Popraskané bradavky

fifinka84
19. dec 2014

Ahojte, kojim presne 10ty den, prosim viete mi poradit co robit s popraskanymi bradavkami resp. len s jednou, kojenie je pre mna mucenie ☹ skusala som bepanthen, lanolin, kalciovu mast, nechat mliecko zaschnut, teple obklady a nic, mlieka mam na rozdavanie, mam pocit ze je to horsie a horsie. Pripadne nejaku dobru overenu laktacnu poradkynu v okoli Ziliny. Vopred krasne dakujem

velkacica
19. dec 2014

netráp a nemuč sa. Odstav kojenie.

monciciatko1
19. dec 2014

ja som mala podobný problém. na boľavú bradavku som si na noc dávala framykoin, v noci sa ako tak zahojila a cez deň som ho na nej kojila menej ako na tej v pohode. to trvalo až sa nezahojila. ináč zo začiatku som pri kojení z ľavého prsníka mala neskutočnú bolesť chrbtice, no tá po pár týždňoch zmizla. určite neodstavuj.

ivv
19. dec 2014

teda to je rada 🙄
je dost mozne ze mas mykozu, tu pomoze tenka vrstvicka canestenu. a vetrat. ale zvlastne ze mas problem na jednej strane? je prisatie ok? pozri stranku mamila.sk

dominikkaaa
19. dec 2014

Mne laktacna poradila aby som si objednala univerzalmu masticku na bradavky z lekarne adonai kosice. Mala som obrovske bolesti pri kojeni kvoli popraskanymi bradavkami a jedine po tejto masticke som citila uz na druhy den ulavu a po par dnoch som uz ani nevedela ze ma nieco bolelo.

fifinka84
autor
19. dec 2014

@monciciatko1 dakujem, neodstavim aj keby som mala plakat kazdy den 🙂 framykoin uz doma mame, pocula som ze jednej kocke pomohol, vyskusam

ivetlo
19. dec 2014

@velkacica To čo je za radu??? Tak kočka sa snaží, chce inteligentnú radu a tu niečo takéto? Že sa nehanbíš to tu napísať milostivá.

Tebe fifinka84 radím, takéto si k srdcu neber. Robíš čo môžeš a keď aj máš teraz mliečka veľa, tvorba mlieka sa ti bude regulovať podľa potrieb babatka. Skús v tvojej blízkosti laktačnú poradkyňu, problém môže byť aj v zlom prikladaní k tomu prsníku (to som mala ja). Alebo potom mne pomohla masť z Dm-ky, Mama brust, tak nejak sa volala. Bola lepšia ako kalciovka. Skús si pred kojením z prsníka odstriekať trochu mlieka aby ľahšie chytilo bradavku.
A teraz je všetko ešte príliš čerstvé a tvoje prsia si zvykajú. Chce to aj čas. Ale určite to treba aj riešiť, ale odstavenie nie je riešenie pre bábo, iba pre teba.
Držím palce

map0007
19. dec 2014

@fifinka84 aj mne pomáhal framikoin, alebo lanolin či ako sa to volalo s lekárne 🙂

milotaa
19. dec 2014

@fifinka84 ahoj, mne pomohlo zo dva dni si odsavat a davat mliecko z flasky, kym sa zahojili. Pozor aby ste po flaske nemali problem s prisatim na prsnik, ale ak by priebezne drobcek pil aspon z jedneho prsnika, tak by si podla mna nemal odvyknut.

monciciatko1
19. dec 2014

@fifinka84 dúfam, že ti pomôže a že bolesti zmiznú a ani si to nevšimneš. ako aj ja, až som si potom uvedomila, že to akosi ide a všetko je v poho. ináč obyčajný framykoin je niekedy viac, než drahé maste z lekárne, aj keď ak ide o zdravie zaplatíme za čokoľvek

katkaagabko
19. dec 2014

Ked som mala popraskanu bradavku najviac pomohol bepanthen. Najprv daj papat zo zdraveho prsnika a az potom z bolaveho a ja som pouzivala klobucik. Menej ma to bolelo a nerozdrazdila sa bradavka.

fifinka84
autor
19. dec 2014

@monciciatko1 asi tak, zdravie je to najdolezitejsie, kojit som odhodlana nech sa deje hocico, ta rada prestat kojit mi pride smiesna a sebecka, skusim mozno skocit na gyndu najst nejaku dobru laktacnu.., baby dakujem vam vsetkym 🙂

adka31
19. dec 2014

@fifinka84 poradim ti, co zaberie na 100 percent. Tiez som pouzivala vselijake masticky, ale najlepsia je univerzalna mast na bradavky od laktacnej poradkyne. U nas v TN jej zavolam a pridem si po nu do materskeho centra. Vzdy tam ma namiesane z lekarne. Kedze kojis este kratko, bradavky si len zvykaju na zataz, pozor na spravne prisatie. Vsetko chce cas, postupne si prsia zvyknu a nebudes potrebovat ziadne maste. Ale tato je ozaj vyborna, mne pomohla do 2,3 dni.

zuzuzv
19. dec 2014

mne zabrala avent mast 😎

miriam11
19. dec 2014

@fifinka84 mne pomohla mast cicaderma. Ked som uz myslela, ze so vsetkym skoncim, ze sa to uz neda vydrzat, tak sa stav zacal zo dna na den zlepsovat a zlepsovat. Teraz je to uz OK. Vydrz, ono si zvyknes a potom Ta to uz vobec nebude boliet.

bonaqa2013
19. dec 2014

@fifinka84 tento problém som mala pri 3 dieťati. Neviem čím to bolo, ale tak ma boleli bradavky až mi z nich tiekla krv. Kojila som tak, že som som si dala uterák do úst, aby som nekričala bolesťou.Od bolesti som hrýzla do uteráka. V lekárni mi odporúčali chladivý gel. vobec neviem ako sa volal , ale mali to bežne v lekárni. Gél dokonale ochladil bradavku a po čase sa zahojila. Veľmi rýchlo. Odporúčam kúpiť. Dieťa som kojila 6 mesiacov

monicm
19. dec 2014

@fifinka84 mne krásne pomohla masť od aventu,natierala som po každom kojení a už za dva dni bolo ooooooooveľa lepšie,mimochodom,pri popraskaných bradavkách sa odporúča zmeniť poloha,najlepšie na futbalovú,kedy bábätko ťahá trošku "inak" a tak nedráždi boľavé miesta 🙂

ribera
19. dec 2014

Ja ked som mala tento problem, tak som si na nete nasla ze velmi vela zien si pochvalovalo, ze im pomohla nechtikova mast s peruanskym balzamom. Tak som hned nabehla do lekarne, ale v tom case sa uz tato kombinacia nevyrabala. V lekarni mi to vsak magistra namiesala. Velmi mi to pomohlo. Bud najdi lekaren, kde ti to namiesaju, alebo si kup nejaku inu mast s peruanskym balzamom.

jankabacova
19. dec 2014

Ahoj mne veľmi pomohlo multi-mam compresses aj ked bol dosť drahý.

jana_eyre
19. dec 2014

@fifinka84 skusala si aj menit polohy? kojit po leziacky atd.. mozes mat aj mykozu - ak sa ti tvoria supinky, mokva to - treba to preliecit najlepsie ist ku koznej, aby sa to nesirilo babatku do pusy..

nenos podprsenku, vetraj.. mne pomahala masticka z DMky.. teraz som mala inak rovnaky problem, ale u mna to uz bolo tym, ze moje bradavky uz nevydrzali.. prave od vcera noci prvy krat nekojim po 3ch rokoch.. /najprv syna, potom dceru/..

njonja
19. dec 2014

@fifinka84 ahoj, ja som mala obe popraskane a krvave pri druhom babatku. Trapila som sa nejake 2 tyzdne, pomohla mi lanolinova masticka, tusim mom, ci nieco take - fialovla. Stale natieraj, kazdu hodku urcite. A drz sa, viem, ze to boli, ale prejde to, neboj!

syssu
19. dec 2014

@fifinka84 mne keď bolo najhoršie poradila laktacna aj s pediatrickou natrieť genciankou a mne to pomohlo.. len som vyzerala akoby som utiekla z nejakého indiánskeho kmeňa.. a malá po kojeni tiež :D

mmmj
19. dec 2014

hlavne by technika dojcenia mala byt co najlepsia, co najlepsie prisatie. na web stranke mamily je presne popis ak si to chces skontrolovat, ci prikladas spravne. Moja druhorodena mala kratsiu podjazykovu uzdicku, nevedela poriadne vyplazit jazyk a tym padom sa zle prisala a bolo to zle. Pomohlo ju strihnut a zlepsit techniku. Z masticiek bol najlepsi lanolin, ale to az ked bolo to prisatie lepsie. A tiez ako kocky pisu moze to byt aj mykoza, ta sa rada chyta ked su bradavky popraskane, to pomoze canestem krem v tenuckej vrstve, nemusis oplachovat pred dojcenim.
Citim s tebou, pri prvej to boli tri mesiace kym to preslo, to som este tu techniku dojcenia nemala taku zmaknutu. Pri druhej asi tyzden...
Drzim palce, nevzdavaj dojcenie, aj ked presne poznam tvoje pocity, stoji to zato, iste to prejde.

iva1009
20. dec 2014

@fifinka84 Ahoj ja som si kupila z DM drogerie mast ktora stoji do dvoch euro..staci natriet , pockat a utrier bez umyvania a babatko sa moze prisat,vela zien ho odporucalo...

marcelatje
20. dec 2014

@fifinka84 náplaste Multi mum compressess 😉

luba41
20. dec 2014

zavolaj si laktačnú poradkynu / nie sestričku z porodnice-tá Ti nepomôže/..pravdepodobne je zlé prisatie, aj mykoza-takže to treba napraviť.. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do...

ifca6
20. dec 2014

Ahoj, no mne na to pomohlo obycajne maslo a vela treba vetrat bez podprsenky a zachvilu ti to prejde, tiez som uz myslela ze maleho odstavym ako ma to strasne bolelo ale na nete som sa docitala ze to staci natierat maslom, ja som pouzila ramu a za par dni mi to preslo 😀

lili007
30. apr 2016

Viem presne o com hovorite. Zial nie je to ziadna sranda ked ma clovek kojit cca kazde tri hodiny a pomedzi to sa starat o bolave a popraskane bradavky. Ja som sa spolahla na spominany Bepanthen Extra mast. Po dlhodobejsom uzivani mi ich zahojil a mohla som kojit dalej. Prsia niektori radia ,,vetrat,, ale mne vyhovovalo nosit podprsenku a v nej vankusiky, ktore som casto menila aby neboli vlhke. Obcas som si nechala na bradavkach aj zaschnut materskej mlieko co tiez pomahalo.

evittam
1. máj 2016

@lili007 Môžem otázku - si v každej podobnej téme - robíš reklamu uvedenému prípravku? 😀

lili007
2. máj 2016

@evittam 🙂 radím keď môžem. Som žiaľ momentálne nezamestnaná a veľmi rada by som sa stala ambasádorkou nejakého projektu. Všimla som si však, že kto nie je na webe akoby ani nebol, hehe. Tak skúšam vytvoriť si vlastný blog, spravujem web stránku našej MŠ kde si navzájom s mamičkami aj radíme + skúšam sa zapájať do rôznych diskusií (skutočne na rôzne témy) a pokiaľ viem, tak aj pomôcť maminkám v situáciách, v akých som bola ja sama na začiatku materstva. Často krát sama hľadám odpovede na rôzne otázky (dnes to bola napr. téma očkovania, či intoxikácia chemikáliami). Značky výrobkov, ktoré doporučím sú mojou dobrou skúsenosťou. Stále však vravím, že každému môže vyhovovať niečo iné. Kamarátku mám lekárničku, tak mi často doporučí čo je vhodné a mám možnosť vyskúšať aj rôzne vzorky a posúdiť čo mi vyhovuje najviac. 😀

maykaaa1122
18. jan 2018

ja som tiez spokojna s bepanthenom..moja mama je zdravotna sestra a sama mi ho kupila