Problémy s odgrgnutím po dojčení

77viki77
24. mar 2022

Ahojte, chcem sa opytat ci nahodou niekto nevie ako mam riesit problem s odgrgnutim...mala (2tyzdnova dcerka) sa napapa materskeho mliecka, pekne zaspinka, no potom sa po par minutach prebudi a zacne sa pucit az je cervena...tak ju dam odgrgnut na plece, na brusko cez stehno, na tigrika...no vacsinou ani pri jednej polohe dlho nevydrzi a zacne plakat a nakoniec si aj tak neodgrgne...samozrejme sa puci dalej, place a musim ju dost dlho utesovat na rukach kym zaspi...toto sa opakuje po kazdom jednom kojeni...samozrejme mame potom problemy aj s bolestou bruska...vie mi prosim niekto poradit ako to mam riesit?

surama
24. mar 2022

@77viki77 Ahoj, aj moj nechcel grgat a nam vyhovovalo az to, ze som si ho dala cez rameno, ale az tak, ze mu hlavicka trochu previsala cez moje rameno a vtedy mi grgol. A polozit na brusko si neskusala? Nie cez stehno, ale klasika na podlozke, gauci.... Inak moj zacal grgat az neskor..prve tyzdne tiez nijak raz nechcel grgnut.

diamond007
24. mar 2022

@77viki77 ale veď odgrgnut musíš dať hneď po jedle a nie keď zaspí... Hold prvé mesiace ak ju z toho boli bruško nič nespravis, ja som ju dala aj keď zaspala na rameno, odgrgla na ramene a až potom spať. A niekedy keď zaspala som ju prevalila na bruško a tak sa jej uľavilo v spánku lebo sa pomrvila a grgla si tak.

diamond007
24. mar 2022

@surama jej by si aj grgol ale keď ho nedá odgrgnut tak ho boli bruško ... Ale presne si to napísala, na ramene až nech hlava ovisa dozadu a tak si najlepšie grgne a hneď zväčša 🙂 prípadne som prešla 3schody hore - dole a tiež sa jej ulavilo

surama
24. mar 2022

@diamond007 Noo na toto som aj zabudla ano..tiez som s nim trochu pochodila nech s nim trosku ponatriasalo a pomohlo 🙂

77viki77
autor
24. mar 2022

@surama Na podlozke som neskusala, ale skusim aj to, len zase sa obavam ze sa mi pogrcka ked bude na brusku lezat, mne by to bolo tiez neprijemne po najedeni, ale skusim, mozno to zaberie...

77viki77
autor
24. mar 2022

@diamond007 ja som skusala aj hned po nakojeni aj ked zaspinkala, no vysledok bol rovnaky, mrvenie, plac, odgrgnutie ziadne...a to som ju dost dlho trapila, nie ze 5 minut...citala som aj take nazory ze dojcene deti vobec netreba davat odgrgnut kedze nehltaju vzduch ako pri flaske, no problem je ten, ze na nej vidno, ze jej nieco vadi, kedze sa puci...

diamond007
24. mar 2022

@77viki77 deti hltaju vzduch všetky, aj pri plači.
Ja som do 3mesiacov deň i noc po kojeni dávala odgrgnut, veľmi to pomáhalo na bruško a stačilo že som raz nedala a už boli problémy. Keď papala naraz veľa (s väčším časovým rozostupom) tak som dávala aj počas jedla odgrgnut. A tiež chodiť pri Tom a tak kolisavo hojdackovo.
Ako písala hore vyššie, na ramene aby nemala hlavu ale hrudník, prípadne párkrát prejsť cez schody ak bývate v dome a ten tlak jej to uvoľní.
A samozrejme nemyslela som dávať na bruško aby cvičila, ale keď chce spať a nechceš ju dať odgrgnut tak ju aspoň otoč na bruško. Trošku sa sama pomrvi, grgne si a spinká na posteli ďalej 🙂

77viki77
autor
24. mar 2022

@diamond007 no ona este nevie drzat hlavicku takze s tym ramenom je to trosku narocne, ale skusim ju davat vyssie lebo je pravda ze som ju drzala asi prinizko...aj na to brusko ju skusim dat, dakujem za rady 😉

diamond007
24. mar 2022

@77viki77 šak ani nemusí držať hlavu, veď rukou jej ty budeš držať zahlavie 🙂

mareri
27. mar 2022

musiš držat hlavičku a trochu hopsat, aby si odgrglo a nebolo ju bruško

barbora753
1. apr 2022

@77viki77 náš malý začal viac odgrgavat približne až od mesiaca, dovtedy skoro vôbec takže nič si z toho nerob, teraz keď ma 3m odgrgava pár krát za deň a myslim, že mu je lepšie ak odgrgne, je tiež kojeny. Najprv fungovala pozícia na tigrika, teraz funguje rameno a občas sa vypusti pri cvičení na brušku. Aj mne pozícia na ramene prvotne robila problém keďže sa krúti a všetko sleduje ale už som si zvykla celkom.

77viki77
autor
1. apr 2022

@barbora753 no kiez by sa to aj u nas po mesiaci zmenilo k lepsiemu...nasej malej nevyhovuje ziadna poloha ked sa zacne pucit, bojuje az kym sa neunavi a nezaspi, vo vacsine pripadov 😔

barbora753
1. apr 2022

@77viki77 aj takými stavmi sme si prešli, viem že je to o nervy, nás trápili bolesti bruška aj reflux ale teraz je to už o niečo lepšie naozaj.