Podpora dlhodobého dojčenia a prirodzeného odstavenia

mucilienka
23. júl 2008

Ahojte,

moja dcerka bude mat 2 roky az v novembri, takze mometalne mame 20 mesiacov. Stale ju dojcim, a obom nam to vyhovuje... no, coraz castejsie sa stretavam z nepochopenim okolia - maminky, susedy, kolegyne z prace atd. No, najviac ma prekvapuju reakcie lekarov (mam zdravotne problemy z chrbticou - poporodna lumbalgia), ktori mi tvrdia, ze uz je to iba reflex a moje mliecko nie je kvalitne ako predtym, ci chcem malicku dojcit este aj v skolke a pod.
Pritom si myslim, ze ju nedojcim az tak dlho, zda sa mi to primerane a hlavne normalne, pokial sme spokojne obidve... A naviac ide o prirodzenu vyzivu pre moje dieta... No ja uz castokrat neviem, co si mam o tom mysliet a ako reagovat.. Pritom viem, ze to nie je pre nas obe na skodu, ale skorej na uzitok.... stretli ste sa s tymto uz aj vy?

kl2
18. nov 2010

@veronika81 ?????

veronika81
18. nov 2010

@kl2 máš ten istý názor a vyjadruješ sa tak isto, ako ona pár strán dozadu..

kl2
18. nov 2010

@veronika81 kouknu se

kl2
18. nov 2010

@kl2 zajímavý, ano, názor máme téměř stejný, ale já se do vás nebudu navážet. to nemám zapotřebí. ale trošku jste ji vyfakovali 😀

kl2
18. nov 2010

@veronika81 zajímavý, ano, názor máme téměř stejný, ale já se do vás nebudu navážet. to nemám zapotřebí. ale trošku jste ji vyfakovali 😀

berenika39
18. nov 2010

@kl2 to jsi našla hodně rychle a přečetla ještě rychleji.....pár minut na vyhledání nicku v diskusi, přečtení jeích příspěvků....plus reakce....jsi dobrá....

kl2
18. nov 2010

@berenika39 jejda, to jsem narazila na paranoidní děvčata. tak to jste mě pobavily. prolítnout 10stránek je opravdu nadlidský výkon vyžadující hodně hodin. proč máte potřebu se do mě navážet? já to nechápu, přišla jsem, klidně, bez urážek napsala...tak nevím. 😖

sussanah
18. nov 2010

@kl2 no my jsme paranoidni a ty jsi pekne chytlava 😉 😝

berenika39
18. nov 2010

@sussanah 😉 😉

kl2
18. nov 2010

@sussanah a ty bys nebyla, pokud by tě někdo takhle napadal, pokud tys nikomu nic neudělala...?

dupinka
18. nov 2010

@kl2 tieto maminky dojčia svoje deti, lebo chcú a vyhovuje im to. Je to vec osobného presvedčenia, tak každý máme svoj názor na vec.

kl2
18. nov 2010

@dupinka ale to já přeci chápu. jen mi vadí, že se do mě naváží. nechápu to 😒

zuzkat1
18. nov 2010

@kl2 nemam pocit zeby ta tu niekto napadol🙂 a k tomu vstavaniu...moja vstane aj 6x a nemam pocit ze je nejaka unavena rano... a nevadi mi ze vstava kym kojim tak to nebudem riesit lebo ju rozhodne nemienim oducat od kojenia...a poznam dieta ktore nebolo kojene a vstavalo kazdu noc do 3a pol roka kazde 2 hodiny...

kl2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzkat1
18. nov 2010

@kl2 myslim ze to co si teraz ty napisala o berenike je myslim omnoho urazlivejsie ako to co ona napisala tebe...nemyslim ze ta obvinila len podotkla ze si to rychlo stihla.. a to co pises o nej uraza aj mna...

kl2
18. nov 2010

@zuzkat1 tak to je asi věc názoru, já to beru jako obvinění. ale to je jedno. nechci se s nikým dohadovat.
jak moc často kojíš svoji holčičku přes den, když v noci tak často?

berenika39
18. nov 2010

@kl2 pravidla nic moc, co? zkus je přečíst, pokud to zvládneš tak rychle jako 52 stran této diskuse, bude to jen dobře...jinak mě tyhle hlášky nevadí, neberu je vážně, svědčí o úrovni autora.

zuzkat1
18. nov 2010

@kl2 ako casto chce... ale priemerne 7-8x niekedy viac niekedy menej

zuzkat1
18. nov 2010

@berenika39 ja sa snazim to tiez ignorovat ale vadi mi ked to niekto vnima ako vtip... ja vzdy rada soznam aj opacny nazor ale na istej urovni musi byt prezentovany

kl2
18. nov 2010

@zuzkat1 ptám se proto, že mám 4měs.holčičku, kterou v noci kojím 2x-4x, jak kdy, tak si nedokážu představit, že to v pozdějším věku bude i víckrát 😕 myslela jsem, že se to naopak věkem snižuje...

sussanah
18. nov 2010

ano pratele, hlasky o vykojenem mozku nam tady vylozene chybely 🙄 Diky @kl2 za tvuj obohacujici prispevek..

kl2
18. nov 2010

@berenika39 ty sis začla, já ne, navzájem se neznáme, tak snad není nutné se napadat ne?

berenika39
18. nov 2010

jako ve školce. ne, není, máš pravdu, mlčím.

kl2
18. nov 2010

@sussanah jen jsem se bránila. nic víc.

jenovefa
18. nov 2010

@kl2 jen moje malá zkušenost - když jdu do pro mne nového tématu, přečtu si PŘEDEM pár stránek, tak měsíc dozadu, abych se třeba neptala na to, o čem se už mluvilo nedávno. Jako když člověk přijde (přišel...) pozdě do hospody na sraz - taky je taktní si zjistit, co už se probíralo...
Jinak kojo je úžasný... 🙂

k.ate
18. nov 2010

@kl2 ale obrana by měla odpovídat intenzitě "útoku" 😉

Jinak mně se malej v noci nebudil na kojení ve 4 měsících vůbec, a s věkem se to zhoršovalo (přišel růst zubů atd. ) 🙂 Teď je to jak kdy... 😀

majdula
18. nov 2010

@kl2 Nahlasila jsem te adminum a pevne verim, ze tento tvuj nick co nejdrive smazou a zabrani ti i v pripadnych dalsich pristupech na konika, protoze pruzeni v jednom jedinem tematu bezprostredne po zaregistrovani neni normalni, neprinasi nikomu nic a zavani provokaci.

Jak sis jiste nevsimla, tohle tema je urceno pro dlouhodobe kojici maminky a tem opravdu staci nepochopeni sveho realneho okoli, nepotrebuji jeste nepochopeni virtualni.

veronika81
18. nov 2010

@jenovefa ale @kl2 napísala, že si prečítala celú diskusiu 😉 Proste pri pohľade na ňu (a jej pas.. dnes registrovaná, všetky príspevky v tejto téme) a jej názor na NOČNÉ dojčenie - vyšlo mi jedine to, čo som sa opýtala 🙂
A ešte raz podotýkam, opýtala som sa.. neobvinila priamo!

a inak @kl2 ten "vykojený mozog" 😖 to sa už dosť podobá na alice.acer (či ako bol ten nick 😀 )

už som ticho, už k téme! Môj malý sa nebudí na nočné dojčenie 😉 Vstáva ráno okolo šiestej, čo si myslím je tak akurát a to že pri dojčení ešte na hodinku-dve zaspinká, beriem ako veľké plus 😵
A prespí mi celú noc od 6 týždňov.

sussanah
18. nov 2010

@kl2 jo, branila ses podle hesla "nejlepsi obrana je utok"?

veronika81
18. nov 2010

..ale zase aby som sa veľmi nechválila 😀 mali sme samozrejme aj ťažšie noci, aj teraz sa kde-tu vyskytnú, ako zuby, teplota a tak. Vtedy dostane prsník 😉