Predávali ste materské mlieko do banky?

lenka7875
21. okt 2021

Ahojte je tu niekto kto predaval materské mliecko do banky ?

amelie2017
21. okt 2021

@lenka7875 mlieko sa predava?? Ja ho darujem. Ale nezijem na SK.

vanda323
21. okt 2021

@lenka7875 Neviem o Tom že materské mlieko sa dá na SK speňažiť

mogaa
22. okt 2021

@lenka7875 MM sa nepredáva....daruje sa....mamička ktorá má veľa mlieka ho buď vyleje, zamrazí alebo daruje menej šťastným mamičkám ktoré by síce kojili ale nemajú mliečko alebo ho majú málo....

ivkazba
22. okt 2021

@amelie2017
@vanda323
@mogaa baby áno, mlieko sa predáva. Sú štátne banky materského mlieka. Oni mamičku otestujú (krv), dajú jej sáčky na mlieko, dajú inštrukcie a potom si pre mlieko aj chodia. Cena bola donedávna 7 eur za liter. Napríklad v BA na detských Kramároch ho používajú pre chorých hospitalizovaných novorodencov.
Apropo ja si neviem predstaviť zobrať si mlieko od inej mamičky. Veď neviete či tá mamička nie je chorá. Čiže ja sa čudujem že nejaká matka si pre svoje dieťa kúpi či zoberie mlieko od inej ženy len tak, bez toho aby mala istotu zdravia.

marlent
22. okt 2021

@ivkazba ja tomu tiez nerozumiem ale zas ved testuju tu mamu podla mna aj mlieko trichu odoberu a skusia...si myslim to nemozu len tak.
Ked som bola v porodnici prisli sestricky ci mozu moje odlozene mlieko pre maleho dat inemu babatku ze moj to nema sancu vypit vsetko vravim kludne ak s tym mama suhlasi...no je to divne...

ivkazba
22. okt 2021

@marlent ja som myslela že nechápem, že si žena kúpi mlieko od niekoho kto ho predáva tu na koni či na internete. Z banky je to v poriadku, tak darkyni urobia krvné testy.

lenka7875
autor
22. okt 2021

@mogaa do banky ide mlieko ktoré testujú a každé tri mesiace testujú aj mamu

lenka7875
autor
22. okt 2021

@marlent teraz Vam ho nikto nezoberie v tejto dobe covidovej do pôrodnice napr

amelie2017
22. okt 2021

@ivkazba tak u nas sa daruje, nie predava. Ja ho tiez darujem do mliecnej banky. Ano, brali mi krv, vypisovala som dotaznik, dostala som sacky, odsavacku a kazdy den chodia pon. Ked nemozem alebo nieco, den predtym napisem, necg nechodia. Keby mi platili 7€ za liter, tak som v baliku. Ale momentalne sa snazim menej a menej, chcem uz skoncit s laktaciou, uz viac nemozem.

luccija
22. okt 2021

@marlent bežne sa to robilo neviem ako to je teraz rodila som pred 14 r a vtedy deti v pôrodnici dostávali materské mlieko z mliečnej kuchynky od iných mamin.Ale viem, že sa aj predáva len neviem ako teraz počas pandemie

lenka7875
autor
22. okt 2021

@luccija teraz Vám ho nedaju ani v pôrodnici pre inú mamičku

ivkazba
22. okt 2021

@amelie2017 môže mamička aj u nás darovať, je dobrovoľné, či prijme platbu za to. A myslím, že je to obmedzené, že darovať môžu len do 6 mesiacov po pôrode, "staršie" mlieko už nie.

amelie2017
22. okt 2021

@ivkazba u nas je to od 2 mesiacov do roka po porode.

vanda323
22. okt 2021

@ivkazba Ahoj, fíha o tomto počujem úplne prvý krát je to zaujímavé...no ja by som si asi tiež nevzala také mliečko. Hoci úplne chápem ak si ho niekto vezme