Predaj materskeho mlieka

lucia4412
23. aug 2018

Hladam mamicku z Bratislavy na predaj materskeho mlieka.Rada kupim.

elistek13
24. aug 2018

Toto pocujem po prvy krat, to uz sa aj s tymto obchoduje po novom ? 😲

tatianka0000
24. aug 2018

😪

zuzina316
24. aug 2018

@elistek13 aj ja kukam, som myslela ze to zadarmo by niekto dal napr. v nemocnici ale predávať?

myjusiatko
24. aug 2018

@elistek13 tak napr tu v prahe ti porodnica podoli preda liter mm za 1200kc. Zdarma je len pre hospitalizovane deti. Mamicky, co im tam mliecko dodavaju, dostanu 250kc za liter.

Nevidim nic zle na predaji/kupe mm ak ho maminka potrebuje na obmedzenu dobu na dokrm svojho miminka, kym sa jej ustali tvorba.
Aj ked sa urcite najdu mamicky, co mliecko daruju.

elistek13
24. aug 2018

@myjusiatko to vazne ? Som nevedela, ze to takto bezne chodi, pocula som uz o darovani mliecka, ked v nemocnici nejaka mamicka nema tak druha jej ho zabezpeci, ak ho ma dost 🙂

henikav
24. aug 2018

Darovat alebo predat nevidim ako problem skor to ze nevies aku ma zena zivotospravu, ci nema nejake mozno aj skryte choroby. Je ine ked davas materske mlieko vlastne, dietatko aj tak v tebe vyrastlo. Taketo mlieko by som vzala max od blizkej osoby, od cudzej nie, ale to je len moj nazor. Ked uz tak radsej UM, teda aspon ja som volila tuto variantu

tatianka0000
24. aug 2018

@elistek13 u nás v nemocnici nemôžu mamičky mliečko ani darovať, že keby jedna nemala druhá jej daruje to je u nás zakázané

ajuga
24. aug 2018

Podla mna fajn napad,ak si vsetky mozne rizika a komplikacie zoberie dana mamka,ktora mlieko kupuje, na seba,v pripade,ak by bolo mlieko nie dobre. Inac, v nemocnici sa neda len tak mlieko darovat,aspon nie u nas,mlieko musi byt podrobne testovane,ci je ok. A vsetky tieto testy si plati mama,ktora chce mlieko darovat. Darovat mlieko do nemocnice moze az vtedy,ak vsetky testy mat.mlieka vysli v poriadku.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
etnatn
24. aug 2018

Ja by som dala zadarmo, ale sme Trencin

ajuga
25. aug 2018

@lenkakravcova v nasej nemocnici nie,testy si plati mamka ktora chce mlieko darovat. Ale napr v ba viem,ze sesternica darovala nemocnici mlieko a ziadne testy si neplatila 🙂

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryah
26. aug 2018

Ja keď som bola v pôrodnici a riadne sa mi spustilo mliečko, synček mi nestíhal piť tak som si odstrekovala a darovala som ho na novorodenecké. Sestričky ho pasterizovali a dávali detičám 🙂 No takto medzi sebou na izbe sme nesmeli darovať.