Čo je príčinou odtrhania od prsníka u 5 týždňovej?

stanusa999
30. aug 2011

Ahojte, chcem len jednu radu. Moja mala ma 5 tyzdnov, je len kojena. Na zaciatku papala krasne, bolo vidno ako krasne prehlta mliecko, kojenie mi nikdy netrvalo viac ako 10 minut. Vzdy pila len z jedneho prsnika. No teraz pije na prsniku mozno 2-3 minuty, ale tiez vidno, ako krasne prehlta, len mam pocit, ze strasne rychlo, akoby jej mliecko tieklo prudom a ani nestihala prehltat. Konci to odtrhanim od prsnika, placom, zase prsnik hlada, kus potaha, zase sa odtrha. Z prsnika mi medzitym vo velkom mnozstve kvapka mlieko. Co s tym?mate niekto podobny problem?ako ste to vyriesili vy?

p.j.jacky
30. aug 2011

Ahoj neviem ci moja rada je spravna,ale skus si najprv prso troska odstriekat ,aby je tak lahko netieklo.

jankako
30. aug 2011

ak to robí večer,možu to byť koliky/zažili sme/...možno sa hnevá že nestíha glgať.možno bojkotuje kojenie../zažili sme/

dreamer4
30. aug 2011

ahoj, my mame ten isty problem, ale koliku mozem vylucit, pri kolike sa sprava inak...ja mam skor pocit, ze kym jej mliecko tecie, tak pokojne pije, ako nahle prestane mliecko prudom tiest, len po kvapkach kvapka....mala je nespokojna a odtrhava sa od prsa...lebo akoby ,,zlenivela" a nechce sa jej tahat....proste si zvykla, ze mliecko tecie samo.....Ja to riesim tak, ze ju necham odgrgnut a potom ked sa opat prisaje, ja jej stlacam prsnik a ona sa zas roztaha...ale nie vzdy to zabera...ma aj take stavy, ze sa nahneva.....a ostane hladna a vtedy taha cumel ako diva....

sofia2008
30. aug 2011

skus zavolat laktacnej poradkyni, oni vedia naj poradit..mne sa tak prestala kojit zo dna na den kvoli prichadzajucej menstruacii ☹

senoble
30. aug 2011

mas vela mliecka ???treba odstriekavat pred kojenim a kojit dva krat ze sebou z jedneho prska aby sa ti znizila tvorba mliecka....nam vadil silní tok mliecka

gabika783
31. aug 2011

http://dojcenie.wordpress.com/som-zufala/hnevan... skús pozrieť na tejto stránke... určite tam nájdeš plno dobrých a hlavne na 100% zaručene správnych odpovedí. 😉

strapco13
31. aug 2011

@stanusa999 dietatko ak sa hneva pri dojceni, tak je to vacsinou reakcia na tok mliecka...bud slaby alebo silny
..podla toho co pises, tak to je silny tok mliecka
skuss kuknut ten link, co dala gabika783 tam najdes rady co a ako