Pri dojčení neviem uspať 5-mesačné dieťa

23. máj 2023

Idem si po radu. Mam tretie, kojene dieta. Prve dve mi zaspavali pri kojeni. Potom som prelozila do postielky s cumlikom a bolo.Ale nase najmladsie nakojim, ale pri tom sa vrti, nie je pokojne. Ku veceru sa stav zhorsuje, plac, krik, nervozita.Mame to takto od cca 3 mes. Uspavat musim rozne :na rukach, v kociku. So stale vacsimi tazkostami🤷‍♀️. S laktacnou som konzultovala, mlieka nemam ze prilis vela, ale mam. A skusala som prsnik pri kojeni stlacat ak by nahodou mu vadilo to, ze tok je pomaly. Ale i tak je nervozita. Spanok je kratky, max 30 min. Zacala som davat prikrmy, ale zatial nejavi zaujem. Len ochutnava. Da sa tomu pomoct? Uz som zufala. A rozmyslam o ukonceni kojenia, co by ma velmi mrzelo.
V noci sa pokojne nakoji 3 x a spi dalej.

luccija
23. máj 2023

A prosperuje dobre priberá?môže mať bolesti bruška, málo mlieka?ja by som skúsila dať umelé, alebo tie príkrmy, keby sa rozjedol a porovnávas či bude viac spať, pokojnejšie...
To spí máličko to musí byť narocne

zorkahorka
23. máj 2023

Nie je to prvy strajk alebo rastovy spurt? Je to len obdobie

autor
23. máj 2023

@zorkahorka Podla laktacnej mozem mat mlieka menej, zrejme ten rastovy spurt. Este skusim tabletky ( senovka/ benedikt)

autor
23. máj 2023

@luccija prospieva dobre,tabulkovo. Ale asi ku celkovej spokojnosti na uspatie potrebuje viac mliecka🤷‍♀️neviem…

luccija
23. máj 2023

Skús častejšie prikladať možno mu aj zuby už pôjdu a je nepokojny

bolarazjedna
23. máj 2023

Môj syn v 4.mesiacoch sa tiež zrazu rozhodol, že nebude zaspat na prsniku (večer za šťastie zaspal, ale cez deň nech som robila čokoľvek, nezaspal). Odvtedy som ho musela 2xdenne hodiny kocikovat aby spal, a nezastavit sa. Od 7-8mesiaca začal na doobednajsi spánok zaspať na prsníku ale iba 25-30minut, ten poobedňajších stále musíme chodiť von, a to už má 10,5 mesiaca. Akurát že našťastie posledné 2 týždne akoby otočil dĺžku spánku a spi doobeda viac a poobede menej
Podľa mňa to bude spankova regresia a prejde po čase samo.

beata_k
23. máj 2023

Neciti z teba nervozitu? Vies, ci ho nedrzis nejak krcovito. Ze si to mozno ani sama neuvedomujes, ale ono to citi.

sajmonka_1216
23. máj 2023

vôbec nemusí byť dôvod hlad... moja tiež uspávaná kojením istý čas zaspávala len hojdaním na rukách a prechádzaním sa... potom zas naopak nechcela sa nosiť na rukách... skôr si myslím, že je to len obdobie... aj ten spánok nemusí byť každý deň rovnaký, čo určite vieš, kedže je to 3. dieťa