzene odcicikovanie je naozaj uzasne, podla mna sa nijako namotat neda, nechaj tomu volny priebeh a uzivaj si posledne chvile, len tak to bude naozaj prirodzene odstavenie 🙂

majka1981
10. jún 2015

@kacenkaharris a preco nechces aby sa prestala dojcit?

kacenkaharris
12. jún 2015

@majka1981 A kto iny da mojej dcere super imunitu zadarmo a mne daku "ochranu" proti rakovine? 😉
Same vyhry a ziadne prehry. A este sa mozem i viac napapkat a je viac do podprsenky 😀 😀 V noci sa prestala sama kojit v 15 mesiacoch, tak sa nemam na co stazovat.

zuzanka1808
27. okt 2015

Ahojte mamicky, prisla som si po radu. Dcerka ma 21 mesiacov a stale ju kojim pred spanim.mv noci sa mi zobudi niekdy raz, niekedy dvakrat, ale toto mi vobec nevadi. Dcerka ma kaz na stolicke a kedze sa stravujeme zdravo, nepapa ziadne sladkosti, nesladim caj, stavy skoro nepije, nepozna cumlovu flasu a cumlik... Proste som si viac menej ista ze je to z nocneho kojenia. Vnoci mi spi 11 hodin, plus 3 hodiny poobede. Z 24 hodin mi dieta prespi 14 hodin s neumytymi zubkami so zvysnym mlieckom v puse. Uz sa jej robia hnede fliaciky aj na prednych zubkoch ☹ a k veci. Potrebujem ju nejako nenasilne, ale zaroven rychlo odstavit. Tuto noc som zacala, preplakala ju , ale aj si pospala. Rano som jej dala mliecko a hned sme umyli zuby. Teraz poobede vsak bez prsnika nezaspala. Bola taka vynervovana a v afekte, ze som sa bala ci jej nesposobujem totalnu traumu. Takmer 2 roky byt na nieco zvyknuta a zrazu nic. Tak som jej nakoniec mlieko dala s tym, ze lepsie 3 hodky neumyte zuby ako 14 s tym ze z vecerneho kojenia uz upustim. Mate skusenost s tym, ze kojite dieta len poobede a vecer uz nie? Mate napad ako ju odstavit aspon z polovice. Ci proste nedat uz ani poobede? Ja sama mam z toho zmatok v hlave, nechcem vediet co to musi byt pre dcerku.

luba41
27. okt 2015

@zuzanka1808 pridaj sa sem, dostaneš vysvetelnie aj podporu https://www.modrykonik.sk/group/4722/