Predčasné ukončenie dojčenia 11 mesačného dieťaťa

zuzipap
27. dec 2016

Ahojte mamičky... Mám takmer 11-mesačnú dcérku (11 mesiacov bude mať 1.januára), ktorá mi začala odmietať večerné a nočné dojčenie... Prikrmujeme od 6 a pol mesiaca, už dosť dlho pekne papá to, čo navarím, čiže už cca 2-3 mesiace sa dojčila iba večer pred spaním a v noci pri každom zobudení... Keď to teraz pár dní pred Vianocami začala odmietať prsník večer a dojčila som ju len v noci... O niekoľko dní už odmietla prsník aj v noci, vôbec nechcela, odťahovala a vyslovene sa zlostila, keď som jej prsník ponúkala... No, nasilu ju neprisajem... Takže odvtedy dcérku nekojím... Je takéto odstavenie v poriadku? A dá sa to nazvať odstavením? No inak, vzápätí mi prvýkrát prespala celú noc bez jediného zobudenia a rovno na Štedrý deň... Túto noc sme mali taktiež bez zobudenia... Je teda možné, že už ozaj dojčenie nevyžaduje a postačujú jej príkrmy? Z fľašky piť nikdy nechcela, ani to nevie a nechcela piť ani z pohárika so sosáčikom, tak sme ju naučili rovno na klasickú šáločku... Mám jej podávať nejaké mliečko z pohárika alebo postačuje na večer nejaká kašička? Máte s podobnou situáciu niekto skúsenosti? Vopred ďakujem veľmi pekne... 🙂

1katka
27. dec 2016

Moja dcéra sa takto odstavila v necelých 9-tich mesiacoch, zo dňa na deň začala odmietať prsník, 4 dni sme bojovali lebo ja som chcela kojiť dalej, ale viac sa neprisala, tak sme to nechali tak a hned na to začala spávať celú noc, sem tam sa zobudila 1x v noci tak som jej dávala ešte odstriekané mlieko z fľašky, a odvtedy spokojné babo spalo celú noc, čo dovtedy kým som kojila tak sa budila aj 10x za noc, takže nám to nakoniec aj pomohlo a dobré padlo, konečne som sa vyspala.

alby2014
27. dec 2016

Prv, nez ti ktokolvek z kojosekty napise, ze mas skusit prekonat dojcenecky strajka ze dieta sa samoodstavuje medzi 3-4 rokom...tak si odpovedz na otazku si stym ok? AK ano, tes sa.Dieta ak ma po roku pestru stravu s jogurtom, tvrdym syrom a podobnymi produktmi mlieko nepotrebuje. Moja sestra to tak mala a jej detska ju upokojovala, ze je to ok, netreba sa bat ani riesit. Nie je potrebne UM po roku. Skus na veceru mliecnu kasu, neviem, ci si zaviedla kravske mlieko...kludne nech pije z hrnceka na ranajky napr.

zuzipap
autor
27. dec 2016

@1katka ...a večer pred spaním ste zvykli podávať nejaké mliečko?

krinka
27. dec 2016

Zdravím, skúšala si jej ponúknuť prsník keď je hladná? Možno vtedy by si dala. A ona píla len večer? Môjmu dávam vždy pred tým ako mu dám "normálne"jedlo. Má už rok aj tri týždne. Keby som mu dala po tom,tak nechce, väčšinou, lebo je napapany. A tiež začal robiť to že na večeru chce len kašu a mliečko nie,tak som mu ho začala dávať V tedy keď už tak driemat,zobrala som sa ho a dala. A pekne sa napil. Skús tak.🙂

anjelicek26
27. dec 2016

Ved bud rada, skutocne, je to najlepsi sposob na odstavenie...pekne ti papa, uzasne spi, mlieko po roku nepotrebuje... je to len fajn doplnok, ziadna nutnost. Mne ked sa syn 8 mesacny odstavil tiez uz ziadne mlieko nedostaval (zivy, zdravy, spokojny a celu noc spiaci). Starsi sa za to kojili do aleluja. Proste kazde dieta ma vlastny system a je ten spravny, urcite ako pise kocka vyssie, ziadna kojo sekta a strajk a nedat jest a len kojit pre pana... zvladli ste to vyborne, bud na obe strany hrda.

zuzipap
autor
27. dec 2016

@alby2014 ...no ja som s tým okej, už len preto, že sama dcérka sa tak rozhodla... ja by som ju bola pokojne dojčila aj naďalej večer a v noci, no keď nechce, tak nechce, neprinútim ju... 🙂 no určite som neplánovala dojčiť 3 roky... pôvodne som myslela, že minimálne rok a potom sa uvidí, ako na tom budeme, no naša Anička sa rozhodla, že aj ten rok je dlho... 😀 kravské mliečko nám už pediatrička povolila, že môžeme vyskúšať, tak občas si trošku dá a robím jej aj mliečne kašičky, omáčky a polievočky... jogurty papá už dosť dlho - obyčajné biele... takže, asi jej to takto postačuje... 🙂

alby2014
27. dec 2016

@zuzipap super, jeeeej ty mas Anicku a ja chcem...cakame sice po Martinovi,Davida, aledam muzovi este jednu sancu na dzifku ako lusk.

zuzipap
autor
27. dec 2016

@anjelicek26 ...super, ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová, tiež som toho názoru, že dieťa dá samo najavo, čo chce a nechce alebo potrebuje a nepotrebuje... 🙂 a s tým papaním a spinkaním je to super, tomu sa ozaj teším... 🙂 som rada za takéto reakcie, aspoň viem, že aj mladšie bábätká to takto zvládli, že sa takto samé odstavili... 🙂

zuzipap
autor
27. dec 2016

@alby2014 ...ja by som tiež chcela druhé chlapca... 🙂 tak uvidíme... 😀 držím palce, nech je všetko v poriadku teraz, aj potom nech sa tá dzifka podarí... 😉

alby2014
27. dec 2016

@zuzipap no kedze byvasna terase v Ke a ja na severe v Ke, dakde na seba urcite narazime.

zuzipap
autor
27. dec 2016

@krinka ...no ona keď je hladná, papá klasickú stravu už... má už dosť dlho taký režim, pekne raňajky, desiata, obed, olovrant a odnedávna aj večera... papať jej chutí a cez deň sa už dosť dlho dojčiť nechcela... a teraz to pretiahla už aj na večer a noc... ale nejak bytostne mi to neprekáža, nevyzerá, že by jej to chýbalo... 🙂

zuzipap
autor
27. dec 2016

@alby2014 ...som Košice-Západ, ale až KVP... 🙂

krinka
27. dec 2016

@zuzipap tak nechaj tak, keď je v pohode. Aspoň nemusíš mať výčitky že si ju odstavila sama.🙂 len podľa mňa by nejaké mliečko mala mať. Skús ju postupne naučiť na umelé.

siska53
27. dec 2016

@zuzipap tak je to odstavenie.. Moj mal hned rad prikrmy a teda sa uz tolko dojcit tiez nechcel.. Dojcil sa tak 2-4x denne - ako kedy.. Ale uplne som ho musela odstavit ja tiez v 11.m.,lebo sa mi tvorili podliatiny a uz to neskutocne bolelo.. Navyse som mala pocit,ze sa mu uz vnucujem.. Nechcel..este na zaspinkania a hlavne ranne dojcenie. On spal uz davno celu noc,budieval sa vynimocne.. Ak nechce,co uz..
Ja som mu potom davala UM. Rano,na poobedne spinkanie a vecerne.. Inak mal vecer kasu a na olovrant biely smotanovy jogurt.
Zato mala by sa dojcila aj doteraz,kebyze nemma zdravotne problemy..ju som odstavila v 2r.,ale tiez nenasilne,takze to bolo v pohode,bez placu,kriku,domahania sa..

sibalka21
28. dec 2016

Nejak nechapem tovju otazku... Ved je to prirodzene odstavenie, preco by to nemalo byt v poriadku? Podla mna mozes byt rada, ine mamicky maju problemy, ze nevedia babo odstavit.... Na vecer jej daj kasu alebo jogurt.... Ak pekne vsetko papa tak jej to staci a mlieko nevyzaduje.... Nemas sa coho bat... Vela stastia 🙂

zuzipap
autor
28. dec 2016

@sibalka21 ...ďakujem... 🙂 ja som sa pýtala kvôli tomu, že na nete som ponachádzala samé články o tom, že odstavenie pred 3.rokom dieťaťa vraj nie je prirodzené... podľa môjho názoru je však prirodzené to, čo dá najavo samo bábo... a chcela som sa len ubezpečiť, že je to takto v poriadku... 🙂

sardinka336
28. dec 2016

@zuzipap ale nečítaj ziadny net... čo budeš dieta nutit do kojenia lebo podla internetu je to neprirodzene? Aj take som tu čitala...nasilu ponukaju deťom prso. Kojenie je pre dieta a nie pre matku....ak uz nechce tak nechce, bud rada ze sa ti odstavila bez vreskov a nervakov.
Všetko je tak ako ma byt, uzivaj si dietatko a ostatne ti tu napisali.