• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Podpora dlhodobého dojčenia a prirodzeného odstavenia

27. októbra 2015 
@dlabinecka no zvladam to, jak to jde, ale uz se fakt tesim, dneska odpoledne ma konecne priletet domu :slight_smile: Taky prave docela spoleham na to, ze po porodu ten nastup laktace bude mnohem plynulejsi, i kdybych snad nemela kojit az do porodu, tak uvidime. Jinak ty noci, on uz byl fakt 14dni v noci nekojeny, budil se tak 2-3x, ale byla to otazka fakt cca 1-2min, ale presne v den odjezdu manzela, jak jsem k nemu vstala jednou ja, no to byla jizda. Maly rval, porad ukazoval "tata, tata" a kdyz jsem rekla, ze tata neni, tak spustil zase plac :frowning2: No a jedina zaplata za tatu je mamino mlicko :sweat_smile:
12. feb 2011 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sussanah No jo, to je pitomí, tak snad se to zase srovná, až se tatka vrátí. U nás to jde taky nejlíp v noci tatkovi :grinning: Ale dneska se Eliška fakt pochlapila. Spala od 21 do 5,45 vkuse :slight_smile: Určitě nemusíš kojit až do porodu, já taky nechci kojit až do porodu, ale mléko prý nezmizí (tvrdila mi laktační poradkyně). někomu ani po ukončení kojení mléko z prsou nezmizí a pokud je ženská těhotná, tak prý v 95% mlíko zustane :slight_smile: Tak snad to pro ty naše druhoše bude mít pozitivní dopad :slight_smile:
12. feb 2011 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sussanah
@dlabinecka tuto na koni je viacero mamiciek, co kojili pocas celeho tehu, po porode tandemovo. napr. weroni

http://www.modrykonik.sk/fotoblog/weroni/album/alex/

ale niektore deti sa odstavia koncom 1. trimestra kvoli znizenej tvorbe mlieka. je to na vas a dietati ako vam to bude vyhovovat, ide to aj tak, aj tak :wink:
12. feb 2011 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambusko No, díky :slight_smile: Já si to nějak nedokážu představit kojit s pupkem, o tandemovém kojení ani nemluvě :slight_smile: malá na kojení nijak netrvá, takže nakonec asi odstavím, ale ted určitě ještě ne, tak uvidíme, jak to pujde :wink:
12. feb 2011 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dlabinecka a co jej budes potom davat? um? do toho roka ak vydrzis, nebude este ani "pupek" :sweat_smile: a potom mozes prejst na plnotucne kravske, po porode mozno bude chciet odstriekane mm. ratam, ze budes mat rozdiel medzi detmi malicky, moje dievcata su 19m po sebe, starsiu som kojila do roka, to som bola tak 12.-13.tt, odstavenie bolo uplne pohodove a nenasilne, flasku sme vobec nepouzivali a um tiez nie :slight_smile:
12. feb 2011 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambusko Přesně - chtěla bych kojit do dceřina jednoho roka, tj tak do poloviny těhotenství. Rozdíl bude jen 16měsíců :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já si myslím, že kolem toho roka to je právě pro dítě vcelku přijatelné. UM dávat nechci, pokud to nebude nutné. Chtěla bych zkusit kozí mléko, pokud bude ochotná ho pít, jinak asi kravské :wink:
12. feb 2011 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dlabinecka zbytocne dopredu to netreba riesit...ono to brusko rastie tak postupne, ze ani nebudes vediet ako v pohode si najdete polohu na kojenie... :wink: a ked budes citit, ze uz ti to vadi, alebo mala sa jednoducho bude chciet odstavit, tak to poriesite potom....ale dopredu by som sa tym nezatazovala....
pozri, ja uz mam odkojene druhe tehu....a nijako ma to neobtazuje...
12. feb 2011 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inac ja by som este rocnemu dietatku obycajne kravske nedavala a ani kozie....to uz potom naozaj radsej UM...
12. feb 2011 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak u nás to vypadá, že mlíko skoro neteče, dneska po o si jen párkrát cucla a odtrhla se sama s úsměvem na tváři :grinning: tak su zvědavá, jak to bude pokračovat...
12. feb 2011 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka Všude se naopak doporučuje kozí mléko, kravské také od roka není problém. Pokud není dítě samozřejmě zatížené nějakými alergiemi :wink: Mám ráda vše dopředu naplánované. už jako těhotná jsem věděla, že bych chtěla kojit do toho cca roku :wink: když bude chtít malá dřív, tak se bránit nebudu. Kojit xlet vkuse by se mi asi opravdu nechtělo, budu ráda, když si od toho budu moci na chvilku oddychnout. každá jsme nějaká. tebe to neobtěžuje, mě by to asi obtěžovalo. i co se týče polohy na kojení s bříškem - každá máme jinou postavu:wink:
12. feb 2011 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dlabinecka Mne pupek pri kojeni nevadi, koji skoro uz jen vleze v posteli... a kdyz nekdy vyjimecne v naruci (zrovna dnes se osklive prastil do hlavy, tak bylo potreba utesit :wink: ), tak se tam i s ti brichem nejak srovname :slight_smile:

@dlabinecka
@sussanah Holky tak nevim, ja nemela zadne nevolnosti ani s Radou ani ted, akorat ted mi bylo trochu mdlo a soufl (ale neblila jsem nikdy), ale kojeni jsem to nepricitala a jak rikam, muj dr. taky ne.

Jinak pocitejte, ze vam asi klesne produkce mlicka... mne aspon klesla dost, rozjelo se to vlastne poradne zas az posledni tydny, rekneme nekdy od 12-20 neco tydne bylo mlika fakt malicko a asi by nebyl problem v te dobe odstavit, takze mate moznost :wink: ja o tom i uvazovala, ale pak jsem se rozhodla kojit dal (i kdyz to bylo fakt jen 1 denne treba, nekdy ani to ne) prave z duvodu, abych hned po porodu mela mlicko :slight_smile: (minule nebylo, trvalo 4 dny nez se po cisari spustilo, uf).

A zajimavost - mam porad normalni klasicke mliko, zadne mlezivo nebo ze by vypadalo "ridsi" nebo vodnatejsi... tak myslim, ze zatim se jeste druhatku neprizpusobuje, to asi az tesne pred porodem...
12. feb 2011 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@erinka83 Jo to presne ted pisu, to je to obdobi, kdy mliko proste skoro neni :sweat_smile: a je na tobe (a na male), jestli se odstavi nebo ne...
12. feb 2011 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sussanah ohledně dudlíku s tebou naprosto souhlasím. První syn měl taky reflux, tak vím, co to je neustále převlíkat blinkající dítě, u kojení se strašně kroutil a plakal, jak ho pálela žáha, vyzkoušeli jsme všechny možný i nemožný polohy......no nějak jsme to zvládli, dudlík měl asi od 3 týdnů na usnutí, sání mu to naprosto nenarušilo, mykozu neměl nikdy a to jsem od půl roku nevyvařovala a odučil se úplně sám ze dne na den před 2. rokem. Kojení odmítal od začátku, neustále jsme bojovali s bojkoty, nakonec jsem vydržela do 11ti měsíců. Druhý syn reflux nemá, přisál se hned, jak mi ho donesli po císaři - asi 4 hodiny po porodu (první byl taky císařem, taky mi ho donesli 4 hodiny po porodu a ten se nechtěl přicucnout vůbec a jen blinkal plodovou vodu...prostě od začátku úplně jiní....). Kojíme naprosto bez problémů dote´d, zase má dudlík na usínání.... tak ti přeju, aby druhý dítě bylo bez refluxu a v pohodě :slight_smile:
12. feb 2011 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dlabinecka na kozí mléko může být stejně tak laergie jako na KM
12. feb 2011 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majdula Mě dr říkal, že se mléko přizpůsobuje druhému dětátku od samého začátko. Okem viditelné to ovšem asi nebude. A i když kojit přestanu, tak se mléko nejspíš udrží díky hormonům a u druhého mimi bude rozjezd laktace rychlejší. já teda neměla problém ani poprvé i když se dcera přisála poprvé až po 6ti hodinách od narození... myslím, že i pokles prdukce mléka je značně individuální. A s tou polohou, mám hodně velká prsa, takže to kojení není už ted vždy uplně pohodlné :wink:
12. feb 2011 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna tak to je jasné - alergie může být na cokoliv. ale mám možnost kozí mléko zkusit, tak to zkusím - proč by ne? :wink:
12. feb 2011 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dlabinecka kozie mlieko zatazuje nadmerne oblicky, ma velmi yvsoky obsah tukov, bielkovin a mineralov myslim....takze ja by som s ytmito mlieckami skutocne pockala, kym bude detsky organizmus pripraveny, mocove ustrojenstvo - oblicky sa do dvoch rokov este stale vyvijaju....

a mliecko sa meni skutocne az tesne pred porodom postupne na kolostrum, ale pokial sa koji az do porodu, tak bude mat trosku inu farbu, ale na kvalite a hodnote nestarti....ako som uz pisala, na nasa klarka z neho bola den, co den baculatejsia, cervene licka :grinning:
12. feb 2011 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dlabinecka no jasně, jen doufám, že pasterizované :slight_smile:
12. feb 2011 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka nevím, co jsou oblicky :slight_smile: Ledviny? asi... Kozí mléko je všeobecně nejzdravější. Myslím si, že pokud nebudu do dítě lít litry denně, tak se asi nic hrozného nestane. Jsou děti, které mléko třeba přestanou pít uplně :wink: takže uvidíme, co bude nebo nebude malá chtít.
@reruna samozřejmě to nebude ještě s kozíma chlupama, ale upravené :grinning: :grinning:
12. feb 2011 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dlabinecka :grinning: no já nevím, raději jsem se ptala, co já vím, třeba někde na dědinách mají kozy a krávy apijou mlíko hned.... :slight_smile: ale jestli jí jogurty, sýry, mléčné kaše, tak to mlíko vlastně ani nemusí mít, když nebude chít. Já jsem teda ale prvnímu synovi, co se odstavil těsně před 1. narozeninama UM dávala, a pije ho dodneška a to už bude mít 3,5 roku
12. feb 2011 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dlabinecka Individualni to urcite bude, nicmene co jsem sondovala u holek, ktere kojily v prubehu celeho tehotenstvi, pripadne pak tandem, tak shodne rikaly, ze se v jednom obdobi produkce opravdu snizila.

Vidis, a muj. dr. zas tvrdil presnej opak a sice, ze mlicko se vzdy prizpusobi aktualnimu diteti, ktere ho prave vetsinove "odebira" :slight_smile: Kazdopadne dulezity je, ze mliko bude i primo pri a po porodu, pro me je to hodne dulezity, pac co jsem si zkusila pri rozjizdeni kojeni s Radou, to byl mazec :confounded:

Jo a s tim, ze laktace pretrvava i po odstaveni... nektere kocky ze srpnatek, kam chodim, i kdyz odstavily temer pred rokem, maji mliko furt :astonished:
12. feb 2011 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka um ma neeticky marketing, vobec nie som presvedcena, ze je nevyhnutne davat to do 3r a po roku takisto. z tych ich tvrdeni im neverim ani pol slova, ved im vobec nejde o zdravie, ale len o zisk :unamused:
12. feb 2011 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka ty kojis odkedy sa narodila klarka vkuse? aj tandem stale?
12. feb 2011 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambusko hej, od klarkinho narodenia v kuse...ale tandem iba dva mesiace, lebo ked uz magdulka zacala mat vacsu spotrebu, tak som nestihala, bola som dost vycerpana v tom obdobi a to uz mala klarka 2 roky, tak sme presli na klasicke mliecko...
ja viem, ze UM sa velmi tvrdo propaguje, ale po roku by som este skutocne radsej davala UM, predsa len je upravene pre potreby dietatka, takze je mensia sanca na rozvinutie alergie, menej su zatazene oblicky, traviaci a imunitny system a po roku to uz ani tak tragicky nejde do penazi, kedze vacsina deticiek uz ma dost pestry jedalnicek, navyse dost dobre sa da nahradit aj kyslomliecnymi vyrobkami....proste cerstve mlieko podla mojho nazoru je dobre zavadzat az okolo druheho roku najskor....
12. feb 2011 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved ked si len predstavim, kolko dospelych ludi ma rozne problemy a nakoniec sa zisti, ze je to z mlieka, ze ich organizmus ho len s tazkostami spracovava, tak co tie male mimina...
12. feb 2011 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka ok, nemusi byt akurat mlieko, stacia jogurty, syry. len to co pises o um, ako je prisposobene,to je ozaj ich marketing. ved je to uplne odprirodnena umela "potravina". urcite nenarobi prirodzeny, aj ked kontaminovany (ako vsetko) produkt viac skody, nez nejake divne veci vyprodukovane v laboratoriu. a s kojenim, teda dobra si :slight_smile: pri 2 detoch este dbat na svoju kvalitnu stravu verim, ze je narocne a vycerpavajuce
12. feb 2011 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna No, tak někde možná jo, taky jsem se s tím setkala, ale malé bych to teda opravdu nedala :grinning: Mám vystudovanou hotelovou školu, kde jsme se zabývali samozřejmě i výživou atd. Kozí mléko je podle mě lepší, než umělé. Umělé je koneckonců taky jen kravské s různými přísadami :wink: Sumasumárum si myslím, že po roce je už skoro jedno jaké mléko mimi pije, at je to MM, UM, kravské nebo kozí mléko :wink: A přesně, jak píšeš, některé děti mléko zkrátka nechtějí a stačí to doplnit mléčnými výrobky :slight_smile:
12. feb 2011 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambusko ani nie, lebo ked rozmyslas nad tym, co das jest detom, tak tiez je to kvalitna a vyvazena strava vacsnou....aspon sa snazim a ja jem s nimi....takze vlastne odkedy mame deti, tak aj s mm sa stravujeme ovela lepsie :sweat_smile:
no a pri UM ide o nastiepenu mliecnu bielkovinu, ktora takisto je v kyslomliecnych vyrobkoch a preto je lahsie stravitelne....ten zvysok je skutocne uz iba marketing, co tam vsetko davaju....
12. feb 2011 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majdula Právě!! Moje setra taky už půl roku nekojí a mléko stále má. A těhotenskými hormony se toto jen podpoří :wink: tak ono se to mléko samozřejmě nějakym způsobem přizpůsobí, ale jsem docela přesvědčená o tom, že těhotenství se do toho promítne. Něříkám, že nějak negativně, ale nějak asi ano... A rozhodně si nemyslím, že by kojení v těhotenství bylo nějak špatné, jen jsem byla upozorněn, že není vhodné na tom stavět celou stravu dítěte, pokud dítě normálně jí a k tomu je kojeno, tak to určitě není vůbec problém.. No, tak uvidim, zatím jsem s nedostatkem mléka problém neměla...
12. feb 2011 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co mna teda najviac irituje na um, je to, ze vlastne nik poriadne nevie, co vsetko je tam napchate. receptury su chranene/patentovane, vzdy to "vylepsuju, fortifikuju, priblizuju mm", cize je tam tolko aditiv s kdejakymi uzasnymi nazvami, ktore pochybujem pri tej produkcii, ze su prirodneho povodu, vsetko synteticke... mozno ani nie su v zozname e-cok, pretoze dojcenske mlieko sa berie ako samotna potravina, aj ked je upravovana x-sposobmi. ked nahradna vyziva pre dojcata vznikla, bolo to uplne ine, postupne sa z toho stalo cosi katastrofalne
12. feb 2011 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok