Problémy s odgrgávaním mesačného dieťaťa

adka_tkacik
11. jan 2013

Existuje nejaka pomoc, myslim medikamentozna, aby sa mojmu maleho lahsie or rychlejsie odgrgavalo po kojeni?
On patri medzi tych, ktory si potrebuju odgrgnut stale po jedeni, ak to neurobi a ja ho ulozim napr. do postielky, zacne sa pucit, chrcat a metat a nemoze zaspat takto, lebo mu je zle.
Pocas dna si ho davam na plece a nosim ho pokial poriadne negrgne, aby mu bolo dobre potom.
Ale v noci to funguje tak, ze ked si ho dam na plece, niekedy ho tak mam aj 10-15min. pokial grgne, casto sa prebudi a zacne sa hemzit na pleci a potom mam problem, ze ho uspavam dalsiu pol alebo aj hodinu, pritom pri kojeni pekne spi.
V noci by som chcela nejako setrnejsie dosiahnut ,aby si grgol ale neviem ako, polohy na grganie som skusala uz asi vsetky, na pleci mu to ide najjednoduchsie mam pocit, ale aj tak sa budi. Do poradne idem az 2 tyzdne, pediatricky sa budem pytat, ale ak niekto ma nejaku radu ohladom rychleho a setrneho odgrgavania tak prosim o info.

xlucia
11. jan 2013

@adka_tkacik mas takmer bezproblemove babo. od mesacneho nechci dokonalost. nechaj to tak ako to je, rychlejsie si neodgrgne, len vsetko pokazis. polhodina ci hodina je nic. su taketo malicke deti ktore preplacu aj celu noc na rukach.
moja rada je teda, bud rada ze je to ako to je a nemas s dietatom vacsie problemy...

zmrzlinkams
11. jan 2013

@adka_tkacik moja mala mala problem si na pleci odgrgnuť niekedy aj pol hod. to trvalo začala som ju davať na bruško a hladkala alebo slabo ťapakal po chrbatiku alebo ťapakalo od zadočku smerom ku krku a vždy si mi hned grgla niekedy som ani vela netlapkala a grgla si a večer tiež zobrala som si ju k sebe do postele dala papať lahla som si na chrba a malu som si položila bruškom na moje brško a hladkala som jej chrbatik a vždy si grla a bolo po starostiach z grganim a ked bola väčšia a už si vedela sama držať flašku a už sa vedela pomalyčky točiť tak bola tak zviknuta že vypila mliečko a sama sa pretočila na bršuko odgrgla si a prevratila sa nazat, lebo na brušku nerada spinkala len na chrbte alebo na boku, na brušku začala lubiť spinkavať až ked začala loziť kolienkovať, a aj dnes si tak schuti dokaže grgnuť že sa aj smejeme, raz v čakarni u zubarky plno ludi a tak s chuti si grgla no moje zlatino však nech si grgne ked jej treba 😀
ja na tvojom mieste by som skusila inu polohu pri grgani a neboj sa nemal by sa nejako zobudiť mne mala v noci na mojom brušku pri hladkani chrbatika zaspala grgla si a ešte som ju tam chviločku mala a zaspala a potom som ju opatrne preložila do postielky a v pohode - vyskušaj a daj vedieť 🙂

stuplicek33
11. jan 2013

suhlasim s xlucia,mozes byt stastna,ze to mas tak ako mas.Male babo je ako male kuriatocko,velmi krehucke.Ako bude rast,tym to bude lahsie a ja by som asi iba tolko ti poradila,hlavne davaj malickeho po bokacky.Mne ked maly v noci dlho neodgrgli,dala som ich po boky,dobre som spevnila chrbatik a ono si aj same odrcne 🙂 Ale bud rada,ako to mas.Ja mam 3 deti a s prostrednym sme si tada uzili,koliky, 🙂 dennonocne place,.....Vsetko to prejde🙂)

vonicka
11. jan 2013

@xlucia - to, ze ma problem s grganim neznamena, ze to jediny problem, ktory s babom ma 🙂
@adka_tkacik - Ja som v noci neodgrgavala, lebo mi tiez zaspal pri kojeni a nechcela som ho budit. Raz som si povedala, ze asi by som ho mala nechat odgrgnut a dala som ho len tak nasikmo a hodil taku strasnu sablu, ze som ho musela celeho prezliect 🙂)))
nejako sme to prezili a prve dva mesiace mi spal v noci uplne najlepsie, zato sa budil nadranom skoro, ale to asi kazde babo. Medikamentozne sa samotne grganie asi tazko riesi, kedze je to uplne normalna vec. Navyse babu sa nemoze na hocijaky problem davat liek. Ako sa tu pred casom jedna mama pytala, ze ake su homeopatika na lepsi spanok, lebo sa jej x-mesacny syn casto budi. Ale to uz je mimo temy. Neboj sa, vyrastie z toho, ako zo vsetkeho a ako kazde ine babo. 🙂

dejka77
11. jan 2013

@adka_tkacik Moj maly ma strasny reflux a jedna z najhorsich veci je, ze musi vela grgat. Po kojeni si odgrgne celkom lahko, ale potom mu treba znova a znova a nie vzdy to ide. Tu v uk je taka vec, vola sa to gaviscon, je to prasok konkretne na reflux a proti zvracaniu. Prv som mu to nechcela davat, skusala som napr. nutrilon, gastrotuss, gastrocynesine, ale velmi to nepomahalo. Uz sa to fakt nedalo vydrzat, tak som povedala doktorke nech mu to predpise. Stale ked mu to dam tak si poriadne odgrgne. Nie som si ista, ale mam pocit, ze nieco take podobne je espumisan.
Popripade skus ho dat lahnut na chvilu a potom znova zdvihnut, niekedy to pomaha na odgrgnutie.

lea641981
11. jan 2013

@adka_daj babo na brusko ale mne sa mala vzdy poriadne dosablovala chudatko ale potom som vyskusala polozit lezmo na ruku na chrbatik a zodvihnut na pleco a odgrgla si hned ale samozrejme nie prudko 🙂

zuzu31
19. jún 2013

ja som mala obe deti refluxove, a mne pomahala poloha prevesena cez moju ruku na brusku .. rukou som ju drzala pomedzi nozky a hlavicku mala na mojom predlakti a divala sa smerom dolu .. my sme to volali ze na lietadlo ... 🙂

dari226
19. jún 2013

tak na plece a hore schodmi alebo si sadnut na postel a postavit sa ten tlak hore z dola takmer vzdy pomaha