Strácanie mlieka

klaudia2510
17. okt 2022

Zdravim, som prvorodička, kojim 3,5 mesiaca., Zatiaľ je všetko v poriadku, boli sme aj nedávno na poradni, mala priberá cca 100g za týždeň. Doktorka povedala že to je fajn. Ale poslednú dobu keď pápá, hlavne večer, je nervózna odťahuje sa. Ale v noci spinká aj 7 hodín a cez deň tiež niekedy aj 2-3 hodinky. Máte niekto skúsenosť?

aneta129
17. okt 2022

@klaudia2510 zúbky možno... Alebo v 3m uz môže mat aj "strajk".... Super ti spi, ale na kojene bábätko podľa mna malo priberala.... Nasa do 3m po 900 az 1000g... No ale každé dieťa je iné, nasa nikdy nespala 7h 😄😄😄

klaudia2510
autor
17. okt 2022

@aneta129 no zúbky jej tiež idú, rúčky má nonstop v ústach, ale už aj večer som cítila ako keby som nemala mlieko a koníka som ju 4 krát asi kým zaspinkala

klaudia2510
autor
17. okt 2022

*kojila

aneta129
17. okt 2022

@klaudia2510 mlieko nestratis zo dna na deň... A čím viac budeš kojiť tým viac mlieka budeš mat... Ja kojim uz 16m... Mali smw strajky... Mas instagram? Sledujem tam túto pani, je top

klaudia2510
autor
17. okt 2022

@aneta129 ďakujem pozriem si 🙂

kacka945
17. okt 2022

@klaudia2510 Ahoj. Tak ako píše aneta129, tiež si myslím, že mlieko nestratis zo dňa na deň. To ze stracas mlieko je možno spôsobené aj tým ze nekojis v noci. Mne sa zdá byť 7 hodín bez kojenia velmi veľa. Čím viac budeš kojiť, tým viac budeš mat mlieka. Myslím ze sa ti mohol spomaliť tok mlieka a bábätko ti na to reaguje štrajkom. Poznám to lebo jedným poriadnym štrajkom keď mal malý 4 mesiace sme si prešli. Doteraz nechápem ako sa nám ho podarilo prekonať, ale kojila som vtedy kazde 2 hodiny a aj v noci. Keďže vtedy sa nechcel vôbec prísť kojila som vždy v polospanku alebo pri zapnutuj telke. Bol to boj, ale zvládli sme to. Držím prsty.

aneta129
17. okt 2022

@kacka945 presne aj nasa ked mala tal cca 4 az 5m...asi 2 týždne vôbec nechcela ale ani jest nic, ani prsník, len v noci ked spala tak si vzala 😄 a teraz je na cicke 1000x do dna... Ked ideme niekde, jak minule ku kadernicke a mne mlieko tečie, lebo 4h prešli a ciciak si nevzal svoju dávku 😄😄😄... Takže nikdy by som neverila, ze po 16m sa mi budu nalievať prsia ako ked som začínala s kojenim 😄😄😄

blumie
17. okt 2022

@kacka945 mozem sa spytat - ma zaujala ta cast, kde pisete, ze ste kojila iba pri zapnutom televizore. To vam ako pomohlo? V polospanku chapem. Tak to je najjednoduchsie, len clovek tu fazu nie vzdy stihne, hlavne pocas dna. 😄

ninka1991
17. okt 2022

@klaudia2510 nieje pravda ze cim viac kojis tym viac mlieka mas. Ja som kojila bola som v tom ze maly krasne papa. Postupne sa zacal budit castejsie. Tak samozrejme kojila som castejsie. Raz som bola hospi v nemocke a musela som si odsavat mlieko lebo vsak aby som nestratila a vies co? Mlieka strasne malo. Uz potom som sa necudovala ze maly sa tak casto budil. Ani ma nenapadlo na skusku odsat ze kolko vlastne toho mlieka mam. Vzdy som len skusila ci ho este vobec mam a to bolo tak vsetko. Tak skus aj ty ze kolko sa ti podari a budes mat odpoved na otazku ci este mas mlieko. Moze to byt samozrejme cokolvek ine. Mozno si nieco zjedla co nepasuje. U dcery sa tak prejavovala kolika ze obe ruky v puse. Mozno nejaka zmena v strave. Prikrm? Zuby. Alebo chce byt len hore 😄
Len aby som upresnila este ukazalo sa ze u mna strata mlieka bola zrejme sposobena nastupom menstruacie pretoze zakratko na to som dostala takze...1000 zien 1000 skusenosti a nazorov.

majamat
17. okt 2022

@ninka1991 ani to kolko odsajes presne nehovori o tom, kolko sa mlieka vytvori., stretla som sa tu an MK s tym, ze zeny mali dost mlieka,a le ani az svet ho nevedeli odsat.

majamat
17. okt 2022

najidealnejsi sposob ako zistit,c i je babo dobre napapane, je odvazit ho na kvalitnej vahe pred a hned po najedeni.

klaudia2510
autor
18. okt 2022

@kacka945 tak zo začiatku som ju budila tak každé 2-3 hodiny, potom už som prestala už okolo mesiaca keď mala spala v noci tak 3-6 hodín, a cez deň jedla častejšie, no teraz aj cez deň niekedy vydrží aj 3 hodiny bez jedla.

klaudia2510
autor
18. okt 2022

@ninka1991 ja neodsajem veľa mlieka, tak 80ml. Myslím si že, že to s tým veľmi nesúvisí, niektoré mamičky nevedia odsať veľa ale mlieka majú dosť. A ja už dlho jem všetko a nie je to také žeby jej niečo vadilo, občas sa stalo že veľmi plakala že ju možno bruško bolelo, ale inak v pohode. Prikrmy jej ešte nedávam a zuby sa jej už pomaličky tlačia

klaudia2510
autor
18. okt 2022

A vlastne som zabudla spomenúť , že ja kojim cez klobúčiky a bez toho nechce papať aj keď som to skúšala viackrát, a počula som že s tým sa znižuje tvorba mlieka

deti95060810
18. okt 2022

ak máš pocit že máš málo mlieka, kúp v lekárni homeopatikum na podporu kojenia...mne odporučil pediater a veľmi pomohlo. pred kojenim užiješ 3 guličky ...

sojorez
18. okt 2022

@majamat Suhlas. Ak by som musela odsavat, prejdem na umele mlieko, lebo by som zila v domneni, ze nemam mlieko. Jednoducho som bola neschopna odsat, odstriekat potrebne mnozstvo. 8 rokov kojenia na 3 deti.

ninka1991
18. okt 2022

@majamat pisem svoju skusenost. Netvrdim ze je to pravidlo.

kacka945
18. okt 2022

@blumie Ahoj. No Zapla som mu ducktv a jeho tam tie postavičky tak zaujali, že mu nevadilo ťahať par minút naprázdno kým sa mi nespustil vypudzovaci reflex 🙂

kacka945
18. okt 2022

@ninka1991 Mne sa pri odsávani vypudzovaci reflex takmer nikdy nespustí. Určite si netreba mysliet, že ak si malo odsajes máš málo mlieko. Najlepšia odsavacka je bábätko 🙂. Ale chápem ze máš taku skúsenost

klaudia2510
autor
18. okt 2022

@kacka945 dnes si ju prikladám častejšie aby sa to tak viac spustilo, ale po chvíli je nervózna

stanislavicenka
18. okt 2022

@klaudia2510 vitaj v obdobi strajku. Len to ustat, kym sa tvorba upravi. Babatko je v rastovom spurte, potrebuje viac mlieka. Vyssiu tvorbu dosiahnes castejsin prikladanim, ak sa hneva na prsniku, prikladat ked zaspava. Ja som v tomto obdobi najskor uspavala v satke, pri zaspavani dojcila. Drzim palce

klaudia2510
autor
18. okt 2022

@stanislavicenka tak dúfam, že je to len také prechodné obdobie, lebo ako som spomenula, dojcim cez klobúčiky, či to neovplyvňuje aj to

stanislavicenka
18. okt 2022

@klaudia2510 aha, vidis, celu diskusiu som necitala. Ja mam 2 deti, a s kazdym som zazila strajk. Syn bol mladsi, a vedela som, co ma caka. Ale keby je moje prve dieta on, neustojim to. To trvalo niekolko mesiacov, a asi 3strajky sme si zazili. Velmi tazke to bolo. Drzim ti palce. Klobucikov sa ti asi neda zbavit

kacka945
18. okt 2022

@klaudia2510 Potrvá par dni kým sa tvorba mlieka upraví. Nedaj sa odradiť tým ak niekde na fórach budeš čítať ze štrajk trval niektorým ženám niekoľko mesiacov, ba viac ako rok. To vôbec nemusí byť tvoj prípad. Hlavné je sa nevzdat. Napr. u nás to trvalo 3 týždne, ale úplne že strašne bolo možno 5 dní. Inak mne malý štrajkujú každý mesiac keď mám menštruáciu a keď mám ovulácii to ani nevravím. Ale trvá to tak jeden max. dva dni a s tým veľký štrajkom sa to nedá ani porovnať. Držím prsty.

klaudia2510
autor
18. okt 2022

Ďakujem za názory, verím že všetko bude ako má byť 🙂

blumie
18. okt 2022

@kacka945 dakujem za tip, ducktv by ma asi nenapadlo aj ked ja mam len 2 mesacnu. Mozno vyskusam v buducnosti.

zorkahorka
19. okt 2022

Vola sa to prvy strajk. Vela mamiciek vtedy prestane kojit a prejde na um... vygoogli si. Treba to vydrzat, ak chces kojit. Prejde to. Nam takto štrajkoval necely mesiac

lacibo
25. okt 2022

@klaudia2510 nic sa neboj..vsetko.je ok. Kojenie sa casom meni..ustaluje..hlavne bud rana ze noc prespi a v ziadnom prjpafe ju nebud..to je super..aj moje spali celu noc a boli plne kojene bez flase,cumla do 10 m., 14 m...cez den davaj normalne..ako potrebuje..ak dr povedala ze ok tak ok..neries zbytocne co nie je problem..podla mna to mate super nastavene..za 2 mesiace budes uz tuhu stravu davat..kojenie sa ma postupne znizovat..prsia uz nemusia byt naliate ale sanim sa mlieko tvori..to sa neboj..aj keby si len jedno kojenir mala tak ti mlieko ostane..mne tieklo aj 2 roky este po porode, ked som pocula nejake babo plakat..je to fyziologicky reflex..ziadna veda..uzivaj si matersku a babo

lacibo
25. okt 2022

@kacka945 to je to najhorsie co by mala spravit..budit babo ktore krasne prespi noc..nie je potrebne nocne kojenie vobec..ani kvoli vyzive ani kvoli emocionalnej vazbe..prave naopak takyto pristup potom vedie k velkym problemom..ked 3 rocne si pyta 12 krat za noc ,keby neda, tak zobudi cely panelak..prepac ale to je moj nazor..mam odkojene 3 deti