Soor v puse a odmietanie sa prisať na prsník

anorev123
18. máj 2022

Ahojte dievčatá, prosím poraďte čo robím zle pri kojení. Malá má mesiac a 2 dni. Hneď po pôrode sa krásne prisala, od začiatku sme s tým nemali problém. Mne sa na tretí deň krásne rozbehlo mlieko a do konca tretieho týždňa malá krásne papala. Ale čo už týždeň vystrája to je hrozné. Začne piť, potom prsník vypľuje, nerváči sa, rozhadzuje rúčkami, plače ako keby som ju tu fakt rezala a odmieta sa prisať. Tak musím rýchlo odsávať aby sa aspoň kúsok najedla keďže odsávačka mi neodsaje všetko mliečko. Je mi to strašne ľúto a neviem čo mám robiť aby sa to vrátilo do normálu. Nechcem aby sme museli nakoniec skončiť na UM. :(
Ale dnes už prsník úplne od noci odmieta vôbec s aneprisaje, v noci som jej už musela zarábať nutrilon.
Myslíte, že to môže byť spôsobené aj tou žabou v puse?

greta2017
18. máj 2022

@anorev123 ano moze to byt aj tou zabou. To treba hned odstranit. Napis /zavolaj pediatricke nech vam predpise toto. Je to topka na zabu. Nam volnopredajne NIC nezabralo🤷🏻‍♀️
Inak ta zaba nie je teda nic moc ani pre tvoje bradavky. Cize VZDY po kontakte s jej pusinkou si ich poriadne umy !

ls56
18. máj 2022

Mozno je to zabou a mozno sa ti ustaluje tvorba mliecka. Treba vyliecit zabu a zatial kojit v spanku, ak je ochotna sa ti prisat. A hlavne vyhod to umele mlieko. Pokial mas svoje nedavaj umele.

anorev123
autor
18. máj 2022

@ls56 no ja svoje odsavam a tak jej dnes dávam.. Lebo nepomáha ani keď sa trápi pri prsníku, ani keď sa ju snažím nakojit keď je v polospanku vôbec sa neprisaje. Cize sa teraz obávam toho ze to fľašou úplne poseriem no nechcem ju nechať o hlade.. Keďže dnes sme sprisatim na bode mrazu.. Taky deň ani noc ešte nebola. :(

anorev123
autor
18. máj 2022

@greta2017 ďakujem za radu.. Isto sa na to opýtam.. Len dúfam, že nám nepredpise tu fialovú vodu lebo co som čítala tak vraj to nemá rýchly účinok

ls56
18. máj 2022

@anorev123 tak ale flasu si vezme a prsnik nechce? Tak to neviem ci bude zabou. Vsak aj na to aby vypila mlieko z flase tak sa musi namahat. No pravdepodobne to tou flasou pokazis a budes odkazana na to aby si si len odsavala. Mohla si jej dat radaej cez cievku alebo striekacku, ale este nie je neskoro snad. Radsej jej flasku nedavaj a pouzi iny sposob,ak sa chces vratit k dojceniu.

anorev123
autor
19. máj 2022

@ls56 možno je len fakt "pohodlná" nechce sa jej sať z prsníka.. No vyskúšam to len neviem ako to v lekárni pýtať.. To je cievka na dokrmovanie? A striekačka to je jedno aká?

anorev123
autor
19. máj 2022

@greta2017 volala som doktorke a povedala ze mam kúpiť fialovú vodičku a s tým vytierat pusu 4 dní.. Pýtala som sa na tento prášok tak ze zatiaľ mi to nepredpise, ak jej soor nezmizne tak možno potom..

maryetta
19. máj 2022

Ziadna fialova voda. Pytaj si v lekarni medik-borax glycerin. Mala flasticka. Cca 1-2€ stala naposledy co som kupovala. Volnopredajne.
Tym potieraj. Ja som to mojim vsetkym trom dala. Hlavne aj preliecit umyvat aj prsniky.

greta2017
19. máj 2022

@anorev123 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ ....nooo mozno vam zabere. My sme tu fialovu neskusali. My sme mali asi 3 ine produkty ale tie nezabrali a mala ten soor na komplet celom jazyku...cize nam potom dala nasa dr.toto co som odfotila vyssie. Drzim palce a davaj pozor. Vraj ta fialova vodicka straaaaasnee farbi a neda sa vyprat som pocula. Tak opatrne 😉

ls56
19. máj 2022

@anorev123 ano cievka na dokrmovanie. Pozri videa na internete, striekacku na dokrmovanie alebo cievku na dokrmovanie novorodenca si pytaj v lekarni. A preco si myslis ze ma zabu?

ls56
19. máj 2022

A inak kolko ma v puse tu zabu? Lebo ak toto robi dva tyzdne a zabu ma par dni tak to zabou nebude.