Problémy s kakaním mesačného synčeka

veron900
27. feb 2015

ahojte mamičky, môj mesačný synček má problém vykakať sa. sme na umelom mliečku Nutrilon Comfort a malý stále tlačí a plače. ked už nepomáha cvičenie a masáže bruška, tak pomôžem s rúrkou ale nechcem ju používať. už som bezradná a lekár mi povedal, že umelé mliečko zapeká, to je všetko :(

pribinak
27. feb 2015

Kup mu v lekarni probiotika pre babatka, daj mu trosku pit feniklovy cajik, aby sa mu lepsie prdkalo,
Alebo mu zmen mlieko, nemusi nevyhnutne pit nutrilon, skus babylove, sunar, tych mliek je na trhu mrte

evinka2
27. feb 2015

@veron900 my sme sa takto trapili s dcerkou pol roka.....kazde dietatko reaguje na mliecko inac.....nam bolo povedane, ze treba skusat......potom sme skusili France Lait, a uz sme pri nom ostali.....tiez sme sice obcas museli pomoct rurkou, ale nebolo to uz tak casto ako predtym......pomahal nam aj Espumisan....zapchy sme sa zbavili az pri prvych prikrmoch.....

ituska
27. feb 2015

Ano pomaha feniklovy cajik,staci zesi 1-2 cucne, to pohne crievka, cvicit z nozkami a mozno aj zmenit mlieko...

13091991
27. feb 2015

My sme mali ten isty problem..tiez som mala nutrilon comfort..vsetko ju zapekalo a nakoniec sme zostali pri nutrilone ha....alebo si mohla skusit nutrilon pro futura to tusim pomaha proti zapekaniu...tiez sme kakavali s rurkou ale neboj sa ze by sa ti bez toho nevykakalo...chce to len trpezlivost a cas a vsetko sa da do poriadku 🙂

13091991
27. feb 2015

a este som zabudla..zaruceny liek je vlaknina ktoru kupis v prasku normalne v lekarni..miesa sa do mlieka alebo do caju...a to babatku zarucene pomoze🙂

scherryl
27. feb 2015

Všetko, čo tu bolo napísané, sú dobré rady. My sme mali ten istý problém. Všetko sme skúšali, samozrejme s rozumom, dieťa nie je pokusný králik!, ale pomohlo to len zmierniť. Bohužiaľ, všetko chce asi len čas. Nám to tiež skončilo až keď sme začali riadne papať. Celé trávenie a črievka sa musia dovyvíjať a "dozrieť" asi. Naozaj len pevné nervy... ☹ Ja viem, že malý veľmi trpí a aj všetci, čo vidia ako ho to bolí, tiež trpia. Ale ak nepomôže zmena mlieka (len s tým je tiež problém...ktoré vybrať..), čajíky, espumisan, masáže, dostatok tekutín (voda dojčenská dokáže veľa napraviť, nám to nepomohlo lebo malá nechcela veľa piť, ale susedke to pomohlo), probiotiká, spomínaná vláknina z lekárne, slivky (sušené zaliate hor.vodou a rozmixované, stačí najviac jedna alebo aspoň taká tekutá zmes, aby to vedel nejako vypiť stači troška, zo dve lyžičky), no a nakoniec rúrka.... No vždy som radšej s tým počkala tri dni, kým som rúrku použila. Ak to na štvrtý deň ráno nešlo, netrápila som ju ďalej. Veľa sily a zvládnite to...držím prstý...

mnamko
27. feb 2015

@veron900 davaj mu Bio Gayu,2kvapky ráno,2na obed 1 večer určite sa to uraví

aniko85
27. feb 2015

nam pomohol kamilkovy caj....my sme mali konkretne hipp granulovany ale uz maju aj sackovu verziu...treba pit cajik kazdy den a upravi sa to

kofoluska
27. feb 2015

@veron900 Brat mal tento problem pri dcerke. Zacali pouzivat probiotika a problem sa stratil. Tak skus. A mozno aj vyskusat ine mliecko, inu znacku. Obcas mozes mlieko zarobit do slabeho fenikloveho alebo harmancekoveho caju. Aj to pomaha. Rozhodne vsak nie do granulovaneho. Tie su plne cukru.

veron900
autor
1. mar 2015

Dakujem za rady, presli sme na mliecko hami na zapchu a koliky tak uvidime.

simca663
24. máj 2015
Používateľ simca663 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od simca663.

Ahojt ak mate koliku mozem vam odporucit kvapky coliprev. Nam velmi pomohli. Su vo forme kvapiek a davaju sa do mlieka. Skuste. Mozem len odporucit.