Spôsoby odstavenia od kojenia

lenkaam_1
29. okt 2018

Ahojte je nejaky sposob odstavenia okrem "nechat vyplakat "?

myjusiatko
29. okt 2018

@lenkaam_1 ano, samoodstav.

lenkaam_1
autor
29. okt 2018

@myjusiatko no a okrem tychto dvoch moznosti asi ani nie vsak ?😣

mirola
29. okt 2018

@lenkaam_1 zalezi ake mas velke dietatko

lenkaam_1
autor
29. okt 2018

@mirola ma rok 🙂 cez den si nespomenie ale uspavanie a spanok jedine na prsniku...priserne ma hryzie taha stipe mam z kojenia uz mega obrovsku depku

pininka
29. okt 2018

@lenkaam_1 postupne odstavovanie. Kvôli operácií som musela malú odstaviť na rok a na konci ôsmeho mesiaca som s tým začala, k e chcela dala som jej ešte didu,ale väčšinou len fľašu. Trvalo dva týždne kým sa z nej chcela napiť, potom už to bolo v pohode.

lenicka2609
29. okt 2018

@lenkaam_1 tiez som mala syna zavislaka 😉 v 15 mes.uz mi to zacalo aj vadit to nocne cucanie a budenie niekolko x tak som odstavovala postupne najskor som zredukovala len 2x za noc ( cez den si nespomenul) ked sa pomimo v noci zobudil uhustala som ho ( tapkala po zadku,trosku mu triasla s ritkou) potom uz ked bol nauceny na cuckanie len 2x skusila som nedat vobec a na pocudovanie ti slo fajn.

monty71
29. okt 2018

@lenkaam_1 My sme odstavili v 15m.Cca od roka som jej nedala cez den.Ucila som ju postupne na mliecko z flasky Ked na nu prisla kriza,ze chcela,vravela som jej,ze mamkine mliecko je teraz tu vo flaske a pochopila Ked mala 15 prestala som ju kojit vecer,dala som jej z flase a potom douspavala na prse.V noci som este kojila.Ale to uz nebolo o mlieku,len o dudlovani,kedze mlieka som uz vela nemala.Som tyzden po odstaveni a prsniky sa mi vobec nenalialiJeden vecer sme sa rozhodli ze jej uz nedam vecer a ani vnoci.Tak som jej to cely vecer,ked sa este hrala rozpravala,ze mamka uz mliecko nema.Pochopila.Ani nepytala,akurat nevedela zaspat.Prve 2-3 noce boli najhorsie.Vecer plakla,aj v noci,trvalo aj 45min kym sa utisila.Prve 2 noci som jej nad ranom dala ale to nebolo dobre,len ju to zmiatlo Dalsiu som jej nadranom dala flasku,vypila a spala dalej.Potom uz spala celu noc.A ked sa aj vnoci prebudi,bud hned zaspi alebo ked sa jej tazsie zaspava tak si ju pritulim alebo mi polozi hlavku na hrud a tak spi.

monty71
29. okt 2018

@lenkaam_1 este chcem dodat...nechat vyplakat a nechat vyplakat v maminom naruci nie je to iste.Rozpravajte dietatku,preco sa to cele deje,povzbudzujte ho k spanku.Ono pochopi.

habibim
29. okt 2018

Pred obednym spankom som si natrela prsia cervenou mletou paprikou,mala chcela pit,vyskusala jedno prso-povedala ble...a ukazala na druhe..dala som jej z druheho (tiez natrete cerv.paprikou) opat povedala ble a tak vypila trochu cajik a zaspala..pred vecernym spanim som sa sama jej opytala,ci chce papat a sama povedala,ze - ne,ble.. A odvtedy uz nikdy viac si nepytala 🙂 Este asi 3-4dni som mala naliate prsia ale neboleli.. Takto nase odstavenie 🙂

emmi101
29. okt 2018

A aký iný spôsob by si chcela? Je to bohužiaľ tak, že máloktoré odstavenie sa zaobíde bez plaču. Je to ťažké obdobie, no inak to nejde

myjusiatko
29. okt 2018

@emmi101 ide. Samoodstavom.

lenkaam_1
autor
29. okt 2018

@emmi101 inak aom myslela nejake rady typy ako ste to zvladli u vas...

potvora1
29. okt 2018

@myjusiatko ahoj, môžeš mi prosím Ťa napísať, čo je to ten samoodstav?? Ďakujem

michaella94
29. okt 2018

@potvora1 to je keď sa dieťatko dojci dovtedy dokiaľ samo chce..a keď už chcieť nebude tak sa samo odstaví 😉

zeytin
29. okt 2018

Ahoj, denne odstavenie bolo bez problemov (13 mes) pomaly som odmedzila, maly si uz toľko nepytal a mala som pocit, ze sa len hra. Ostalo nam len kojenie pred spankom. Pomohli mi ritualy, maleho som obkiekla do spacieho vaku, rozlucili sme sa s istatnymi, zhasla som, pritulila a dala som mu napit vodicku z flasky. Asi minutku som sa s nim este pokolisala, poobjimala a ulizila do postielky aj s flasou s vodou. On si ju najde aj v noci a sam sa napije a zaspi. Tak vyskusaj. Kazde dieťatko je ine, ale vyskusaj tu flasku do postele.

myjusiatko
29. okt 2018

@potvora1 ze sa dieta koji dovtedy, dokedy sa kojit chce.

ellieellie
29. okt 2018

Samozrejme, že to ide aj bez plaču 🙂 Ale asi nie u každého dieťaťa. U nás to bolo absolútne bez problémov. Ale tak môj nezaspával na prsníku - pekne sám v postieľke a ani nebol taký ten “cuckací” typ - proste sa napil a za minútu sme boli vybavení 🙂 Odstavil sa cez deň sám, v noci som mu dopomohla 🙂 Nepíšeš nič bližšie - vek, ako uspávaš, koľko kojíš, potom ťažko radiť.

potvora1
29. okt 2018

@michaella94 ďakujem, no takto by to bolo za ideálnych podmienok, no žiaľ nie každé dieťa je také že sa dokáže samé odstaviť...uvidim sama, aké to bude v mojom prípade...

myjusiatko
29. okt 2018

@potvora1 poznas nejakeho dojciaceho sa pubertaka? 🙂

potvora1
29. okt 2018

@myjusiatko nie nepoznám, prvého syna som kojila 14 mesiacov, z dňa na deň som musela prestať, bolo to úplne bez plaču... Mladší syn má rok, chystám sa do práce a keď sa dovtedy sám nedostaví, či potom? V noci je slušne závislý na mne... V koľkých rokoch sa dieťa samé odstaví?

myjusiatko
29. okt 2018

@potvora1 samoodstav nastava cca medzi 3-7 rokom. Ako u ktoreho dietata.

michaella94
30. okt 2018

@potvora1 to že budeš chodiť do práce neznáme a že dieťa musíš odstaviť....môj starší syn má cez 2 roky a dojci sa raz ráno ešte v posteli potom pred obednym spánkom občas aj keď sa poobede zobudí a večer a v noci....postupne ale na ňom vidím že prsník pýta menej a menej a to som momentálne v 5 mesiaci tehu 😊

evittam
30. okt 2018

@myjusiatko Cize aj do 5-6rokov a viac......

evittam
30. okt 2018

@myjusiatko No a moje deti sa same odstavili v 10.mesiacoch. A nie nebol to štrajk ani nič podobné. Proste nechceli.😉 Ano viem neuveritelne pre niektore matky.

evittam
30. okt 2018

@michaella94 Cize bude rocne dieta nosit do práce a dojcit na obed, možno poobede a možno sa v noci nevyspi lebo bude dojcit.....

evittam
30. okt 2018

@lenkaam_1 No proste nedat,skusit vysvetlit,ze uz nie je a ze ta to boli. Inak nic v zlom ale ja by som sa hrýzť nenechala ani vlastnym dietatom. Ak to spraví tak uz nedat, uz si to musi uvedomit,ze ti blíži.

pallacinka29
30. okt 2018

@evittam chore... ze samoodstav do 7 rokov!!!!

michaella94
30. okt 2018

@evittam nie nemusi ho nosit staci s dietatom vela rozpravat a vysvetlovat a samozrejme najstsi system...da mu napriklad rano pred tym nez vstanu z postele a poobede ked pride z prace...co sa nocneho dojcenia tyka kde je napisane zeak odstavi ze dieta bude spat celu noc a ona sa vyspi??....dokonca sa budenie moze zhorsit...ja som starsieho syna odstavila na 8 mesiacov zo zdravotnych dovodov a nocne budenie unho tym neskocilo...take male dieta sa v noci budi nie pre pocit smadu ci hladu ale potrebuje sa uistit ze je mama nablizku a nemusi sa bat...

evittam
30. okt 2018

@pallacinka29 No pre niekoho nie....

evittam
30. okt 2018

@michaella94 Kde riešim nocne budenie....Moje obe deti spali od 5.mesiaca celu noc, od 3.-5.sa budili raz na dojcenie. Btw.blizkost matky sa da riešiť aj inak ako dojcenim neviem koľkokrát za noc 2-3rocneho dieťaťa. Ale to uz je na inu diskusiu a vec každej matky. Ja uz som sa k téme vyjadrila.